30.Červenec 2013
Čajový dýchánek v Olomouci
sobota 7. září, Olomouc

Oznamuji konání pohádkového čajovného dýchánku ve městě Olomouci, ku příležitosti otevření prodejny Porcelain Doll v tomto městě! Od září již bude v provozu naše prodejna, zaměřená na Lolita a Gothic módu. Nachází se přímo v historickém centru nádherné Olomouce, a otevírací dobu bude míti dva dny v týdnu, vždy v pátek a v sobotu. Její adresu a další informace zveřejníme ihned po oficiálním otevření.

~dresscode~ Kterýkoli ze stylů: goth, lolita, dolly kei, vintage, victoriana, visual kei, společenské. Kdo by chtěl, může se inspirovat tématem "porcelánová panenka".

~setkání~ Pokud se v Olomouci nevyznáte, v 10:00 bude setkání na vlakovém nádraží, kde vyzvedneme všechny příchozí, a společně zamíříme do čajovny. Pokud Olomouc znáte, oficiální zahájení srazu je v 10:30 v čajovně Sofie (Orientální čajovna, tramvajová zastávka nám. Republiky). Můžete se však dostavit i později. Akce bude probíhat cca do 16:00.

~program~ Krátká procházka po Olomouckých památkách. Navštívení prodejny Porcelain Doll. Fotografování. Tombola s lolita oblečením (zakoupená vstupenka platí zároveň jako lístek do tomboly). Hlasování do soutěže Porcelánová panenka a vyhlášení vítězů. Lolita časopisy k prohlédnutí v čajovně, stejně tak několik her k zapůjčení. A překvapení - hudební vystoupení vzácného hosta!

~vstupenka~ Cena vstupenky je 100 Kč. Cena nezahrnuje občerstvení v čajovně, prosím vemte si sebou peníze na útratu na čaje, jídlo a dobroty. Počet míst je omezen, proto je vstupenka nutností! Vstupenka je k zakoupení v našem e-shopu.~hosté~ (aktualizováno 4.9.)
Děkuji na hojnou účast, maximální počet je naplněn. Více lidí se bohužel do čajovny nevejde.
01. Pierrette, návrhářka Porcelain Doll
02. Ohime no Hikari, zpěvačka
03. Jack Noron, návrhář Lorinoko
04. Layla, návrhářka Charlotte
05. Raven, modelka Amber
06. Yuyu, návrhářka Bittersweet Carousel
07. Dra-Gon, návrhář Kurokku
08. Pavel Beran, fotograf
09. Petra S.
10. Hikaru
11. Alice
12. Helius
13. Anko
14. Nezumi
15. Vivian
16. Veronika / MissWolf
17. Lukáš P.
18. Nexus Akayuki
19. Shaeru
20. Tsukiko
21. Aiko
22. Sasiko
23. Kuroihebi
24. Domi
25. Silvi
26. Michal N.
27. Rinako
28. Anastasiya Nana Nikolaevichova
29. Křehká Figurka
30. Cherri
31. Hanz
32. Tereza Č.
33.
Dejv
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (0)
24.Červenec 2013
Porcelain Doll vyhlašuje soutěž na téma:
~~~ Porcelánová panenka ~~~Děkuji všem za účast, soutěž je u konce.
Vyhlášení vítězů proběhne 7.9.2013 na čajovném dýchánku v Olomouci.
Jedná se o fotografickou soutěž, jejíž tématem je vypadat jako panenka z porcelánu, nádherná neživá soška vytvořená v dílně viktoriánského umělce. Módní styl není stanoven (nemusí se jednat o historický oděv ani o Lolita módu), buďte kreativní!

Podmínky soutěže
Osoba na fotce musí mít na sobě viditelně něco značky Porcelain Doll (stačí i maličkost).
♣ Celková kompozice fotky by měla jasně vyjadřovat dané téma.
♣ Oblečení nemusí být zcela v Lolita stylu (nemusíte dodržovat pravidla jako délka sukně, spodnička, atd), důležitý je výsledný dojem. Ti, jež sukně nenosí, mohou zkusit též foto porcelánového panáčka (^_-)
♣ Konečné datum, do kdy můžete fotky odevzdat: 25. srpna 2013
♣ Zasílejte prosím max. 2 fotky z jednoho focení
♣ Fotky můžete upravit dle libosti v jakémkoli grafickém programu
♣ Každý se smí zúčastnit pouze jednou
♣ Zúčastnit se mohou též lidé ze Slovenska či z jiných zemí
 
Ceny
1.místo: sukně PD dle vlastního výběru + balíček maličkostí
2.místo: poukaz 300 Kč na nákup z eshopu PD + balíček maličkostí
3.místo: poukaz 100 Kč na nákup z eshopu PD + balíček maličkostí

Výběr vítězů
Proběhne na čajovém dýchánku v Olomouci (informace o dýchánku budou zveřejněny již brzy), o vítěze budou hlasovat všichni zúčastnění.
 
Své fotky posílejte na: PorcelainDoll@email.cz
Předmět: Porcelánová panenka
Název:
Modelka:
Fotograf:
A v příloze max. 2 fotky.

♥ Vítěžné fotografie budou vystaveny v nové prodejně Porcelain Doll v Olomouci, jež budeme otevírat v září! ♥


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Porcelain Doll declares new contest:
~~~ A doll made of porcelain ~~~


It's a photography contest, the topic is to look like a porcelain doll, beautiful breathless statuette made by victorian artist. The fashion style is not set - you don't have to wear historical fashion nor Lolita fashion. Be creative!

Contest terms
♣ The person on the photo must wear visibly an item from brand Porcelain Doll (you don't have to wear a skirt, you can wear just small item too).
♣ The composition must reflect the topic
♣ You don't have to wear Lolita style (you don't have to follow all rules like length of the skirt and so on), the final image is what is important. People who don't wear skirts may try a photoshoot of a porcelain boy (^_-)
♣ Final date when you must send the photos: 25th August 2013
♣ Max number of photos is 2
♣ You can edit the photos in graphic program as much as you want
♣ Everyone can entry only once
♣ We accept entries from all over the World
 
Prices
1.place: skirt PD of your choice + package with small items
2.place: voucher 300 Kč for eshop PD + package with small items
3.place: voucher 100 Kč for eshopPD + package with small items

Selection of winners
Winners will be decided on tea party in Olomouc (Czech republic, info coming soon), all attendants of the teaparty will vote the winner.
 
Send your photos here: PorcelainDoll@email.cz
Subject: Porcelain Doll Contest
Name of photoshoot:
Model name:
Photographer name:
And max 2 photos in attachement

♥ Winning photos will be exposed at new store of Porcelain Doll in Olomouc - we are opening the store in beginning of September! ♥
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (0)
22.Červenec 2013
Ostrakon je festival v Ostravě, který se zameřuje na Anime, Mangu a Japonskou kulturu. Tento rok jsme zde měli prodejní stánek a také několik přednášek o lolita módě. Návštěvníků na něm nebylo mnoho, ale i přesto se mezi nimi našlo několik krásně oblečených lolit.I Dra-Gon se ukázal, leč až k večeru, aby vedl workshop o kreslení.A děkuji všem, co se přišli podívat na některou z mých přednášek! (^_^) Většinou na ně chodí pouze lolity, ale Ostrakon mne překvapil v tom, že v sále bylo mnoho těch, co lolitu vůbec nenosí.Specielní poděkování Cerunovi a Pavlovi za pomoc se stánkem ♥ Dra-Gon za doplňování placek a zajímavý workshop ♥ Silvi za středeční návštěvu a přinesení zajímavých lolitích časopisů ♥ A všem, co mi krátili dlouhou chvíli u stánku přátelskou diskusí (^_^)Autorem fotografií v tomto článku je Michal Hantl , děkuji za jejich pořízení! ♥
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (0)
09.Červenec 2013
Od minulého týdne můžete pár kousků z našeho zboží nalézt v čajovně Pod Kaštany, v Uherském Hradišti. Ano, je to přesně ta čajovna, v které jsme měli oslavu 5tého výročí! Lolita šperky a doplňky jsou hned u objednávacího pultíku, mezi mnoha dalšími "handmade" věcmi. V nabídce je jen pár maličkostí, jako zajímavé zpestření čajovny, jistě se to nedá nazývati plnohodnotnou prodejnou.Mám ráda čajovny a jejich prostředí. Zastavení času, které si člověk může vychutnat u čaje. Přijde mi kouzelné, když člověk prochází čajovnou a vnímá všechny ty vystavené hrnečky a konvičky, zvláštní dekorace a obrazy, hru světel lamp v šeravém sklepení. A jsem ráda, že šperky Porcelain Doll mohou býti součástí této symfonie. Ač pro mnohé návštěvníky budou pouze potěchou oka.


(foto: cajovnapodkastany.cz)


Miluji starodávná města s krásnou architekturou, propletená bludištěm malých uliček. Kterými se můžete toulat a bloudit a nikdy nevíte, na které tajuplné místo vás zavedou. Uherské Hradiště je sice menší město, přesto však je srdcem Slovácka - jeho ulicemi často zní cimbálová muzika a několikrát do roka v nich můžete potkat zástupy lidí v překrásných tradičních krojích.


(foto: uherske-hradiste.cz)(foto: slavnostivinauh.cz)


Uherské Hradiště je jedním z měst, kde zůstává část mého srdce a kam se vždy ráda vracím. Stejně tak i čajovna Pod Kaštany je jednou z mých nejmilejších - poklidná potemnělá čajovna, se zajímavými dekoracemi a starodávným nábytkem, zastrčená v malém nádvoříčku staré budovy kouzelného města. ♥

Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (0)
03.Červenec 2013
Krásný den Vám přeji!

Mám takovou spoustu novinek, že ani nevím, kde začít! (^_^)

Ostrakon se kvapem blíží, zde je menší info o lolitím programu na Ostrakonu. Porcelain Doll tam bude míti i prodejní stánek, více povím zde na blogu koncem týdne...

Ukázka nových látek, z kterých budeme šít sukýnky... byly tak fantastické, že jsem neodolala~

Nově začneme přeprodávat též japonský módní časopis KERA! Na e-shopu již příští týden.

Poslední a největší novinkou jsou dvě nová prodejní místa s věcmi Porcelain Doll - jedno v Uherském Hradišti, druhé v Olomouci. Zatím se vše domlouvá, a pokud to půjde podle plánu, obě budou otevřena během měsíce. Jistě pak ke každému sepíšu krátký článek zde na blogu (^_^)  
Vložil: PorcelainDoll ¤ Komentářů (3)