Liberec si vynutil sedmí zápas

Liberečtí hokejisté před vyprodanou Tipsport arenou vyhráli nad Slavií 3:1 a srovnali stav utkání na 3:3. V liberci se odehrál velmi pohlednej hokej jako první se trefili domácí zásluhou Víška a asistencí Kašpaříka. Další branka už v první třetině nepadla a přestávka před druhou třetinou se prodloužila o 10 min protože byl v aréně výpadek proudu. Odehrálo se z druhé třteiny 1:20 a následoval druhý výpadek proudu. Tak se tedy znovu konala přestávka a to 15 minutová to se hráči šli ohřát do svých kabin. Po 15 minutách pokračovala druhá třetina kde se jako první zase trefili domácí po trefě Čermáka ve 37minutě bylo tedy 2:0.Ve třteí třetině ve 43 minutě se trefil Zíb a zvýšil stav na 3:0. Domácí brankář Marek Pinc přišel o svou třetí nulu v letošním play-off  ve 48 minutě zásluhou hostujícího Doležala a snížil stav na 3:1.Slávie to zkoušela hru ještě bez brankáře ale dostali se do oslabení a Svoboda se musel znovu vrátit do své branky. Stav série je tedy srovnán na 3:3 a poslední rozhodující zápas této série bude v pondělí v Praze od 20:15. Zápas můžete sledovat na ČT4 SPORT.

Boleslav vede na sérii 3:0

Hokejisté Mladé Boleslavi dokázali v třetím finálovém utkání play off první ligy zvítězit nad domácím Chomutovem 6:5 po samostatných nájezdech a jediná výhra je dělí od souboje s Ústím nad Labem v baráži o extraligu. V sérii hrané na čtyři vítězství vedou svěřenci Petra Kaňkovského již 3:0 na zápasy. O výhru Středočechů se nejvíce přičinil útočník Tomáš Nouza, který zaznamenal hattrick, a také autor vítězného nájezdu Richard Král. Čtvrté utkání je na programu v neděli od 17:30 opět v Chomutově.

» další foto: Závěrečná 'děkovačka' fantastickému domácímu publiku.

Budějovice vyhráli domácí zápas a vedou sérii.

České budějovice dnes vyhráli pátý semifinálový zápas po podloužení 3:2. A mouhou v neděli rozhodnout o tom kdo bude ve finále. Zatím všechny čtyři tými jsou na domácím ledě 100%. V první třetině jsme branku neviděli ale ve druhé třetině padli 3 branky jako první do vedení se dostali hosté zásluhou Skuhravého hned na to ale domácí vyrovnali zásluhou Mertla do vedení se ještě ve druhé třetině dostali domácí po trefě Vydareného. Kumstát vyrovnal ve třetí třetině na 2:2 a ve pak už žádná branka nepadla. Na řadu přišlo tedy prodloužení kde hned ve třetí minutě se trefil Veselí a zásluhou jeho Budějovice vyhráli.A v sérii se dostali do vedení 3:2.

Tomáš TurčanPavel Hodek

Protest Slavie proti rozhodčím vyšel

Předseda komise rozhodčích p. Pavel Halas uznal stížnost HC Slavia Praha na řízení 3. semifinálového utkáno play off v Liberci rozhodčími Turčanem a Hodkem jako oprávněnou ve všech 3 bodech. Zároveň ubezpečil, že všichni nasazovaní rozhodčí budou instruováni, že nesmí trpět jakékoliv projevy nesportovního chování a zvláště filmování pádů na led. V tomto duchu jsou poučeni i delegáti utkání. Článek z www.hc-slavia.cz

» další foto: Útok Pavla Kašpaříka

Liberec pátý zápas nezvládl

Slavie předvedla naprosto výborný výkon proti Liberci a zaslouženě vyhrála 5:1. Slavie byla ve všech směrech lepším týmem než Liberec který po dvou výborných výsledků na domácím ledě předvedl špatný výkon na Slavii. O první gól se postaral v sedmé minutě Červenka další branky padli až ve druhé třetině když se trefil ve 24 minutě Klepiš a zvýžil na 2:0 na 2:1 ještě snížil Pletka ve 34. minutě ale to bylo od Liberce vše. Na 3:1 zvýšil ve 36.minutě Hruška na 4:1 se trefil Bednář a o poslední gól v zápase se postaral v 53:min. znovu Bednář konečný stav tedy 5:1. Série se stěhuje v sobotu do Liberce a domácí budou muset vyhrát jestli pomýšlejí na finále. Stav série 2:3 pro Slavii.

Slavie si stěžuje na rozhodčí

Stejně jako před pár dny Liberec, jejich protivník v semifinálové sérii extraligy, dnes i Slavia podala oficiální protest proti výkonu rozhodčích. Vedení pražského celku se nelíbil výkon hlavních rozhodčích Pavla Hodka a Tomáše Turčana ve třetím utkání série v Liberci, které domácí Tygři vyhráli 4:1. "Hráči Liberce vytvářejí na rozhodčí nepřiměřený tlak permanentním simulováním a nafilmovanými pády," píše se v oficiálním prohlášení. Podle něj rozhodčí podlehli atmosféře zápasu.     Článek z www.rozhodci.org

Vary vyrovnali sérii

Karlovy Vary dnes znovu vyhráli nad výtězem základní části a účastníkem hokejové ligy mistrů. Budějovice dnes předvedl lepší výkon než včera ale výsledek vypadal po druhé třetině naprosto jinak, protože Vary už vyhrávali 5:1. První třetina byla docela vyrovnaná jako první se trefili hosté když v 8.min se trefil Gřegořek. Ve 12.min vyrovnal na 1:1 Grof. Druhou třetinu vyhráli domácí 4:0 a postarali se o to Grof, Řezníček, Bílek, Zucker.Třetí třetina vypadala opodíní lépe pro hosty protože ji vyhráli 3:0 a snížili na 5:4 o ty tři góly se postarali Toman, Frolo, Brabenec. Budějovice se ještě snažili o hru bez brankáře ale při power play se jim nepodařilo vyrovnat. Stav je tedy vyrovnám na 2:2 a další zápas je naplánován na pátek 28.3. v Budějovicích.

Druhé výtezství Boleslavi

Mladá Boleslav využila na 100% domácího prostředí a dvakrát vyhrála. První zápas byl hodně dramatický a rozhodovali až nájezdy kde Boleslav vyhrála 2:1sn. Dnes Boleslav vyhrála o tři branky a to 4:1. V první třetině sme se branky nedočkali a ve druhé třetině padli hned dvě branky zásluhou ve 29.min.Lukáč a ve 40.min.Eiselta. Další góly padli ve třetí třetině na 3:0 zvyšoval Rumpel v 52.min. v 57.min hosté snížili na 3:1 zásluhou Charouska a poslední gól padl v 58.min. Eiselt. Stav série je tedy 2:0 pro Mladou Boleslav a série se stěhuje na dva zápasy do Chomutova.