07.Červenec 2009

Vítám vás na mém blogu

!

Thomas Hewit alias Leatherface...skutečná ,nebo fiktivní postava? | Zajímavosti !!

 

Určitě  každý z vás viděl, nebo alespoň slyšel o filmu: Texaský masakr motorovou pilou. Jenž byl údajně natočen podle skutečné události, která se stala roku 1973 v Travis Country, ve státě Texas. Jistě se mnohým z vás po shlédnutí filmu honila hlavou spousta otázek.  Je tohle tvrzení autorů opravdu pravdivé, nebo jde o pouhý fám? Byly předlohou tomuto filmu  události, které se opravdu staly ?? Skutečně někdo jménem Thomas Hewitt existoval?? …Nebo nás filmaři jen tahají za nos ?

 

 

Většina internetových zdrojů uvádí ,že :

 

Thomas Hewitt,  přezdívaný Leatherface [kožená tvář], se narodil do rodiny s brutálními  sklony ke kanibalismu, v Travis Country, ve státě Texas. Od malička trpěl kožní chorobou na obličeji. Od šesti let začal pracovat na jatkách, kde denně stahoval z kůže prasata a opracovával maso. Později jatka zavřeli a Hewitt stejně jako ostatní obyvatelé vesnice přišel o práci. Rodina Hewittů s zavřením jatek nesouhlasila a tak si udělali '' malé domácí jatka'' doma ve sklepě. Zde však neopracovávali prasata ani jinou zvěř, nýbrž lidi. Ať už pocestné, tak i zbytek obyvatel vesnice. Hewitt začal využívat kůže obětí a lepil si jí na svůj obličej - díky tomu vznikla jeho přezdívka ''Leatherface''. V srpnu roku 1973 bylo na farmě v domě Hewittů nalezeno 33 obětí těchto brutálních vražd, které se do historie zapsali jako ''Texaský masakr motorovou pilou''. Na obrázku vpravo vidíte jediný snímek Thomase Hewitta, který zachytili místní policisté předtím, než je brutálně zavraždil...

 

Další zdroje ovšem tvrdí :

 Že postava Thomase Hewitta  je jen smyšlená. Filmaři se údajně jen částečně inspirovali skutečnou postavu člověka se jménem Ed Gein (na obrázku vpravo). Jenž se narodil roku 1906 ve státě Wisconsin a vyrůstal  v městečku Plainfield. Jeho fanatická matka a otec alkoholik pro Eda neznamenali nic dobrého. A tak po smrti rodičů a svého bratra se Ed uzavírá sám do sebe, začne si kupovat knihy o anatomii a sám si otevře "svoji tajnou chirurgickou praxi".Nejprve vykopává mrtvoly v okolních hřbitovech, ale posléze mu to přestává stačit, tak se neštítí ani opravdové vraždy. Asi nejvíc po jeho odhalení byla veřejnost šokována tím, co se našlo v jeho domě. Ed byl vynalézavý muž a tak lampička z pateřních obratlů, či trofeje ženských hlav na stěnách patřily ke standartnímu vybavení jeho domu. Ovšem nejvíce právě filmaře inspirovalo to, že si Ed šil z kůží svých obětí celé oděvy a masky. Později doktoři zjistili, že se Ed chtěl stát ženou, když při svých vyprávěních mluvil o tom, jak si na sebe nasazoval kůže svých obětí a tančil za svitu měsíce.

Prosím piště komentáře( svoje názory ) budu dělat pokračování ! .... Děkuji !!

 

A jaký je váš názor? Myslíte, že Thomas  opravdu existoval ?  Pokud ano, tak  Vás  jistě  potěší  zpráva, že ….. 

…Thomas  Hewitt nebyl nikdy dopaden  a  tak pravděpodobně  žije  dodnes. Nikdo  však  neví  kde ! Ačkoliv  by  mu  dnes  bylo  asi  103  let ..Ale  kdo  ví ??!

O autorovi

  • Jméno FireChilly
  • Bydliště Břeclav
  • Hi .. upa normal kluk.kdo mě zná tak víííí a kdo nééé tak Má SmůLu aLe jiNaK KliDně pišTe oDpoVím co NejDříV :D:D:D:D:D:D :)
Můj profil

Přátelé

Poslední návštěvy