"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Lalas1
 

Kolik jste jich měli?

autor: Lalas1 | 06.Červenec 2008

Spočítalibyste ještě všechny ženy, které prošly vaší postelí? A co vašepartnerka? Máte přehled o tom, kolik jich měla? Je čas na sexuálnírevizi!
Fakt, deset! Počtem minulých partnerek není žádný důvod se chlubit... a už vůbec není na místě si bývalé milenky vymýšlet.

Fakt, deset! Počtem minulých partnerek není žádný důvod se chlubit... a už vůbec není na místě si bývalé milenky vymýšlet.

Preferujete, pokud je vaše partnerka nezkušená a vy mužetebýt tím, kdo ji zasvětí do tajů sexu? Nebo si naopak nemůžetevynachválit její repertoár technik, které stihla posbírat během svépoutě ložnicemi?

I když se preference liší případ od případu a nelze samozřejměstanovit optimální počet partnerů, existují věci, které byste o jejísexuální minulosti rozhodně ne/měli vědět.

Hon na panny

Největší výzkum sexuálního chování, který se v České republice uskutečnil, zrealizovali Petr Weiss a Jaroslav ZvěřinaJeho výsledky ukázaly, že nejvíc Čechů má první sex v osmnácti.Osmnácté narozeniny považuje za nejvhodnější okamžik pro první sex přes22 procent mužů a téměř 24 procent českých žen.

"Obecně se po celém světě projevuje trend snižování věku, ve kterémdochází k prvnímu sexu. Stejně tak se dá očekávat, že tato věkováhranice bude stále klesat," říká psycholožka Marcela Vojířová.

O počtu minulých partnerů není vůbec žádný důvod mluvit, tvrdí odborníci

"O příčinách, proč tomu tak je, se odborníci stále přou.Nepopiratelnou roli tady však zcela jistě hraje velká dostupnostinformací všeho druhu, tedy i těch sexuálních. Logickým důsledkem jezvědavost a touha vyzkoušet něco nového.“

Myslíte si, že váš první sex byl veskrze  romantickým aktem, který jste chtěli oba dva? Tak to vůbec být nemusí. Přibližněpolovina totiž žen uvádí, že iniciátorem první soulože byl jejípartner. Jen čtyři procenta dívek vzala iniciativu do svých rukou a sex vyprovokovala.

Pokud jste zažili statisticky průměrný první sex, milovali jste se smladší partnerkou, nešlo o náhodnou známost a nechránili jste se žádnouantikoncepcí.   

Tak kolik?

Schválně, kolika partnerkami se chlubíte u piva kamarádům? Stovkou,padesáti nebo třiceti? Jestliže nepatříte k necelým osmi procentůmmužů, potom si vymýšlíte. Víc než třicet žen mělo totiž jen 7,6procenta Čechů. Nejvíc z nás mělo šest až dvacet sexuálních partnerek(téměř čtyřicet procent).

O počtu minulých partnerů není vůbec žádný důvod mluvit, tvrdí odborníci

Své drahé polovičce to však raději neříkejte, protože v porovnání sjejí bilancí (pokud je tedy průměrnou Češkou) budete vypadat jakoneuvěřitelný holkař. Víc než polovina Češek totiž měla v postelijednoho až tři partnery - rozumí se samosebou, že nikoli najednou.

Jestliže spolu trávíte už nějaký čas společně, pravděpodobně dřívenebo později padne otázka na vaši sexuální minulost a počet partnerek.

"Zásadně nedoporučuji partnerům, aby explicitně zmiňovali početsvých předchozích sexuálních objektů. Ať už zazní jakékoli číslo, vždypůjde o potenciální zdroj budoucích problémů,“ varuje psycholožka.

O počtu minulých partnerů není vůbec žádný důvod mluvit, tvrdí odborníci

"Srovnávání, negativní i pozitivní, bude jen zdrojem napětí apřípadného rozčarování. Stejně tak nedoporučuji, abyste se na podobnouotázku ptali vy. I když si můžete myslet, že jste připraveni přijmoutjakoukoli skutečnost, ve výsledku můžete zažít velmi nepříjemnépřekvapení, které negativně poznamená váš vztah. Z podobného tématu sevždy dá utéci jednoduchým konstatováním, že jde o minulost, za kteroujste udělali tlustou čáru a nechcete se o ní dál bavit.“

Náhody a úlety

Láska a věrné milování jsou bezesporu chvályhodné záležitosti, ale jak se ukazuje, místo jim vyčleňujeme především v ploužácích a večerníčcích. Čechům náhodné úlety na jednu noc rozhodně nejsou cizí.

A dle očekávání vedou i v této oblasti muži nad ženami. Ale rozdílnení nijak převratný. Zatímco průměrný Čech si za svůj život střihnejednonoční úlet s šesti ženami, průměrné Češce se to podaří čtyřikrát.

O počtu minulých partnerů není vůbec žádný důvod mluvit, tvrdí odborníci

Jako vzoryctnosti a cudnosti se nejevíme ani v porovnání s výzkumy z ostatníchzemí. Češky jsou například mnohem veselejší a družnější než ostatníEvropanky. Ve srovnání s ostatními zeměmi Evropy je u nás počet celoživotně monogamních žen téměř poloviční.

A kdybyste si náhodou chtěli lhát do kapsy, že s vámi ji přelétavostpřešla a právě vám je věrná, potom byste měli vědět, že téměř polovinavdaných Češek si alespoň jednou za život pořídila milence.