TROPPAUER

TROPPAUER BLOG

SFC Opava - MFK Ústí nad Labem 4:2

SFC Opava - MFK Ústí nad Labem 4:2 (1:1) 22. 03. 2008

Fotbalisté Slezského FC Opava zvítězili v 18. kole druhé ligy na domácím stadionu nad celkem Ústí nad Labem v poměru 4:2. Hosté šli v první půli do vedení, když si Opava dala vlastní branku. Poté ale Mezlík vyrovnal z penalty a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu. Ve druhé půli již na hřišti kralovali domácí, kteří dovedli zápas do vítězného konce.

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří chtěli potvrdit bod získaný na půdě Slovácka. Hned v 1. minutě se po přiťuknutí Horky dostával do slibné pozice opavský Partyš, ale byl faulován. Následný přímý kop Kolínka obrana hostí odvrátila. O chvíli později měli domácí výhodu rohového kopu. Po centru Bartesky se do vzduchu pověsil v pokutovém území Zapletal, ale jeho hlavička mířila vedle branky hostí.

V 9. minutě viděli diváci pěkný fotbalový moment, kterému s chutí zatleskali. Domácí rozehrávali rohový kop. Zvolili nacvičený signál, kterým Partyš našel po zemi před brankou nabíhajícího Bartesku, ale tomu střela sklouzla z nohy a zamířila do autu.

O to větší šok zažili tribuny v 11. minutě. To hostující Benčík napálil z hranice pokutového území opavského stopera Horku a od něj se míč odrazil do sítě za záda zkoprnělého Nováka.

Domácí se jen velmi těžce vzpamatovávali z obdržené branky. Diváci ale nenechali své mužstvo na holičkách a reagovali na dění na trávníku mohutným povzbuzováním. V 19. minutě uháněl s míčem kupředu agilní Halaška, ale balon mu mírně utekl od nohy a poté jej již pokryly hostující beci. Rozhozený Halaška pak navíc fauloval.

Rušno před brankou Ústí bylo rovněž ve 25. minutě. Rozehraný rohový kop sklepl Kolínek zpět k Partyšovi a ten hledal hlavu Halašky, který ale balon netrefil. O chvíli později vrátil míč do pokutového území Zapletal a vzduchem plachtící Mezlík mohl vyrovnat. Balon ale proletěl jen těsně kolem jeho hlavy.

Opava se tak dočkala ve 29. minutě. V pokutovém území byl faulován opavský Zapletal, kterého obrana hostí doslova stáhla na trávník a Mezlík přesnou penaltovou střelou k tyči vyrovnal.

Hosté opět zahrozili ve 37. minutě. Založili rychlý protiútok a po centru Benčíka a lehké teči jednoho z domácích hráčů odvracel balon téměř z brankové čáry Mezlík.

Těsně před přestávkou mohli jít Slezané do vedení. Po krásném vysunutí Kolínka podél pravé postranní čáry se kupředu řítil Halaška. Ten našel přesným centrem před brankou hlavičkujícího Zapletala, který trefil tyčku hostující branky. Obě mužstva tak odešla do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Po změně stran chtěli domácí rozhodnout o zisku tří bodů a proto Ústí doslova sevřeli v kleštích. V 58. minutě si na centr Bartesky naběhl Wirth a rovnal si míč na střelu, ale ta mu nesedla ideálně. Obrana Ústí pak míč poslala mimo hřiště.

V 64. minutě již ale přišla gólová radost. Opavský Barteska poslal přesný centr do pokutového území a na zadní tyči nabíhající Kolínek se hlavou nemýlil. Diváci ještě pořádně nevstřebali svou radost a stadion vybuchl potřetí. To v 70. minutě na hranici pokutového území napřáhl mladík Horka, ke kterému se přikutálel odražený míč, a střelou k tyči nedal hostujícímu gólmanu Novákovi šanci. Jednalo se o první druholigový gól talentovaného mladíka opavské sestavy.

V 74. minutě mohlo být o vítězi definitivně rozhodnuto. Na branku se řítil osamocený Kiša, ale gólmana hostí tentokráte nepřeloboval. A protože se opět potvrdilo otřepané nedáš - dostaneš, radovali se tentokráte hosté, kteří závěr zápasu zdramatizovali. Po rozehrání přímého kopu a centru do pokutového území hlavičkoval do sítě Procházka.

Tečku za zajímavým a pohledným duelem udělal v 90. minutě domácí záložník Kiša. Po chybě hostujícího brankáře a dělovce Janoviaka se k míči dostal právě opavský záložník a jeho hlavička typickým angličanem skončila za brankovou čarou.

Opava si tak do tabulky připsala tři body za cenné vítězství 4:2 a vrátila se na druhé místo na čele vyrovnané druholigové tabulky.
TOMÁŠ SELINGR

Statistika zápasu 22. 03. 2008

Branky: 29. Mezlík (pen.), 67. Kolínek, 70. Horka, 90. Kiša - 11. Benčík, 81. Procházka
Rozhodčí: Adámek - Kubáň, Tacina