Blog o mém bydlení a životě.

Jak umístit televizi do pokoje

Minulý týden jsem dostala novou televizi do mého pokoje a začali jsme řešit, jak a kam ji umístíme. Nenapadlo mě vůbec, že je to tak složité, ale nakonec jsme to vyřešili moc hezky nástěnným držákem na TV. Proty z vás, kteří si chtějí televizi pořizovat a nemají ještě přesně dořešené, kam ji budou dávat, chci přijít s pár radami, které byste mohli využít a doporučením na obchůdek svetla-elektro, kde jsem držák koupila.

Uchycení televize na nástěnném držáku mi přijde jako ideální řešení

Jednak musím říct, že se mi na původní televizi nedívalo v mém pokoji zrovna moc dobře- až později jsem zjistila, že byla důvodem výška jejího umístění. Zkrátka jsem televizi dala na skříňku, která byla zrovna k dispozici,ale nedošlo mi, že by měla být televize v určité výšce. Proto jsem chtěla novou televizi uchytit spíše na nástěnný držák TV, který je možno upevnit dojakékoliv výšky. Navíc se mi takové provedení moc líbí- vypadá elegantně a čistě. V neposlední řadě jsem chtěla mít možnost si televizi jednoduše natočit, abych se na ni mohla dobře dívat jak z křesla, tak i z postele.

Výběr správného držáku a výšky televize

Správnou výšku pro umístění televize vyberete snadno- střed televize by měl být ve stejné výšce, jako máte oči, když se na ni díváte. Pokud budete pozorovat tv jak vsedě, tak i vleže, tak zvolte výšku spíše níže, protože je pro člověka přirozenější dívat se mírně dolů. Jestliže se budete dívat na televizi jen z jednoho místa, pak vám bude stačit úplně jednoduchý držák bez větší nastavitelnosti, ale pokud budete chtít pozorovat televizi stejně jako já z více míst, pak se vyplatí pořídit otočný držák, kdy pak stačí do televize lehce drbnout a natočíte si obrazovku tam, odkud se na ni zrovna díváte.

Jak držák uchytit

My jsme koupili držák včetně hmoždinek a šroubů pro jeho uchycení. Takto je řešena většina držáků televize, takže není třeba nic dokupovat. Jen je třeba počítat s tím, že musíte držák uchytit do pevné zdi (třeba sádrokarton může být problém).

Autor Simusa.d | 05.Březen 2021 | 12:35

Jméno:Simusa.d
Region:Mladá Boleslav

Poslední články

Archiv

Poslední návštěvy