08.Únor 2011
V sobotu 5.února 2011 jsem se zúčastnila Pragoffestu. Ačkoli je to akce zaměřená hlavně na fantasy a sci-fi, přesto v něm byla též linie zaměřená čistě na japonskou módu. V jedné ze tříd byly nonstop přednášky a promítání na toto téma... a musím uznat, byly velmi zajímavé!

Velmi netradiční byla přednáška od Danielle, která nesla název "Lolita ala Mode" - Lolita tak trochu jinak. Aneb když někdo nosí módu jak se mu zlíbí, neomezuje se pravidly, a do svého stylu míchá i kus lolity. Byly k vidění velmi zajímavé outfity třebas "sportovní lolita" - v teniskách a s kšiltovkou na hlavě. Bylo to velmi inspirativní a fandím lidem, co prosazují svůj vlastní styl... přestože pak nezapadají do typického obrazu Lolity.

Přednáška od Ketmary na téma "Focení Lolity" mi přišla obrovsky přínosná. Spousta děvčat, co se fotí na LKD nebo co fotí své oblečení na Pupé, by ji měla vidět... bylo v ní spoustu dobrých postřehů, které fotografa amatéra vůbec nenapadnou! A přitom je jednoduché ty chybky vychytat a kvalitu fotek tak výrazně zlepšit. Dát si pozor, aby na fotkách někomu "nevyrůstaly z hlavy předměty", aby v pokoji nebyl při focení nepořádek v pozadí, nikdy nefotit druhé během jídla... takových postřehů tam bylo spousta.

Přednáška od Haru na téma "Mana-sama" byla taktéž dobře provedená, bylo poznat, že věděla, o čem mluví. A i já, co Manu znám už nějaký ten rok, jsem se dozvěděla nová fakta!

Osobně si myslím, že to byly skvěle udělané přednášky a byla by škoda, kdyby zůstaly v zapomnění... mělo by je vidět více lidí na více akcích!

A ty moje přednášky? Nu, snad také měli úspěch, to musí posoudit diváci:) Šití Lolita doplňků, snad přineslo kreativním lidem nějakou tu inspiraci... a u přednášky Módní úlet (šílené módní modely), se obecenstvo hodně smálo, takže jsem spokojená, účel splněn :)

Velké díky patří Rouwi a Veni, které tuto linii vedly! Byla zorganizovaná velmi dobře!

Na konec, snad jen pár fotek... ty moje se moc nevyvedly, tak sem dám fotky od fotografů - Patrika a Randalfa, snad se nebudou zlobit... ale přeci jen, ty jejich fotky jsou o poznání hezčí než ty moje přesvícené a rozmazané!

Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (1)