Můj blog o bytovém designu

Jak tvořit dekorace z umělých květin?

Jsem poměrně dost pracovně vytížená, a když mám volno, taksi ho chci opravdu užít a ne jen tak polehávat doma u televize, takže nemám příliš času na péči o domácnost. Tomu musí můj interiér bytu odpovídat, takže je problém mít doma něco, o co bych se musela pravidelně starat. A velmi podobně to mají někteří mí klienti (dělám bytovou dekoratérku). Pro jsem v minulosti začala koketovat s umělými květinami a rostlinami, které se mi sice zprvu zdály nepřitažlivé, ale pokud člověk zvolí kvalitního výrobce a správně je nadekoruje, pak se mohou stát velmi hezkou a vkusnou výzdobou bytu. Ale jak toho docílit?

Kvalitní umělé květiny a rostliny u vietnamců nekoupíte

Pokud hledáte krásné umělé květiny jako živé, pak je nutno počítat s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Tyto kvalitnější velké umělé květiny určitě nekoupíte u vietnamců a v různých krámcích na náměstí, ale je vhodné se shánět ve specializovaných prodejnách ať už kamenných (kterých je velmi málo), nebo na internetu. Již před nákupem zvažujte, jak bude rostlina umístěná a jakou dekoraci bude tvořit (některé umělé květiny totiž vypadají z určité strany krásně a jako živé, ale při jiném úhlu pohledu jejejich umělost přeci jen znát).  Také hned uvažujte, jestli umělé květiny doplníte o další dekorace, které je mohou ještě více přiblížit skutečným rostlinám a dodat pocit přírodnosti- lze například využít sušené květiny, trávu, mech, větvičky apod.- zkrátka záležitosti, které lze jednoduše nasbírat v přírodě a které dlouho vydrží.

A kam umělé květiny v bytě umisťovat?

Umělé květiny a rostliny umisťujte na stejná místa, jako jejich živé varianty. Lze zakoupit i různé umělé palmy, nebo větší pokojové rostliny, které jsou umístěny v květináči (případně je do květináče se suchou hlínou, nebo kamínky zapíchnete), takže mohou působit jako klasická pokojová květina a ty kvalitnější jsou od ní opravdu k nerozeznání. Můžete být ale i kreativnější- přeci jen lze umělé kytky umístit kamkoliv, takže je můžete nadekorovat například i do koupelny bez okna, kde by živá rostlina nikdy nerostla.

Autor Karlovacka5 | 27.Prosinec 2019 | 08:31

Jméno:Karlovacka5
Region:Nymburk

Poslední články

Archiv

Poslední návštěvy