16.Říjen 2012

Vzhledem k omylům, které neustále poslouchám od známých a lidí okolo, jsem se rozhodl popsat takový malý návod na malování. Nejprve je důležité samozřejmě prohlédnout v jakém stavu je prostor, který chceme malovat.

Pokud se jedná o stěny, které jsou malovány třeba po šesté, a na pár místech barva praská nebo se loupe, můžeme zkusit stěny zachránit penetračním nátěrem (zachránit před škrábáním, tomu se ale dřív nebo později nevyhneme).  Penetraci naředíme s voudou v poměru tři díly vody a díl penetrace a válečkem naneseme na stěny. Není dobré se vracet na již namočené místo, protože by se vám vlhká omítka mohla nalepit na váleček. Pokud by se omítka lepila  i přes to na váleček, použijeme štětku. Necháme pořádně uschnout a poté můžeme malovat, opět válečkem a v nejhorším případě štětkou. Pokud se po první vrstvě barvy neobjeví praskliny, máme vyhráno a můžeme po uschnutí nanést druhou vrstvu. Pokud se objeví praskyliny ve větším množství, je třeba škrábat, pokud jen pár míst, stačí toto místo buď přetřít syrovou penetrací nebo oškrábnout a později se vyspraví stěrkou a přemaluje.

Pokud se jedná pouze o zašlý nátěr, který je třeba obnovit a neloupe se, penetrace není třeba a můžeme rovnou malovat, ale pouze v případě, že malujeme bílou barvou. Pokud byste chtěli malovat barevně, je třeba penetrovat také, protože penetrační nátěr vám sjednotí savost stěny a neudějí vám potom fleky na zdi. Standardně po prvním nátěru projdu pokoj a prohlédnu stěny, kde jsou díry, nerovnosti ( ty nejvíce vylezou po prvním nátěru, proto opravuji stěny až v této fázi.) a ty potom vyspravím, na hluboké díry použiji klasickou sádru, ale jen na ucpání díry, nenechávejte sádru přímo na povrchu stěny, ale seškrábněte ji hranou špachtle tak, aby opravdu jen vyplnila otvor a nebyla nikde okolo. Sádra totiž po vytvrdnutí a slabé vrstvě popraská a opadá, na finální úpravu nerovností do 0,5 - 1,5cm používám malířskou stěrku. Je to již hotová pasta v kbelíku, kterou nanesete na přesádrovanou díru nebo na nerovné místo a po vytvrdnutí je velmi snadno brousitelná. Dosáhneme tak velmi hladkých povrchů a témeř nepoznatelných oprav na stěnách. Pokud by se na stěnách nacházely praskliny, které se neustále vracejí po přetmelení po každém malování, je dobré zakoupit mřížkovanou pásku na sádrokarton, tato místa po penetraci přelepit paskou a přetáhnout stěrkou a to alespoň s 15cm přesahem z každé strany, aby se dalo toto místo přebrousti do ztracena. Páska je sice tenká, ale je potřeba postupným přechodem ubrousit hrany do ztracena. Po zaschnutí a přebroušení opravené místo přetřeme opět penetrací, protože toto místo by sálo více materiálu než okolí a mohlo by to být vidět. Pak jej přetřeme barvou a po zaschnutí takto opravených míst provedeme finální nátěr.

Pokud malujeme barevně, bude dále zapotřebí ohraničit u stropu část, kde se nám napojuje bílý strop na barevnou stěnu. Na toto použijeme papírové pásky o tloušťce max 2cm, silnější s sebou po sundání vezmou i omítku. Tyto pásky nalepte opravdu jen hranou, která sousedí s barevnou stěnou, takže i když má páska 2cm, přilepte ji třeba jen na 4mm, máte tak jistotu, že půjde dolů bez omítky a nechá jen krásný rovný okraj. Pokud malujete barevně všechny 4 stěny, vypadá dobře, když se nechá od stropu cca 10-20cm bílý pás. Šířku tohot pásu lze libovlně upravit podle výšky stropu v místnosti nebo podle místa nad okny. Případně je toto velmi dobré řešení, pokud máte v bytě křivé stropy. Pak je lepší nechat tento pruh alespoň těch 20cm a toto zakřivení se téměř ztratí. Pokud malujete pouze stěnu nebo dvě a máte rovné stropy, pak vypadá dobře, když pásku nalepíte přesně na hranu strop/stěna.

 

Snad Vám to k něčemu bude :-)

 

A dobrá rada na závěr :-) Když máte vymalováno barevně a chcete měnit barvu, nemusíte nejdříve bílit a pak malovat barevně, ta nová barva kryje velmi dobře a určitě přemaluje tu stávající. Stejně tak se takové tmavé stěny nemusejí škrábat apod :-) nevím, kam na to lidi chodí.

Pokud potřebujete vymalovat a jste z prahy nebo okolí pišě na ne-d@seznam.cz

vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (0)
22.Květen 2010

Pojď postavíme loďku. Hmm, povedla se. Loďka ze snů přímo na míru.
Pojď vyzkoušíme loďku. Hmm, potápí se. Je jen z papíru...

vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (1)
06.Květen 2010
Je mi 24let a volit jsem ještě nikdy nebyl. Jen jsem vždycky nadával na to co se děje, ale vlastně jsem neudělal nic proto aby se situace změnila. Jen jsem vždy kroutil hlavou u televize, když jsem viděl ty neuvěřitelné scény z poslanecké sněmovny a říkal si, kam až to může zajít. Ale zajde to až tam, kam to my sami zajít necháme! Toto je třeba si uvědomit.

Vzpomeňme si na projednávání zvýšení platů pro záchranné složky ČR, kdy politici zvýšení platů pro lidi, kteří zachraňují životy a majetek zamítli. Ale zároveň zvedli platy sobě. Toto je neuvěřitelný příklad arogance a drzosti našich politiků. Vzpomeňme si na radar v Brdech. Většina lidí ho nechtěla, hodně lidí chtělo referendum a co udělali naši drazí politici? Samozřejmě referendum nechtěli, protože věděli, že bychom radar smetli ze stolu. Místo toho raději dále pracovali na tom aby vše dopadlo a ještě z nás udělali pitomce z celého národa, když paní Parkanová zazpívala tu vlezdoprdelní píseň o radaru. Opravdu jsem se styděl za naše politiky čeho všeho jsou schopní. Stavíme předražené dálnice, máme nejdražší volání v Evropě a nikdo to neřeší. Proč by to někdo z našich zlobovaných a svou pozicí si jistých politiků řešil, vždyť v dalších volbách zas zůstanou u moci, tak proč.

Myslím že mladých lidi nechodí volit hodně, stejně jako jsem nechodil já a to z toho důvodu, že nevěří, že jiná politická strana něco změní. Často slýchám názory, že je jedno koho zvolí, že jsou všichni svině apod. Měl jsem stejný názor. Ale zkusme to brát jinak. Zkusme se na to podívat tak, že nám nejde o to vybrat stranu, která napraví všechny chyby. Taková strana není. Podívejme se na to tak, že je třeba otřást našimi politiky. Je třeba sebrat jim tu dech beroucí víru, že příští volby budou jen soupeřit ODS a ČSSD a KSČM. říci jim dost! Nám už je z těch vašich výpadů proti sobě a obviňovaní konkurenční strany zle. Z vašich předvolebních kampaní si dělají legraci a vy z nás děláte uplné idioty - myslíte si, že před volbami budeme něčemu z těch vašich bilboardů věřit? Uráží mě, když si někdo myslí, že si přečtu někde na ulici, že zruší poplatky u lékaře a myslí si, že mu za to dám svůj hlas, přestože tato strana byla u vlády už nejedno volební období. Opravdu chceme být za pitomce a budeme volit jen mezi velkými stranami?

Pojďmě to změnit! Nevolme velké strany, nechme hlupáky, kterým nevadí, že dopadneme za pár let jako Řecko ať si volí koho chtějí. Ale my volme malé strany, ukažme politikům, že je vyměníme, pokud se nebudou starat o to, aby náš stát fungoval tak jak má a ne o prosazování svých stranických zájmů!

Berme volby jako prostředek k tomu, že politikům ukážeme, že když budeme chtít, za další 4roky už tu nebudou a uvidíte jak si budou dávat pozor co dělají. Kde jsou, tam jsou jen díky nám, ale být tam nemusejí!

PROTO POJĎME K VOLBÁM A VEZMĚME S SEBOU VŠECHNY, KTEŘÍ JSOU ROZHODNUTI NEJÍT K VOLBÁM A SEBERME VELKÝM STRANÁM ALESPOŇ POLOVINU KŘESEL. AŤ VIDÍ, ŽE VŠE MÁME V RUKOU MY!
vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (0)
16.Březen 2010
Myšlenky těžké, protiřečí si jedna přes druhou a dobývají se mi do hlavy.

Ve zmateném shluku zbavím se té tíhy, vysypu Vás na papír a vlezu si do Vany.

Prázná hlava, plná vana.


Jsem lehký, jen si tak pluji....
vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (0)
Srdce pusté a přeci tak plné citů.
Omámené chvílemi s Tebou, které jsou jak sen
.
Srdce pusté a přeci tak plné úzkosti.
Sevřené okovy reality, že má si jen tento den.

Bystrá mysl zaslepená srdcem, když v objetí Tvém spočívám.

Bystrá mysl láme srdce v půl, když odjíždíš, těžko si pak počínám.

Srdce, mysl, štěstí, beznaděj, lítost, sny, touha..

Mé myšlenky válčící na úpatí srdce občas ustupujíc do temných koutů mé mysli..
vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (0)
11.Březen 2010
Pět, tři a jedna.
"Teď ty", praví Srdce rozumu.

"Stejně nevyhraješ Srdce" City otupí a zůstanu jen já.

Šest, dva, tři.
"Tak házej" usmívá se rozum.

"To se uvidí." praví srdce. "K čemu ti je prakticky myslet a žít bez citů?"

Čtyři, šest a šest.

"A k čemu ti je řídit se city, akorát si vždycky nameleš. Pozor házím. "

Šest, šest, šest.
Rozum: "Já to věděl!"

A tak rozum seděl a díval se na místo, kde seděl jeho protihráč a bylo mu smutno....
vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (1)
04.Březen 2010
Mohu Tě vlastně nějak vystihnout?

Vždyť vlastně nejsi, nebo spíše jsi, ale jsi nic.

Jsi temnota? Prázdnota? Prázdnota ve tmě?

Jakou máš vůbec barvu?

Všichni vidí konec ve tmě, protože všude kolem, kde není světlo, je temno.

Třeba je to temno barva a Ty máš jinou barvu.

Třeba je to jinak. Třeba není všude tma a poté světlo, ale je to obráceně, světlo a tma.

Jsi chladné nebo teplé? co je základ?

Dá se nic vnímat?

Asi ne, nic není čas ani prostor. Kde není čas, není proud myšlenek.

Kde nejsou myšlenky, není možné něco cítit.

Jsi nic.

Možná Tě jednou poznám, až zavřu své oči.

Pak budu Tebou,

navždy....
vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (0)
V bezesné noci snít o snu, kterým chci žít ve dne...

Ve dne čekání na noc.A spánek nikde...
vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (0)
Býti optimistou,

vidět naději, kde se jiní vzdávají.

Věřit i když tě všichni zrazují.

Jít dál i když cesta končí.

Doufat, přes ztrátu směru.

Vidět jiskru v temném šeru.

Býti naivním bláznem?

Snílkem?
vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (0)
18.Listopad 2009

 

Mám ja jeden sen,

potkám ženu v něm.

Kráska provází mě celou noc,

já svítání se bojím moc.

Bojím se že slunka svit,

přetrhne ten sen jak nit.

 

Dlouho čekal jsem až přijdeš,

doufám, že už neodejdeš.

Buďte tiše ještě sním,

snad Tě ráno uvidím až se ze sna probudím.

 

Pak nebude den prázdný jako když čekám týdny než uvidím Tvou Tvář,

ja dotýkat se Tvé hebké kůže budu moci zas a zas....

vše bude jak v noci kdyby zastavil se čas...

 

vložil: DeNNI85 ¤ Komentářů (0)