26.Duben 2011
První odvážná lolitka se odhodlala k tomu, poslat mi svou fotku do galerie... jsem tak ráda!


Elizabetha má na sobě sukýnku Mléčná dráha, a jsem velmi překvapená, jak pěkně ji dokázala sladit. Víte, když jsem ji navrhovala, tak jsem si ji představovala jen s přeslazenými Sweet modely, ale přitom jde tak krásně sladit i s černou! Elizabethě se to povedlo skvěle - je to perfektně barevně vyvážené a vypadá to moc elegantně.

Také tak milujete Patrikovy fotky? Dokáže jim vdechnout duši, takovou atmosféru, příběh skrytý uvnitř... nádhera!
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (3)
23.Duben 2011
Porcelain Doll obchůdek přeprodával i čísla anglického vydání časopisu Gothic & Lolita Bible, a dost lidí se mě ptalo, jestli bude k dostání i více čísel. Bohužel ale nesu hodně špatné zprávy...

Nakladetelství Tokyopop v Americe, které časopis vydávalo, končí (zdroj). Nejen, že tudíž nebudou žádná nová čísla (projekt GLB byl stejně pozastaven), ale už nebudou ani k dostání čísla stará. Šance, že by se překladu a vydávání GLB chytla jiná firma, jsou mizivé. Anglické vydání tohoto časopisu se tedy stává sběratelským kouskem, tak si jej važte.

Je však šance, že by zahraniční Lolity začaly vydávat časopis vlastní. Zatím je to vše ve fázi plánování, a není jisté, zda vůbec první číslo nakonec vyjde... ale kdyby se tomu tak stalo, koupím několik čísel i do obchůdku, abyste si je mohli objednat.
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (0)
16.Duben 2011
Tak, dnes vám konečně představím ty dlouho očekávané sukýnky! Nakonec jsou jen tři, a od každého modelu bude k dostání několik kusů, pas jako vždy na míru. A pozor! U tmavých sukýnek je zcela nový střih, který jsem zatím na minulé sukně nepoužila. Povedl se nádherně - jednak mají A-čkový střih (ne koláčkový), a také pas je mírně zvýšený. Aby tvořily krásnou elegantní siluetu.

Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (9)
12.Duben 2011
Jak v letech minulých, tak i letos Porcelain Doll plánuje navštívit Animefest! Animefest je každoroční setkání fanoušků japonského komiksu (mangy) a animovaného filmu (anime). Jako vždy proběhne v Brně, na začátku května (6.-8. května). Více na: www.animefest.cz

Animefest.cz

Prodejní stánek Porcelain Doll

Porcelain Doll bude mít prodejní stánek otevřený pouze v sobotu 7.května, celý den. Stánek bude nejspíše v hotelu Continental (ještě upřesním, až budu mít potvrzeno).

V prodejním stánku budeme mít hlavně doplňky a šperky. Headdressy a mašle do vlasů, podkolenky, tašky, šperky Cissie, placky Kurokku no Chikutaku... Krom věcí, které jsou na prodeji v internetovém obchůdku, budu prodávati i věci vyrobené specielně pro příležitost Animefestu.

Lolita linie na Animefestu
Již z jiných festivalů mám připraveny různé přednášky, a tak mě napadlo, proč toho nevyužít a neudělat na Animefestu i menší Lolita linii. Na co všechno se tedy můžete těšit?

Lolity v Česku
přednáška a diskuse
hotel Continental - přednáškový sál,
sobota 7.5., 11:00-12:00

Jak je to s Lolita módou v ČR? Kolik děvčat se takto obléká? Kde nakupují oblečení? Jaké jsou městské lolita komunity a jak probíhají lolita srazy? Na všechny tyto otázky, a i případné Vaše další, vám mileráda odpovím.


Lolita v hudbě
přednáška a promítání
hotel Continental - salonek,
sobota 7.5., 12:30-13:30

Představím vám několik hudebníků, kteří se oblékají právě do Lolita šatů, a i svou hudbu tvoří v tomto duchu. Uvidíte japonské i ne-japonské interprety, a spoustu krásných klipů.


Módní úlet
přednáška
hotel Continental - salonek,
sobota 7.5., 13:30-14:30

Japonská móda je dosti extravagantní již sama o sobě, a i přesto se najdou kusy oblečení, které jsou i na Japonce šílené! Přednáška bude hlavně o Lolitě a úletech prestižních značek... ale nebudeme se omezovat jen na ně! Připadal doposud svatební dort na hlavě naprosto šílený? Věřte nebo ne, existují i horší věci...


Šití lolita šatů a doplňků
přednáška a workshop
hotel Continental - salonek,
sobota 7.5., 14:30-15:30

Rádi byste si něco krásného ušili, ale nevíte, jak na to? Dozvíte se zde spoustu tipů a rad, jak začít, jak normální věci přetvořit na lolitkovské, na co si dát při šití pozor. A také podrobné postupy na výrobu několika typických lolita doplňků - mašle do vlasů, krajkové náramky "wristcuffs", obojek a kruhovou ozdobu do vlasů.
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (5)
09.Duben 2011
Dnes bych vám chtěla představit novou rubriku, a tou je"Fotky zákaznic". Ráda bych zde dávala fotky i vás, zákaznic...vždy mne tak zahřeje u srdce, když vidím někoho nosit věci, které jsem vyrobila- i když je to jen malá mašlička do vlasů.

Budu si slečny náhodně odchytávat na srazech, a pokud budousouhlasit, vyfotím je a dám fotku tady na blog (ne, nebojte se, bez souhlasunikoho fotit nebudu :-P).

A pokud se nestydíte, a doslova byste se pochlubit chtěli,pošlete mi email s vašimi fotkami! Nemusíte být od hlavy k patě oblečeni dověcí od Porcelain Doll (vážně, stačí i ta malá mašlička!). Nemusíte býtoblečeni ani do Lolita či Aristocrat stylu, mileráda se podívám i na to, jakněkdo dokáže sladit loli doplňky do všedního oblečení. Jedinou podmínkou fotekje, že musíte mít aspoň jednu věc od Porcelain Doll, a ta musí být v outfitudobře vidět.

Do emailu přiložte max. 3 fotky outfitu, a napište přezdívkua případně i nějakou vaši poznámku. Vše odešlete na email:PorcelainDoll@email.cz . Váš email pak přepíšu tady na blog, do této rubriky.

 Budu se moc těšit na maily! :D

Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (2)
05.Duben 2011
Dne 7.3. proběhla v Olomouci módní přehlídka, v rámci zahájení Japonského jara, které tradičně pořádá japonský klub Olomouc.

Měla dvě části - tradiční japonská kimona versus novodobá japonská móda "Lolita". Porcelain Doll měla na této akci prodejní stánek, a já jsem tam byla se svým oblečením jako jedna z modelek.

Dozvěděli jsme se něco o historii a druzích kimon, a poté na přehlídku vystoupily dámy i pánové v kimonech dovezených přímo z Japonska. Byly to nádherné kousky, a ačkoli by se nám laikům mohlo zdáti, že je to jedno oblečení jen s jiným vzorkem a barvou, nebylo tomu tak. Ke každému nám bylo vysvětleno, co značí - to tlumených barev nosí starší dámy, ty s mašlí vzadu jsou pro mladé dívky. A to růžové s jemně vyčuhující červenou podšívkou je prý neskutečně sexy! :o

Pak přišly na řadu Lolity. Modelky byly lolitky olomouckého kraje, s vlastními modely, a každá šla v jiném stylu - Sweet, Classic, Wa, Hime a Aristocrat. Prošly jsme se po místnosti, byly jsme vyzpovídány (došlo i na zákeřné otázky typu "Co se nosí pod tou sukní?").

Byla to zajímavá a dobře vymyšlená akce, a musím pochválit své kamarádky od Olomouce - tak moc jim to slušelo!

Mě můžete vidět oblečenou v Porcelain Doll - vílí sukně, mašle ze srdíčkové organzy, a šperky vlastní výroby, které se také brzy objeví na prodej na stránkách!


Fotky převzaty z galerie Japonského jara.
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (2)