Dobře se vyspat je základ každého dne, který by se neměl podceňovat. Spánek podporuje správnou regeneraci buněk, dodává lepší náladu a energii (ať už psychickou, tak i fyzickou). Nicméně v dnešním světě, kde hlavně velká města nikdy nespí je o to těžší se dobře a kvalitně vyspat. S některými záležitostmi toho moc nezmůžete, ale stačí upravit pár maličkostí a věřte tomu, že Váš spánek bude hlubší a vy budete vstávat každé ráno odpočatější. Možná si říkáte, že Vám poradím nákup kvalitní postele, ale o té to ani tak příliš není.

A o čem je tedy dobrý spánek?

Lidé jsou naprogramovaní tak, že pro kvalitní spánek potřebují v ideálním případě klid a tmu. V panelovém domě s malými dětmi, případně pařmeny okolo Vás s úplným tichem počítat bohužel nemůžete a na nějaký ten šramot je potřeba si zvyknout, i když i hladina hluku se dá ovlivnit. Pokud máte hlučné sousedy, pak ke stěně s nimi umístěte velkou skříň s oblečením, která pomůže snížit hluk (resp. hluk sníží především oblečení ve skříni, které část zvukových vln pohltí). Dále se snažte v ložnici nenechávat příliš volných větších prostor, ale zaplňte je např. květinami, doplňky apod. Tyto prvky totiž část zvuku také pohlcují.

Je postel důležitá pro kvalitní spánek?

Postel jako taková příliš důležitá není, ale něco jiného platí o matraci, která musí mít dostatečnou tvrdost, aby Vás z ní nebolela záda. Měkká matrace je příjemná na krátké ležení, ale poskytuje jen minimální oporu pro páteř a na delší spánek se příliš nehodí. Důležitá ale může být také pozice postele, protože v některých částech místnosti může být silné elektromagnetické záření, silnější signál hifi apod. Toto všechno může přitomVáš spánek negativně ovlivňovat.

Spěte v tmavé místnosti

Pro kvalitní spánek se snažte mít v ložnici co největší tmu. Možná si na to budete muset zvyknout, ale garantuji Vám, že se Vám to vyplatí v podobě kvalitnějšího spánku, který se rychle dostaví. Žaluzie propustí do místnosti především ve městě hodně světla- spíše vsaďte na silnější zatemňovací závěsy.

napsal/a: Diana38 12:40 Link


Komentáře

« Domů | Přidej komentář