31.Leden 2012
Dnes bych vám ráda povykládala, co vše se chystá v nejbližších měsících!

Chystané kolekce
Začátkem února by se v e-shopu měly objevit sukně Královny večerního jezera a ladící doplňky, mám je již hotové doma, zbývá jen je nafotit a dát na net (^_^) Mám nyní ale plné ruce s přípravami Pragoffest, takže čas budu míti až se vrátím z Prahy. Zároveň mám však i rozešité nadcházející kolekce, které ovšem budou na dokončení potřebovat nějaký ten týden. První nese název Ledové květy - a budou to sukně se stříbrnými krajkami a výšivkami! Druhá bude s karetními motivy, i já se pokusím nějak po svém zpracovat tu úžasnou karetní látku, se kterou si hrálo již mnoho českých švadlenek. Nerada se opakuji, ale tu látku jsem nakoupila už před víc jak půl rokem, jen jsem se k ní vůbec nedostala, a mezitím z ní začaly šít i jiné české slečny. (Jen se ospravedlňuji, že se nechci po nikom opičit, ale když tu látku mám, byla by škoda ji vyhodit.) Ale na druhou stranu, použiji jiný design a střih, a ono je zajímavé se dívat, jak tu samou látku zpracuje několik různých lidí v několik různých sukní, ne? (^_-)


Nová spolubydlící
Tak mi přibyla do pokoje nová kamarádka, a to krejčovská panna! Jsem za ni moc ráda, konečně budu moci poskytnout mnohem lepší fotky sukní, a také nafotit nadýchanost spodniček a všechny možné využití spodní sukně! (^__^)


Porcelain Doll na Ostrakonu!
16. - 18. 3. 2012 se koná 1. ročník ostravského festivalu japonské kultury - Ostrakonu! A máme domluveno, že Porcelain Doll zde bude mít prodejní stánek. Žádné přednášky o lolitě ani módě nečekejte, ale fanoušci Japonska si tam jistě najdou něco pro sebe - anime promítání a přednášky, a také hudební přednášku od Dra-Gon: J-Rock Memorial. Jak se bude termín přibližovat, jistě napíši i podrobnější informace :)
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (3)
07.Leden 2012
Další foto do galerie zákaznic je od slečny Seffie. Její styl se mi velmi líbí - je jednodušší a velice elegantní. Z fotky přímo vyzařuje ten krásný starodávný pocit, jaký člověk má, když se dívá na fotky z minulého století... A taktéž jsem milovnicí klobouků, a tento k modelu tak dokonale ladí! Děvčata, noste klobouky častěji, jsou úžasné a v zimě krásně hřejí :)Sukýnka od Porcelain Doll - Hořká čokoláda (celočerná varianta)
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (1)
02.Leden 2012
http://jculture-pragoffest.blogspot.com/

Modrá škola - Praha Háje
3-5. února 2012


Na letošním PragoFFestu se chystá programová linie zaměřená na japonskou popkulturu. Promítání doramat, přednášky o j-rocku i j-popu, a také spousta přednášek o japonské módě!

Možnost předání zboží na PragoFFestu!
PD nebude mít sice prodejní stánek, ale pokud si něco objednáte z e-shopu, a nebo z rezervací Kurokku placek, je možnost osobního přednání zboží - v pátek (3.2.) nebo v sobotu (4.2.). Ušetříte tak za poštovné a balné (^_^).

Dále bych Vám ráda představila přednášky, které budeme na PragoFFestu mít!
Všechny tyto přednášky mají svou premiéru, tudíž jste je nikde a nikdy předtím nemohli vidět!
Tvorba originálních doplňků
pátek 16:00-17:00
přednášející: Petra Éliarosa

Pro všechny milovníky nejen japonské pouliční módy! Prozradíme Vám návody na zajímavé šperky a doplňky, ukážeme rozličné techniky tvorby. A jako bonus si můžete zkusit i něco sami vyrobit!Výzdoba pokoje v "Harajuku stylu"
pátek 17:00-18:00
přednášející: Petra Éliarosa

Základní pravidla, návody i nápady na výzdobu pokoje a uspořádání šatníku. Ať máte rádi přeslazenou Decoru, krásnou Lolitu nebo temný Gothic styl - na své si přijde každý. Když sami chodíte v krásném netradičním oblečení, proč byste nemohli mít do stejného stylu i zařízený byt?

J-Rock Memorial
první část: sobota 14:00-15:00, druhá část: sobota 17:00-18:00
přednášející: Dra-Gon

Přednáška, promítání a tiché zavzpomínání na zesnulé umělce japonského rocku a metalu.(Plus samozřejmě další přednášky od jiných lidí - viz program.)

Milerádi vás uvidíme na některé z přednášek, a též i rádi prohodíme pár slov o přestávce mezi přednáškami, budete-li chtít :)

EDIT 31.1. Ač jsem původně plánovala zůstat i na sobotu, musím bohužel už v pátek odjet, a abych stihla poslední vlak, musím druhou přednášku posunout o hodinu dříve. Takže místo přednášky od KK (Dolly kei a Mori kei) budu míti přednášku já, a KK bude mít přednášku poté (prohodí se to).
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (2)