16.Březen 2008,15:40

Review 30. kola: Derby County 0:1 United

Vďaka gólu Cristiana Ronalda zo 76. minúty, získal Manchester United dôležité tri body a dostal sa tak do čela tabuľky.

Mužstvo Paula Jewella nastúpilo s dvoma hrotmi, Millerom a Earnshawom. V branke dostal šancu bývalý brankár United Roy Carroll. Derby určite nechcelo dostať ďalší výprask v týždni a to bola pre nich dostatočná motivácia.

Sir Alex nechal odpočívať Ferdinanda. Na jeho miesto nastúpil Brown, šancu v základe dostali takisto Park aj O´ Shea. O góly v útoku sa mali starať Rooney s Ronaldom. Premiéru za Manchester si odbil takisto aj brankár Ben Foster.

Výkop mali hostia v tradičných červených dresoch. Očkávalo sa, že zápas bude mať jednoznačný výsledok. A v úvode tomu aj tak všetko nasvedčovalo. Už v 2. minúte zápasu po centri Parka otestoval pozornosť Carrolla hlavičkou kapitán hostí Giggs. 6. minúta prvá žltá karta pre Moora po zákroku na Rooneyho. V 12. minúte sa ukázal aj najlepší strelec v Premier league Ronaldo, ktorý po prihrávke O´Shea nastrelil len tyč.

20. minúta ďalšia žltá karta pre Derby, tentoraz to bol Jones. V 30. minúte vyslal strelu Earnshaw. Foster si s ňou hravo poradil. V 34. minúte po akcii Rooneyho krásne nartom vystrelil Ronaldo ale Carroll bravúrne jeho strelu zlikvidoval. V 38. minúte však prišla najväčšia šanca domácich. Lewis krásne potiahol loptu, nahral do šestnáctky a Miller z voleja vypálil. Foster ale skvele vyrazil. O dve minúty na to išiel Miller úplne sám na brankára. Pokúšal sa o strelu k tyči, ale Foster znovu ukázal svoje kvality a vytiesnil loptu na rohový kop. V 44. minúte po krásnej prihrávke Giggsa sa Rooney skvele uvoľnil ale loptu poslal len do bočnej siete. Rozhoda odpískal polčas a za prekvapujúco nerozhodného stavu sa pobrali všetci do kabín.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy v nezmenených zostavách. V 55. minúte kopal Ronaldo priamy kop, Carroll loptu vyrazil a dorážka Parka bola zblokovaná. Z následného rohového kopu Ronaldo hlavičkoval len do miest kde stál Carroll. Pri ďalšom rohovom kope sa znova Ronaldo dostal k hlavičke tentoraz ale bola zblokovaná. V 56. minúte prišlo prvé striedanie domácich v zápase. Andy Todd nahradil Edworthyho. 60. minúta, Ronaldov priamy kop ide tesne vedľa branky Carrolla.

V 63 minúte Sir Alex poslal namieto Scholesa a Parka dvojicu Saha, Carrick. V 71. a 72. dostali žlté karty Savage a Miller. V 74. minúte, znova Ronaldo a znova nedal, tentoraz trafil bočnú sieť. Všetko si ale vynahradil v 76. minúte po akcii zaváňajúcej offsidom. Rooney v offside unikol obrane domácich a poslal peknú nahrávku na nabiehajúceho Ronalda, ktorý už nemal problém prekonať Carrolla, 0:1. Ronaldo si za svoj výkon gól určite zaslúžil. V 77. minúte prišiel Villa namiesto Earnshawa a v 83. minúte Robert nahradil Serjovskiho. Po menších zraneniach Evry a Carrolla v zápase prišlo ďalšie zranenie. Bol to rozhodca Phil Dowd, ktorého musel vystriedať štvrtý rozhodca Trevor Kettle. 90. minúta a kto iný ako Ronaldo z priameho kopu prevetral Carrolla. V nadstavenom čase ešte Ronaldo vystrelil ale Carroll za svoj chrbát už loptu nepustil a United si tak pripísali dôležité tri body do tabuľky.

Chelsea vyhrala v Sunderlande 1:0, Arsenal stratil dva body v zápase s Middlesbrough čo znamená, že Manchester United sa dostal o skóre pred Gunners do čela tabuľky Premier league.

Derby: Carroll, Edworthy (Todd 55), Leacock, Moore, McEveley, Sterjovski (Robert 83), Savage, Jones, Lewis, Miller, Earnshaw (Villa 77).

Náhradníci: Price, Ghaly.

Žlté karty: Moore, Jones, Savage, McEveley.

United: Foster, O'Shea, Brown, Vidic, Evra, Park (Saha 62), Scholes (Carrick 62), Anderson (Fletcher 74), Giggs, Ronaldo, Rooney.

Náhradníci: Heaton, Hargreaves.

Žlté karty: Carrick.

Góly: Ronaldo 76.

Návšteva: 33,072