28.Únor 2018,09:26
„Život je vlastně celkem jednoduchý a zkomplikuje se jen tím, že sami na komplikovanosti trváme“. Jinak řečeno:

Máme stejného Boha? Ano. Ale, kdo si ho představuje jinak, než my si ho představujeme, tak neuznává toho správného Boha. Odpověď na otázku zní, že stejného Boha nemáme. Zbytečně se lidé vzájemně přesvědčují. Bude klid, až se muslimové naučí respektovat Bohy ostatních a budou se držet toho svého ve svém srdci.

Uznáváme všechny proroky? Ano, ale jen v té původní verzi našeho Boha, které ostatní neuznávají a jejich dávné příběhy nelze ani historicky ověřit. Tím pádem pro ostatní nemusíme uznávat stejné proroky, pokud oni o nich mají jiné příběhy. Muslimové by měli víc číst o tom, jak ostatní vyznávají svou víru a prostě to respektovat. Mít potřebu donekonečna napravovat ostatní, radikalizuje i tolerantního člověka.

Mají ženy stejně postavení jako muži? Ano, ale muži mají o stupeň víc. Tento stupeň naprostá většina komentátorů Koránu chápe tak, že jsou muži lepší než ženy a nemají stejná práva. Určitě části islámské tradice představuje malá encyklopedie diskriminace. Mají ženy a muži stejná práva? Teoreticky je možné všechno chápat jinak, ale v praxi vidíme jinou realitu. A proto realita žen v islámském světě je taková, jaká je.

Bít či nebít? Bít, ale zubním kartáčkem. Muslimové zavírají oči na to, že se může bít holí i bičem podle stejných textů. Tak když máme něco praktikovat, tak buď pořádně a v kontextu, nebo vůbec nebít a všechno odsuzovat. A proč Mohamed sám musel pod tlakem svého Boha a svých souvěrců ustoupit?

Džihád - obrana nebo útok. V Koránu jen obrana. Ale podle Sunny můžeš vést džihád za síření islámu. Pokud někdo odmítá islám, tak má na vybranou. Buď přijímá islám, platí daně, anebo má bojovat za svou původní víru. Svobodný člověk by bojoval za své principy. Ve světle toho je džihád obrana nebo útok? Je to útok na svobodu vyznání ostatních a přestaňme se vymlouvat. Jelikož platí zásadní pravidlo, brát věci v celku a ne selektivně. Muslimové, nemusíte mi věřit, stačí mít čas si všechno přečíst.

Ostatní jsou přátelé či nepřátelé? Přátelé. Ale přátelé, které podle sunny nesmíme pozdravit, natož abychom jim popřáli k oslavám a radovali se s nimi během svátků. Nesmíme si s nimi sednout, pokud pijí, co my máme zakázáno pít. Všechno nás uráží a nesmí si dělat srandu z toho, co my považujeme za posvátné: skoro všechno. Ostatní jsou naší přátelé? Možná, ale když tohle muslim praktikuje, spíš těžko, aby ho někdo za přítele chtěl.

Máme stejné hodnoty. Jistěže ano. Ale jako vždy podle šaríi existuje ALE, a jak se říká všechno po „ale“ neplatí.

Malá rada, než budete k něčemu konvertovat, přečtěte si to v celku. Budete sami míň zklamaní a nemusíte vypadat před každým jako hlupáci. Ano, je to nepříjemný pocit, že Vám někdo neřekl celou pravdu, ale lepší ustoupit a věci úplně odsuzovat než vypadat jako věčný hlupák.

 
vložil: L.e.y.l.a
Permalink ¤ 1 komentářů