Kdo by rad mlsal a nepribiral, ze??
06.Prosinec 2007

Že to není úplně ono? Stačí denně pár jednoduchých cviků a vaše sladké partie budou dokonalost sama…

Zadek k nakousnutí? Máte ho mít!

Cvičte i v kanceláři

Ne všechny cviky musíte provádět doma ve cvičebním úboru. Naopak – myslete na své krásné zadní partie i během dne. Vykračujete si ráno na zastávku? Stáhněte obě půlky k sobě a vydržte v napětí až do okamžiku, než se v zatáčce objeví autobus… Natahujete se pro šanon do spodní zásuvky? Udělejte si přitom pět dřepů. Uvidíte, že vám pak všechny kolegyně budou jen tiše závidět pevné pozadí, aniž by ovšem tušily, že zatímco jste spolu klábosily, vy jste pečlivě stahovala půlky k sobě…

 

Doma u televize

Opravdu ideálním cvikem na zpevnění zadečku i zadní strany stehen jdou staré dobré dřepy. Musíte je ale cvičit správně. Rozkročte se na šíři boků, narovnejte záda a zpevněte břicho. Špičky i kolena směřují vpřed. Při dřepu předpažte, ale nezvedejte paty ze země. Zadek spusťte pouze na úroveň kolen, ne níž. Pohyb dolů i nahoru musí být pomalý a plynulý. Opakujte třikrát po pěti. Podobně jednoduché jsou i výpady vpřed, kde zas pro změnu posilujete zároveň i přední stranu stehen. Při výpadu držte zpevněný trup a mějte podsazený zadek. Pod kolenem vždy pravý úhel! Střídejte hezky jednu nožku za druhou, a to třikrát po čtyřech.

 

Ještě vás nebolí nohy?

Dalším cvikem ideálním k oblíbené »Ordinaci« je zanožování. Klekněte si na zem a předloktím se opřete o koberec. Cvik je náročnější na udržení rovných beder, proto stále kontrolujte zatažené břicho. Nohu pokrčenou do pravého úhlu zvedněte na úroveň pánve. Fixovanou patu posuňte tak o deset centimetrů výš a zase zpět. Opakujte třikrát po osmi. Abyste trochu ulevila nohám, lehněte si na záda. Vleže na zádech pak pokrčte a mírně rozkročte nohy. Takto zvedejte pánev od země. Při pohybu nahoru stáhněte půlky k sobě. Pomalu se vracejte zpět, ale ne až docela na zem.

 

Po protažení pokračujeme

Nezapomeňte se po každém cviku protáhnout. Naposledy si lehněte na pravý bok, levou nohu natáhněte a na chodidle udělejte fajfku. Nataženou nohu oddalujte a přitahujte od pravé nohy. Cvičte tahem, nikoliv švihem a nezvedejte nohu příliš vysoko. Po každé sérii se přetočte na druhý bok a vystřídejte nohy, Tento cvik se opakuje třikrát po osmi. S cviky nespěchejte, všechny provádějte uvědoměle a pomalu. Uvidíte, že váš osobní trenér z vás bude mít radost.

 

Jakými cviky se snažíte zpevnit zadeček vy?

Vložil: lulukoco ¤ Komentářů (0)
11.Srpen 2007

Máte rádi sladké? Neumíte se zbavit zlozvyku mlsání čokolády a bonbónů? Pokud ještě neznáte mango, neváhejte ani minutu a vyzkoušejte ho. Je sladké a šťavnaté. Má uklidňující účinky a dodává pokožce a vlasům barvu.

Toto exotické ovoce patří k prastarým odrůdám a jeho původ je adresován do jihoasijské Indie. V dnešní době se mango pěstuje na mnoha místech světa s teplým klimatem. Plody mangovníku mohou dorůst až do váhy dvou kilogramů. Mango má žlutou, červenou, zelenou či oranžovou barvu, velmi časté je i žíhání. Tvar manga je převážně podlouhlý.

Mango je voňavé, sladké a velmi chutné ovoce. Svou chutí připomíná broskev, avšak oproti ní je aromatické. Zralé mango není ani příliš měkké, ani příliš tvrdé. Nejlepší k jídlu je plod, který se poddá tlaku prstů. Uvnitř manga je velmi tvrdá pecka, která je tak jako slupka nepoživatelná. V obchodech je mango k dostání celoročně.

Mango má preventivní účinky proti infekcím a nachlazení, chrání sliznice a podporuje biosyntézu v buněčném jádře. Pomůže vám také, máte-li unavené oči, dodá vám energii či pomůže při špatném usínání. Plody mangovníku obsahují vitamín E, C, B a karoten, dále minerální látky a stopové prvky. Pojídání manga se odrazí na vašem zdraví i na vaší kráse. Mango působí pozitivně na vlasy, pleť, štítnou žlázu a hormony.

Je-li mango vaším favoritem, tak zajisté víte, že ho můžete pojídat nejen za syrového stavu. Z manga se dají připravit ovocné saláty, zavařeniny či pyré. Skvělé je do dezertů a zmrzlinových pohárů. Uvaříte-li ho, můžete ho servírovat jako přílohu k rybám, drůbežímu masu či k šunce.

Ovocný exotický salát:
Ingredience:
- 4 ks pomeranče, 1 ks limetky, 8 ks kiwi, 2 ks jablek, 2 ks banánu, 2 ks manga, 2 ks granátového jablka
- 50 g mandlových lupínků, 50 g slunečnice, 1 balíček skořicového cukru a 4 lžíce medu

Příprava:
Veškeré ovoce oloupeme a nakrájíme s výjimkou granátového jablka, které rozpůlíme a lžičkou vybereme jednotlivé červené bobulky. Ovoce, slunečnici a mandlové lupínky promícháme, následně zasypeme skořicovým cukrem a zalijeme medem rozmíchaným s limetkovou šťávou. Salát můžeme případně dosladit. Servírujeme vychlazené.

Vložil: lulukoco ¤ Komentářů (0)

Jakmile se trochu oteplí, vycházejí ze všech zahrad nádherné vůně, a to nejen grilovaného masíčka, ale zavonět může i grilovaná zelenina, houby nebo ovoce.

Aby bylo ale grilování zdravé, musíme nejen grilovat nepříliš tučné maso, ale musíme také dbát dalších zásad – používat kvalitní dřevěné uhlí, maso grilujeme v dostatečné vzdálenosti od uhlíků a je lepší používat speciální rošty se žlábky na odtékání tuku. Maso se během grilování nesmí napichovat. Šťáva by vytékala na uhlí a způsobovala by nežádoucí kouř a plameny, které maso mohou spálit. A navíc při tomto přepalování vznikají látky, které škodí našemu organismu.

Maso může při grilování vyschnout, proto aby bylo šťavnaté a aromatické, potíráme je během grilování kořeněným olejem nebo pivem. Důležité jsou marinády na naložení masa, do nichž můžeme použít různé druhy koření, nasekanou cibuli, česnek i sojovou nebo worchestrovou omáčku, kečup či med. Základem marinády je vždy olej a něco kyselého (víno, hořčice, pivo). Chutné jsou s čerstvými (i sušenými) bylinkami – s bazalkou, oregánem nebo rozmarýnem. Marinády můžeme vytvořit podle vlastní fantazie a chuti. Maso by mělo být naložené alespoň 12 hodin.

Grilované ovoce – například banány, jablka, hrušky – pokapeme šťávou z citronu a pomeranče, posypeme skořicovým a vanilkovým cukrem a necháme půl hodiny odležet. Během grilování (na alobalu) potíráme zbylou ovocnou šťávou a máslem.

Žampiony (oloupané) a mladé hříbky můžeme grilovat společně s anglickou slaninou, napíchnuté na kovové jehle nebo na špejli (ta nepálí při sundávání) a potíráme je olejem ochuceným česnekem a citrónovou šťávou.

Brambory (baklažán, cuketu nebo papriku) grilujeme také na jehle, nejlépe se slaninou, olej nebo máslo ochutíme česnekem a můžeme přidat i kmín. Zeleninu potíráme aromatizovaným olejem nejméně hodinu před grilováním.

Uzenina nepatří k ideálním potravinám, ale kdo vzpomíná na táboráky s buřtem, může si zahřešit. Na špízu s uzeninou by neměla chybět cibule, můžeme přidat i slaninu nebo sýr, potíráme olejem a pivem, případně kečupem. Grilovat lze i bílou klobásu – jako klobásové šnečky.

Uzené maso není rovněž příliš zdravé, ale na grilu chutná výborně a nemusíme jej tolik ochucovat jako jiné maso – hovězí, vepřové, drůbež nebo ryby.

Čínská marináda na maso – potřebujeme asi lžíci oleje, 4 lžíce sojové omáčky, čtvrt lžičky mletého zázvoru a čtvrt lžičky koriandru, sůl a 2 lžíce vína – zbytek vína ponecháme k pití.

Havajská marináda na maso – do tří lžic oleje přimícháme 2 lžíce citrónové šťávy, lžičku kari koření, lžičku mletého zázvoru a trochu soli a cukru.

Vložil: lulukoco ¤ Komentářů (0)

Cuba libre je koktejlem číslo jedna. Znají ho všichni na světě a je to pití, které ztělesňuje svobodnou Kubu. Je osvěžující, zajímavě chutná, je prostě jedinečný a podle Ernesta Hemingwaye je nejlepší s Bacardi rumem.

Nejpopulárnější koktejl Cuba libre neboli Bacardi&Coke se zrodil během španělsko-americké války na přelomu 19. a 20. století. Skupina amerických vojáků se tehdy během vycházky sešla v jejich oblíbeném baru ve staré Havaně, bylo to v roce 1900. Mladý kurýr Fausto Rodriguez si všiml, že do baru vstoupil jejich velitel a objednal Bacardi s colou a ledem, s kouskem limetky. Kapitán objednaný koktejl vypil s takovým potěšením, že celé shromáždění okamžitě objednalo stejný drink. Jeden z vojáků se zeptal, jak se drink jmenuje, odvětili mu, že žádné jméno nemá. Při další rundě jeden z vojáků pozvedl sklenku a zvolal: „Por Cuba libre!“ A celé shromáždění odpovědělo sborovým: „ Cuba libre!“ Od té doby se Bacardi s colou okamžitě stalo hitem, symbolem přátelství a štěstí, volnosti a konečně dostalo své jméno, které znají snad všichni na světě.

Ve Spojených státech si udělali svou vlastní variaci na Cuba libre a pijí ho bez limetkové šťávy. Říkají mu tak pouze Rum a cola. Nebývá to ale samozřejmě pravidlem. Zajímavé je, že se dva největší výrobci rumu neustále hádají, komu vlastně patří originální vlastnictví nápoje. Pravdou ale zůstává, že značka Bacardi vznikla dříve, tudíž je pravděpodobnější, že se Cuba libre nejdříve připravovala z Bacardi rumu. Ovšem je škoda, že Bacardi rum na ostrově svobody už nenajdete, všude vám nabídnou jen Havana club.

Existuje spousta variací na tradiční Cuba libre. Mezi nimi například Mexicola, do které se místo rumu přidává mexická tequila. V Nicaraguy ho připravují z místního rumu a Pepsi, tam se jmenuje Nica libre. Další drinky jsou Daiquiri, Pomola, Bacardi Cocktail, Border Crossing, Gimlet, Kamikaze, Mickey Mouse, Havana Beach, Mai Tai, Mai Tai light .

Všechny jsou určitou a menší obměnou, Cuba libre je ale Cuba libre. To, že je Cuba libre a jeho chuť oblíbená, dokazuje i třeba dort Cuba libre, který mezi ingrediencemi skrývá i colu, rum a limetku.



Cuba Libre je velice snadný na přípravu, nepotřebujete shaker ani jiné barmanské potřeby. Stačí vám jen sklenička. Základem je karibský rum, cola, limetka a led.

Příprava
Ingredience: tmavý nebo světlý rum – Havana nebo Bacardi 4cl, limetka ½, třtinový cukr 1lžička, Coca Cola na dolití, led

Do vysoké sklenice dáme kávovou lžičku třtinového cukru a 2 čtvrtky omyté limetky, dobře rozdrtíme tak, aby se cukrr spojil s limetkovou šťávou a chutě prostoupily. Přilijeme rum, přidáme několik kostek ledu a dolijeme colou. Vše jemně promícháme a můžeme podávat. Sklenice můžete ozdobit plátkem limetky a vložit do sklenice pár long brček.
Už ho stačí jen vychutnat

Vložil: lulukoco ¤ Komentářů (0)