21.Březen 2009

Jaro začíná, i když tady na Vysočině je teda kurevská zima, ale dneska aspoň nesněží a čumí sem slunce, takže ok, tak sem hážu tematicky vhodný střípek z mé ubohé tvorby... taky máte dobrou náladu, když je hezky???

Jaro


Procitá víčko s prvními květy-
ranními paprsky opařen;
kvítka odráží se v tůni oka mého;
a v srdci zaslech’ sem smích kolotočů, dětí.

Širé pláně nevlídné běloby ustupují jaru
a zeleň coby tsunami pohlcuje smysly,
oslněn bouří květů v závrati se ztrácím,
rezignuji na polibky, hraji na kytaru
ve vší té kráse…

Louka květnatá jest více než má poezie-
májka rozhlíží se v širé celé kraje
a radost veselí i hmyzu již se dotékaje
bzukot působí jak sláva elegie.

Nevida dříve, vidím jasně dnes-
jaro očekávání že dostane se krásy,
nejen nám, i budoucím a na věčné časy;
oslněn příliš v stébla prvé krásy já sem kles.

Samotný buk pištcovu loutnu co připomíná,
hraje svou notu v širosti světa,
z pupenu na pupen nota k notě létá
vydává melodii jež ihned zase zapomínám.
Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
Zdravim, jestli tohle vubec bude někdo číst, tak jen, že sem zas občas něco hodim, jinak na nějaký libko fakt nemam čas teda :-)
Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
16.Červen 2008
Ahoj, zdraví vás všechny autor, koukám že někteří lidi navštěvujou můj blog častějc než já a jsem za to rád, mrzí mě, že vám nepřinášim nic novýho, ať už z mýho mělkýho literárního jezírka nebo z akcí, důvod je jednoduchej, nemam čas psát ani jezdit na akce většího rázu než je hlineckej Sklep... A věřte tomu, že to nestojí za to vyprávět... Já sem zase brzy něco plácnu, ale zítra odjíždim na pár dní do Brna, mam tam nějakou práci do školy ještě, fakt že se mně nechce,ale musim, na Linkiny bohužel nejdu, nicméně rád bych. Mějte se zatim bezva a kdo jste ještě nebyli ve Svratce, tak doporučuju se sem k nám o prázkách podívat, moc se toho tady neděje, pokud nenarazíte ne nás...My se dějem a my jsme Svratka, tak si plňte svoje malý sny, tak jak to dělám já a třeba se dopracujete i k těm velkým, tak pravil Luky a zatim se s váma opět na chvíli loučí...
Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
07.Červen 2008
Nazdar, přátelé, jak už to tak bývá u lidí jako já, v poslední době jsem toho zase mnoho prožil, já totiž fakt žiju naplno, ale tento blog je příliš veřejnej,než abych si mohl dovolit se s vámi o své zážitky podělit... Každopádně moje vždy dobrá nálada se ještě znásobila po úspěchu u poslední zkoušky tohoto semestru a s tím spojeným začátkem prázdnin...Víte, jasně že nemám všechno,ale já si tak připadám, protože si žiju podle svých snů a chybí mi snad jen jediná věc, ale to se časem taky napraví, ale abych vás necpal jenom kecama, když už jsem vám stejně nic pořádnýho neřekl, tak si aspoň přečtěte jednu mojí básničku z mé první a předpokládám poslední sbírky...
--------------------------------------------------------------------------------
syn beznaděje

hledám lásku, kterou nenacházím…
lásku spočívající v opovržení , které žije s námi,
které nutí naše ubohá těla a bezmocí prostoupené duše k činu.
na co však hledí duše, když se jí dostane lásky od bližního? Lásky opovržení?
duše je uvědomělá… avšak neví překonat most nejistoty a pustit své podvědomí k jednání…
jednání podvědomí není opodstatněné, neboť by již opustilo neprůhlednou hladinu jezera mimosmyslu…

hledám lásku, bych mohl žít…
rovina uvědomělé imprese není však totožná s jejím důsledkem…
neboť láska, kterou jest opovržení, pomáhá člověku přežít,
nutí nás přemýšlet za sebe samé, ale k čemu to vede?
k hluboké propasti lidské nenávisti, ježto je způsobena pouze sama sebou a nikoli lidmi.
padáme do ní společně a to jen z touhy po lásce, podvědomé touhy po opovržení…


hledám lásku, bych mohl zemřít…
neptejme se, co je smyslem lidského bytí, ptejme se, co pohání člověka k bytí,
lidské tělo, neustále se měnící, zvyká si po celý život na život…
lidská duše, stálá a neměnná, zvyká si po celý život na smrt…
dostane – li se nám opovržení, dostane se nám lásky, dostane se nám smrti…
hedvábné, lítostivě nemilosrdné a nevyhnutelné smrti…
--------------------------------------------------------------------------------
mimochodem,když tomu nebudete rozumět, nic si z toho nedělejte, nejste sami...:-)
Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
08.Květen 2008
Zdravim všechny (asi dva) příznivce mého blogu... Jedním z hostů brněnského majálesu byl i známý raper, stálice na české hiphopové scéně, wladimir518, z legendární skupiny Penneři Strýčka Homeboye alias PSH, kteří fungují už někdy tušim od poloviny devadesátých let nebo tak nějak. Na stagi brněnského velodromu se ukázal se svým Djem Mikem Trafikem a na pomoc mu přišel taky Hugo Toxxx z už trošku slabší, nicméně stejně neodmyslitelné součásti Czech RAP, Supercrooo... Byl jim vyhrazen time od patnáctý do šestnáctý hodiny, před samotným vystoupením ladil hip hop atmosféru Trafik různýma mixama, 50centa nevyjímaje. Za hodinku odzpíval nejen starý hitovky jako je ,,legendary" Jižák nebo třeba povedenej kousek Du dolu, ale i novou pecku ze zbrusu novýho alba Gorila vs. Architekt, a to píseň Gorila. Výkon byl docela slušnej, já sám jsem z toho měl dojem dobrej, atmosféra byla ale poněkud slabší, na velodromu bylo tak nějak málo příznivců rap music a taky to podle toho bohužel vypadalo, většina lidí šetřila aplaus třeba na TataBojs nebo hřeb večera Supporty. Těším se na shledanou u dalšího pokračování našeho blog seriálu, see ya!
Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
30.Duben 2008
Nejsem příznivcem obecných blogových keců a mletí vo hovnech, ale když se zkrátka nic moc neděje a je třeba aktualizovat blog, není vyhnutí, takže dneska nakoupíme zboží a pudem ho zpracovat někde na čarodku, zkouknem rojanu, bytovky a pak Svratouch, kde to bude nejlepší, tam to zakempíme. Jo a zejtra nezapoměňte všici táhnout na majáles do Hlinska, budem tam a bude to velký. Jo a příští tejden se s největší pravděpodobností ukážu na majálese v Brně, takže PEACE!!
Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
26.Duben 2008
Zdravím všechny příznivce četby,
Pro ty z vás, kteří holdujete historickým románům, mám jedno doporučení, jedná se o knihu světoznámého geniálního italského spisovatele a vědce Umberta Eca BAUDOLINO, v současné době je to jeho tuším předposlední román, ale neručím za to, píše knihy jako na běžícím pásu... Recenzi jsem však zatím na tuto knihu nenapsal, tak se prosím nezlobte, musíte se spokojit s intronizujícím odstavcem na přebalu knihy, který zde ocituji:

,,Baudolino, příběh venkovského uličníka z autorova rodného kraje, jenž si v mládí získá přízeň císaře Fridricha Barbarossy, stane se jeho adoptivním synem, spolu s přáteli během pařížských studií sepíše slavný zvací dopis kněze Jana, ,,objeví" svatý grál a posléze císaře vyláká na křížovou výpravu, jejímž cílem není nic menšího než setkání s knězem Janem, myšlenkově navazuje na Ecův román Foucaultovo kyvadlo. Opět se setkáváme s naléhavou lidskounpotřebou souvislého, logicky skloubeného obrazu světa. Zatímco ve Foucaultově kyvadle však oběť vykonávají lidé, kteří vlastním představám potřebují věřit, v Baudolinovi se obraz světa místy stává předmětem cinické manipulace a falzifikaci podléhá nejenom historie, ale i sféra posvátna. Idea ulpívání na vnějších projevech a zvráceného chápání symbolů zde vystupuje do popředí ještě výrazněji[...] Podobně jako v předchozích Ecových románech, i zde nacházíme četné souvislosti d jinými literárními texty, mimo jiné s Dantem, jehož Beatrici císařovna Beatrix nápadně připomíná, ale také - jak autor sám přiznává - s Joycem, Borgesem aj.".

Eco, U.: Baudolino. Praha 2001.
Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
25.Duben 2008
Troška fotek z parkouru na golfu ve Svratce, je to tam fajn:-) snad budou další...


Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
23.Listopad 2007
Děcka, jak sem slíbil, na to, že jsme se dostali to napráskaný T...Mobile arény až hodinu po začátku programu, jsme chytli ještě kvalitní místečka poblíž hlavního pódia a kousíček od plátna, na kterým se průběžně koncert promítal. Tenhle článek píšu s docela slušnym časovym odstupem, takže si už přesně všechno nepamatuju, ale jako předskokani měli vystupovat mimo jiné slovenší kluci Moja Reč, dál Czech Allstars Beatbox, ale nevystupoval nikdo, Curtis se tak prostě rozhod, nevim přesně proč, ale slyšel jsem něco o neshodách ve sponzoringu, ale to je jedno, prostě sme se postavili na takový místečka kousek od východu a vchodu pro vozíčkáře, kde se dalo aspoň trochu pohnout a viděli jsme slušně... Čekali jsme...Čekali jsme asi 2 minuty a na podium vstoupil sám velký Fifty, paráda. Dovolím si malý exkurz do prázdnin, kdy jsme na HipHop Jamu, čekali na výstup The Gamea, asi hodinu se nic nedělo, všici nasraní a pískali, tak tohle byl pravej opak... S 50centem se objevil na podiu ještě Lloyd Banks a Tony Yayo a jejich DJ, Who Kid ... Nasralo mě trochu, že do prahy nepřiletěl můj oblíbenec Young Buck, a vidíš to, teď, když píšu tenhle článek, tak už ho Fifty vylil z G-unit, stejně tak už odchází do pomyslného důchodu i DJ Who Kid. Jak se to kurva mění. ...Za chvíli to začalo v kotli vřít, nedalo se hnout, o čerstvym vzduchu se dalo jen snít a vydejchanym vzduchem se všude neslo aroma všudypřítomné ganji... Přesto to bylo naprosto strhující, čumíš na 15 000 lidí v jedný místnosti, všichni hladový po hiphopu, hovno vidíš, hovno slyšíš, ale je to best koncík v životě... Opět srovnávám s atmosférou na HipHop Jamu, to byl totální vopruz proti tomuhle, nikdy sem nic podobnýho nezažil... Fifty odehrál svou klasiku jako How We Do, Candy Shop, Wangsta a mnoho dalších, a pak i zabrousil do novějšího repertoáru z desky Curtis songy Ayo Technology či Fire, dojem obrovský, netřeba dál psát, see ya later!!!
Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)
22.Listopad 2007
Včera se jelo na první dějiště evropského turné Curtise Jamese Jacksona alias 50centa. Byl to náser jako prase už od začátku...
Přijeli jsme tam, já, brácha a bratránek, chyběl nám jeden lupen, dojeli jsme tam hodinu před začátkem v naději, že seženeme jeden lístek ještě na pokladně na místě, když jsme však viděli nekonečný zástupy lidí u vstupních bran a pokladny už dávno beznadějně vyprodaný a zavřený, na řadu přišel plán B, obrátit se na ilegal dealaz, a po bezmála 45 minutách poslouchání: ,,hej, kámo, ještě před chvilkou sem měl, teď už je všechno pryč", jsem se rozhodl pro plán C, poslední... Když nevyjde, je jeden z nás v prdeli, vyšel...
Sebral jsem se a zašel k bráně, kde nebyla žádná fronta, k bráně pro vozíčkáře, přišel jsem k týpkovi a řikám mu narovinu: ,,Borče, sme tři a máme dva lupeny...", podal sem mu dva lístky a pod nima zašitej litr, podíval se na mě a už jsme kráčeli bránou bez front a nejblíž u pódia...

to be continued...


Vložil: lukasBrno ¤ Komentářů (0)