29.Říjen 2008,12:24
Nedávno se mi zdálo o tom, že jsem jel na Brněnské letiště,... na tom není nic zajímavého, že... to nejlepší přijde později. Řekl jsem nejlepší, ale to záleží na tom, kdo tenhle článek čte. On je totiž spíše určený spotterům Brněnského letiště. Tím samozřejmě nechci naznačit, že by si ho ostatní neměli číst! No, sen začal tím, že jsem jel na letiště autobusem z Hl. nádraží, konkrétně čísla 76, a když jsem na letiště dojel, čekala na mě úžasná podívaná. Škoda jen, že se sny nemohou fotit. Stál tam- v realitě dosud jen navrhovaný - Mitsubishi Regional Jet, společnosti JAL (Japan Airlines). Kdyby tohle bylo realitou, tak by jsme si asi my, spotteři Tuřanského letiště, nadělali do kalhot. První zklamání mého snu přišlo již po výstupu z autobusu : zapoměl jsem si doma foťák. Když jsem přišel na místo, odkuď vždycky fotím, viděl jsem, že vzadu, na apronu W stojí ještě nákladní Il-76 od Uzbekistan Airlines, AN-124 od Antonov design, a BAE146-300 od TNT. A pak přišlo mé druhé zklamání ve snu. Právě přistál Boeing 737-300 letecké společnosti Atlant Soyuz, na pravidelné lince z Moskvy, který mi, po příjezdu na apron M, úplně zastínil výhled na MRJ, a tak jsem odešel zpět na autobus. Nevím proč, ale v tom snu jsem vystoupil hned další zastávku, a snažil jsem se pěšky dostat zpět na letiště. Ovšem ve snu okolí vypadalo úplně jinak. Terminál letiště totiž sahal až po tu další zastávku, a já nevěděl, jak se tam dostat... Tak to je konec mého snu. Neptejte se mě, jak se pamatuji na všechny ty podrobnosti, protože to sám nevím. Mějte se pěkně :-)
 
kategorie: Sny
vložil: jvoj
Permalink ¤ 1 komentářů
15.Říjen 2008,15:59

Vyvrácení věty Galilea Galieje : Vím, že nic nevím.

Pokud totiž nic nevím, tak jak to mohu vědět. Pokud někdo nepochopil, vysvětlím to matematicky.

Nic nevědět by znamenalo mít 0 procentní vědomosti, pokud bych ale měl vědět, že nic nevím, není to možné, protože v případě, že bych to věděl (což není možné, jak už jsem uvedl) bych měl větší vědomosti, než je 0 procent.

Pravdivost věty by byla možná v případě, že by zněla : Vím, že RELATIVNě nic nevím.

 

 
kategorie: Teorie
vložil: jvoj
Permalink ¤ 2 komentářů
15:25

Opět přicházím s novou teorií, která se tentokrát týká hromadných dětských koncertů, většnou na Základních Uměleckých Školách.

Teorie se týká vysvětlení toho, proč se vždycky dává nejlepší na konec.

Většina rodičů (Což většinou bývají jediní navštěvníci těchto koncertů) čeká jen na vystoupení svého dítěte a pak si poklidně usnou. A teď přichází to vysvětlení nejlepšího na konec. Nejlepší hraje úplně na konci proto, že všichni rodiče už spí, a když neslyší poslední číslo, tak vlastně nemohou být smutní, že jejich dítě není tak dobré, jako byl ten poslední. Jednoduše řečeno, Nejlepší se na konec dává proto, aby rodiče ostatních nebyli zarmouceni...

 
kategorie: Teorie
vložil: jvoj
Permalink ¤ 0 komentářů
14.Říjen 2008,15:30

Po dvou dnech jsem tu konečně s novou teorii. Tentokrát není tak žhavá, ale záleží na názoru.

V HSM2 se vyskytl dialog :

Gabriela : Víš, ono to není zas až tak oficiální rande.

Taylor : Pravidlo číslo tři! Každé rande je oficiální.

A to mě přivedlo na myšlenku, že tady by se mělo zasáhnou známou teorii : nic=vše a vše=nic. Tato teorie je ovšem v našem případě myšlena tak, že vše je pouze to rande... A teď k té oficialitě, o kterou tady právě jde. Pokud je totiž každé rande oficiální, podle jmenované teorie je také každé rande NEoficiální. Zamysleme se nad tím jaký to dává smysl. V celé myšlence jde vlastně o to, že zase jde pouze o názor jednotlivců a o jejich vnitřní cit, takže záleží na každém, jak to bude brát, jestli oficiálně nebo neoficiálně. Pokud bysme se na to ale dívali ze strany státu, tak samozřejmě nebude oficiální žádné rande...

 
kategorie: Teorie
vložil: jvoj
Permalink ¤ 0 komentářů
12.Říjen 2008,14:50

Výpočty říkají, že ženy umírají v průměru o pět let později, než muži.

ALE POZOR!!!

Toto tvrzení je dvojsmyslné, a kupodivu oba smysly dávají smysl.

První, vědecké tvrzení říká, že ženy umírají o pět let později v tom smyslu, že se dožijí o pět let vyššího věku. Druhý smysl je ale překvapující. Jiné vědecké výpočty říkají, že vdaná žena je v průměru o pět let mladší než muž, a tudíž musíme vzít v úvahu, že žena sice zemře o pět let později, ale teoreticky se dožije stejného věku, jako muž.

 
kategorie: Teorie
vložil: jvoj
Permalink ¤ 2 komentářů
09:18

Jak může školák ušetřit pár korun na telefonu, když jeho spolužák není ve škole??? Odpověď je jednoduchá. Stačí sledovat časový úsek, který spolužák není ve škole.

1. Dlouhodobá nepřítomnost : nemoc, dovolená

2. Jednodenní nepřítomnost : vyhnutí se písemce

3. Příchod do 4. vyuč. hod. : Návštěva Lékaře (nejčastěji zubního...)

4. Pozdní příchod v 1. hod.: Ujel mu astobus, zaspal

Možnosti posledního případu spolu samozřejmě souvisí.

 

 
kategorie: Teorie
vložil: jvoj
Permalink ¤ 2 komentářů
10.Říjen 2008,17:55

Dnes jsem měl den, jako všechny jiné, a přece byl něčím originální. Do školy jsem šel již na sedmou do tělocviku, kde jsme hráli basket. V matematice paní učitelku ,,třešňovou" bolela hlava, a tak jsme se flákali. A pak, o první přestávce, to přišlo. SNÍ (toto označení používám pro neodhalitelnost holky, která se mi líbí....) vypadala úžasně, jak jsem ji ještě nikdy neviděl. Ona tedy vypadá úžasně vždy¨, ale neřešme to... Výborný je, že vždycky chodi o přestávkách po chodbě, a tak se nemohu vynadívat... O třetí přestávce, ačkoli nejsem průšvihář, za mnou přišla Zástupkyně (naštěstí je pohodová, a mě má ráda) s tím, že mě jde vynadat za nedovolené půjčenísi spolužákova deodorantu po tělocviku. Dopadlo to dobře, nic se nestalo, ale stejně jsem potom měl nějakej divnej pocit viny... nevim proč... Odpoledne jsem nedělal nic jinyho než hrál na klavír, cvičil jsem asi 5 hodin, a bohatě mi to stačilo. Nevím proč, ale tenhle den mi přišel něčím zvláštní...

 

 
kategorie: Deník
vložil: jvoj
Permalink ¤ 28 komentářů