Manikura

 

 

 

Kouzelné slovo, pochází z latiny, překládá se jako „pěstění rukou"a vyvolává v nás představu perfektních, krásně upravených rukou a nehtů. Přesto, že jde hlavně o účel estetický, je manikúra stále vyhledávanou službou. Pravidelná péče o ruce a nehty má svůj význam. I když je péče o ruce především péčí estetickou, je upravená ruka zárukou, že na ruce nedojde k onemocněním, jako jsou záděry, nesprávně rostlé nehty, záněty  kožních valů apod. Pěstěné ruce jsou dnes samozřejmou součástí každodenní hygieny. K pěstěným rukám patří kvalitně a profesionálně ošetřené nehty.  Ideálním řešením pro ošetření přírodních nehtů je manikúra P-Shine.

 

 Zdroj:nehticky.estranky

 

Jak na krásné nehty

 


1_ Naslouchejte své manikérce. Pečlivě dodržujte rady manikérky, které vám uděluje pro domácí péči o ruce a nehty. Pokud máte slabé, křehké nehty a manikérka vám doporučí používat doma zpevňovač nehtů,poslechněte ji. Pokud trpíte zvrásněnými nehty a ona vám poradí používat přípravek na vyplnění rýh, investujte do něj!

2_ Ošetřujte své nehty pečlivě. Noste rukavice pokaždé, když jdete s vervou provádět zahradnické práce nebo se chystáte dlouho máčet ruce ve vodě. Nepoužívejte nehty jako pracovní nástroj. I když právě kempujete v polních podmínkách, vaše nehty nejsou otvírákem na limonádu!

3_ Natírejte nehty „top coatem“, aby lak déle vydržel. Odprýskaný lak na nehty – to je chronický problém všech klientek docházejících do nehtových studií. Vyřešte jej jednou provždy tím, že na nehty nanesete„top coat“ dvacet čtyři hodin po absolvované manikúře. Tím zdvojnásobíte trvanlivost manikúry, udržíte nehty krásně lesklé a ve skvělé kondici.

4_ Vyspravte roztřepené nehty. Takže… už jste aplikovala „top coat“,ale vaše nehty se na volném kraji stále třepí. Co s tím můžete udělat?Špičku prstu smočte v odlakovači na nehty a naneste na kritické místo,jemně po něm přejeďte. Obnovte nátěr laku a „top coatu“.

5_ Udržujte pokožku rukou dobře hydratovanou. Je důležité, aby vaše nehty vypadaly stále báječně, ale stejně důležité je, aby byly ve formě celé ruce. Každý den je proto natírejte krémem nebo mlékem, pokožka zůstane hydratovaná a vláčná. Pokud často vyrážíte ven, dbejte na to,aby měl krém minimálně SPF 15.

6_ Nezapomínejte na kutikulu. Používejte na ni olej na kůžičku a starejte se o ni přepečlivě. Což znamená… udržujte ji vyživenou a hydratovanou, to vám pomůže od nevábných záděr a suché popraskané kůže.Něžně odstraňte kutikulu kouskem flanelu nebo bříškem prstu.Vystříhejte se toho, abyste k tomu použila ostrý volný okraj nehtů.

7_ Pilujte s péčí. Co můžete udělat s hrbolatým nebo poničeným nehtem?Opatrně vady pilováním odstraňte. Vždycky používejte jemný pilník, s hrubostí 240 – 400, a poté s ním něžně pilujte v jednom směru. Nikdy nepohybujte s pilníkem ze strany na stranu, což bývá příčinou jejich špatného stavu – třepení a lámání. Vaše manikérka vás také může vybavit sadou přípravků na domácí opravy.

8_ Nechte to na své manikérce. Jemně se štěpící nebo hrbolaté nehty mohou být jednoduše odstraněny jemným spilováním nehtu. Ale pokud vás trápí závažnější problém, jakým je kupříkladu prasklý nehet, nesnažte se ho zachraňovat sama. Zavolejte své manikérce a objednejte se u ní,aby jej dala do pořádku.

9_ Pokud jste nemocná, nikam nespěchejte. Máte-li přenosnou chorobu na kůži nebo nehtech, vyčkejte s objednáním u manikérky, než se nemoci zbavíte. Pokud symptomy déle přetrvávají, objednejte se k dermatologovi.

10- Ať víte, co máte. Alergické reakce na nehtové přípravky nebývají obvyklé, ale je důležité přesvědčit se, že žádnou netrpíte. Alergickou reakci poznáte zarudnutím pokožky, drobnými pupínky nebo svěděním.Můžete ji pozorovat i jako podráždění v okolí očí nebo úst. Zavolejte své manikérce v případě, že jakoukoli reakci na nehtové přípravky objevíte.

 

 Zdroj:nehticky.estranky

Zdravé nehty

 

Složení vaší stravy se odráží ve vašich nehtech. Jestli nejsou nehty v pořádku, zamyslete se na svým jídelníčkem. Snažte se do stravy zahrnout více ovoce a zeleniny, aby jste si zajistila nutné vitamíny,minerály a enzymy. Snažte se do stravy zahrnou více zinku a vitamínu skupiny B. Dodržujte pitný režim. ·Křehké nehty -nedostatek vitamínu Aa vápníku ·Bílé flíčky na nehtech -nedostatek bílkovin, vitamínu C nebo zinku ·Velmi zakulacené a zakřivené konce -nedostatek vitaminu B12·hnědnutí nehtu -nedostatek vitaminu B12 ·Měkké nehty -nedostatek vápníku ·Řezy a praskliny v nehtech -začněte dodržovat pitný režim(alespoň 2l vody denně)

 

 Zrroj:nehticky.estranky

Jak začínala manikura

 

Již patnáct tisíc let před Kristem používal pračlověk kameny a mušle nejen na stavbu obydlí nebo na přípravu jídla. Archeologické nálezy pocházející ze severního Turecka totiž ukazují, že lidé doby kamenné servírovali čerstvě zabitou zvěř pouze se zvláštně upravenýma rukama i zvelebenými nehty. Jakkoli se nám jejich životní styl zdá nesofistikovaný, marnivost se stala matkou vynalézavosti: malé hrubé mušle posloužily k tvarování nehtů a lávové kameny (známé pod pojmem pemza) k vyhlazení tvrdé kůže na rukou i nohou. Záliba v upravených nehtech souvisí nejen s dobou, ale i s kulturou – manikúra vytvořená pomocí ozdob z plátků zlata objevená v královských hrobkách jižní Babylónie pochází z doby 3 200 let př.n.l. I v hrobkách egyptského královského dvora odpočívají ostatky manikérek žijících dva a půl tisíce let před naším letopočtem, což dokládá, že se ve své době těšily privilegovanému postavení. Alexandr Veliký píše o Ženách ze Středního Východu barvících si nehty hennou a o indických ženách používajících měděně červenou pryskyřičnou látku získávanou z výměšků hmyzu jen proto, aby s její pomocí bylo možné kolorovat špičky prstů a chodidla.Dochovaly se dokonce zmínky o svatebním zvyku z biblických dob, kdy sedlaně nevěsty zdobily přikládáním hennou napuštěné kůže vytvářející jemně tónovaný desén.

 

 Zdroj:nehticky.ectranky

Manikura vyvolených

 

 

V dobách, kdy muži vládli světu, nehrálo barvení nehtů roli v odlišení pohlaví. Pomiňme fakt, Že dnes je znakem Ženskosti - barevné nehty tvořily součást uniformy římských i babylónských válečníků. Ti se česali, dělali si manikúru a tónovali rty, než sjednotili své šiky před bitvou. Manikúra objevená v jižní Babylónii 3 200 let před Kristem měla i svou sociální funkci. Skládala se totiž ze dvou černidel a použití jednoho či druhého signalizovalo společenské postavení jedince: černá byla znamením vyvolených, zatímco zelená označovala masy nižších tříd.Staří Egypťané používali celé spektrum barev jako rozlišovací kód společenské příslušnosti. Temné, plné tóny byly vyhrazeny pro královskou rodinu, služebnictvo se smůlo kolorovat jen pastelovými odstíny. Podíváte-li se po Evropě, pak barvení nehtů propadla pouze anglická vyšší třída v 18. Století.

 

 Zdroj:nahticky.estranky

Legenda manikury

 

Legenda moderní manikúry se zrodila ve Francii 18. století díky dnes prostému odstranění záděry, které si „objednal“ francouzský král Ludvík XV. Doktor Sitts, jemuž se pocty králi vyhovět dostalo, vytvořil následně péči o ruce s použitím pomerančového dřívka přejatého z dentálních nástrojů. Sitts své zkušenosti poskytl neteři, která novou službu rozšířila dál po královském dvoře. Komercializace péče o ruce se rozmohla na přelomu 19ř a 20ř století, kdy firmy (jako newyorský salon Riker’s Manicure Parlour) zásobovaly Ženy jednoduchými i luxusními sadami k péči o nehty prodávanými v drogeriích. Sady obsahovaly leštící pudr, leštěnku, kelímek s krémem na ruce a pomerančové dřívko. Jak zájem o péči o ruce vzkvétal, produkty byly vylepšovány přidáním lesku na nehty, čímž se celkový vzhled rukou zkrášlil. První laky na trhu byly ve formě pasty, ta se nanášela na nehty a poté leštila.

 

 Zdroj:nehticky.estranky