Byl krásný, slunečný den, jako bývá těsně před prázdninami. Ono v červenci se často počasí může překvapivě pokazit, třeba tak jak je tomu letos. To je nádherný červen a  potom červenec  je už takový nevybarvený. Navíc – o prázdninách je obvyklé přesídlování někam na chaty, často spojené s odloučením od kamarádů – spolužáků. To když je ještě škola a léto je v plném rozpuku bývá vlastně vůbec ten nejlepší čas. Známky už jsou napsané, a prázdniny ještě neutíkají. Aspoň tak nějak tomu bylo tenkrát… Pravděpodobně.

Dva kluci se rozhodli využít příznivého odpoledne a vyrazit někam přes celé město. Třeba až na přehradu a to je pěkných pár kilometrů.Mají už obvyklé místo na vyvýšenině v jedné zátoce. Co se toho sem najezdili. A zadováděli si ve vodě, zaplavali si. A hlavně toho napovídali. O škole, o rodině, celkově o svém mladém životě, ale hlavně o děvčatech.

Ano, o těch tajemných stvořeních, co se všude kolem tak smějí a dovádějí.  Co se těch dívek napozorovali  - třeba jak se koupají a sluní.A ovšem také převlékají.  Byť jejich pohledy zachytili nanejvýš jenom sundaný horní díl plavek, ale i to stačilo.

Samozřejmě i chlapci se převlékají, když je kolem málo lidí, tak někdy jenom tak bez ručníku. Takhle jednou jeden chlapec – ještě takové ucho, taková pusinka, jako jsem byl já tenkrát ve čtrnácti – nebo kolika vlastně. Do zátoky vplula loďka, na které pádlovala osamělá dívka. Pohledy dívky a chlapce se střetly, byť se dívka evidentně více zajímala o jinou partii. Na tváři si jí vykouzlil ten nejroztouženější úsměv mladé slečny, byť taky ještě takový trochu naivní - nevybrvený.  Ale jak už to chodí, stačilo pár záběrů pádla a dívka byla pryč a chlapec, tam stál, celý ještě zkoprnělý – ale už oblékající se.

Takové to bylo tenkrát, před prázdninami… Takové neopakovatelné období. Na přehradu se ovšem nepřestalo jezdit ani po ukončení základky v období střední školy. Zvláštní, zájem o děvčata se neztratil,ale spíž než o dívky na plážích šlo a jakousi kombinaci s jiným zakázaným ovocem – kterým byl zlatavý mok v četných zdejších restaurantech. Zkrátka už to bylo jiné období. 

napsal/a: jan.gogin 11:21 Link


Komentáře

« Domů | Přidej komentář

gurubhagavan 18.07.2017 05:08:24

Tebe je zde škoda kup si doménu a založ si hodnotnou stánku