Už jsem psala jednou o zahradních stanech, kterými se vícezabývá můj přítel, který je prodává prostřednictím obchodu A-market.cz Dnes bych chtěla napsat pár řádků o zahradních altánech,které jsou jim hodně podobné, ale přece jen jsou u nich určité odlišnosti.Altány slouží hlavně na klasické zahradní posezení třeba při grilování, neborůzných zahradních oslavách a sešlostech.

Efektní zahradní altány pevné konstrukce

Altány můžou být pevný- ty mají bytelnější konstrukci, ukteré jsou silnější boční trubky a spodní patky, které lze přišroubovat. Samitak máme na zahradě jeden okrasný altán, který máme umístěný na takové druhéterase vzdálenější od domu. Altán vždycky na zimu odšroubujeme, složíme auskladníme, ale jinak je venku celý zbytek roku. Je pod ním příjemný stín anavíc má na konstrukci dekorativní prvky, takže vypadá opravdu moc hezky.

Skládací stany a altány je možno využít různě

Druhou hlavní kategorií altánů jsou skládací modely s nůžkovoukonstrukcí, které je možno koupit už od malých rozměrů cca 3x3 m- tyto zahradníaltány lidi používají na zahradní oslavy, ale taky jako prodejní stánky, prorůzné firemní prezentace atd. Větší altány lze sehnat až do rozměru cca 6x12 m,které už jsou velmi pevné a to dokonce tak, že se na konstrukci vedle sebemůžou klidně zavěsit 3 dospělí. Tyto velké altány používají především různégastro firmy pro pořádání rautů, ale občas je někdo kupuje i jako alternativugaráže, nebo různých přístřešků.

napsal/a: Lucinka38 10:57 Link


V tomto článku bych chtěla zmínit možnosti a výhody párty stanů, které vyrábí a prodává firma mého přítele a které jsem si zamilovala díky jejich úžasným výhodám.
Zahradní stany se dají rozdělit do několika kategorií na menší zahradní stany 3x3m a altány jen se střechou bez bočních stěn, nebo se dvěma bočními stěnami proti větru. Altány se dají koupit ve spoustě barev, takže si je můžete sladit s baravností Vaší zahrady. Jsou hodně elegantní a levné, nezaberou moc místa, takže je můžete využít i pro menší zahrady. Teta používá ten stan s nůžkovou konstrukcí pro prodej obleční. Jezdí po různých prodejních akcích a burzách a stan jí chrání vystavené oblečení před případným deštěm. Jeden známý má od přítele zase stan pro účely jeho závodění. Tyto jsou řešené jako nůžkové stany, takže se hrozně rychle složí a zase rozloží do přiložené tašky.
Větší párty stany jsou pak dobré pro nejrůznější zahradní akce, svatby a podobně. My používáme občas zahradní párty stan 3x3 m pro grilování, když to vypadá nejistě s počasím. Super je, že má 4 stěny, které se ale dají odepnout- jsou jednoduše na suché zipy. Takže když je krásně a svítí sluníčko, tak je máme sundané a jakmile se třeba ochladí, začne foukat vítr, nebo začně pršet, tak rychle a jednoduše přiděláme boční stěny a jsme v teple.

Všechny stany můžete koupit ZDE: http://www.my-hobby.cz/184-zahradni-party-stany

napsal/a: Lucinka38 10:17 Link


Asi 2 roky máme postavený baráček, jsem v něm s manželem moc šťastná, ale už dlouhou dobu mi vadilo, že nemáme dodělalanou zahradu a na ní nějaký krásný zahradní nábytek. Nakonec jsem konečně manžela dokopala k tomu, aby dodělal okolí kolem domu, zasela se tráva a začali jsme s přípravou terasy, na které bude umístěný ratanový nábytek. Vlastně v té době jsme ještě nevěděli, jestli půjde o ratanový nábytek, nebo nějaký jiný zahradní nábytek například ze dřeva nebo z kovu. Terasa byla konečně dokončená a já se vrhla na výběr zahradního nábytku. Nakonec jsme kvůli trvanlivosti zvolili ratanový nábytek z i-market.cz Když přišel, byla jsem nadšená. Na ratanovém zahradním nábytku teď moc ráda sedávám a trávím na zahradě a hlavně na terase spoustu času.
Letos jsme navíc přikoupili zahradní lehátko včetně pohodlného polstrování, ze kterého je nadšená celá rodina, ale především já sama, protože na něm moc ráda odpočívám.

napsal/a: Lucinka38 06:54 Link komentáře (0)