Rezavou mysl a ochablé pupky měníme v účinnější nástroje pro život. Věříme v jiný způsob myšlení. Cvičením svět obohacujeme jednoduchými a snadno použitelnými principy, jak být vitálním a úšlechtilým člověkem. Prostě pomáháme lidem dostat se do formy
17.Prosinec 2015,23:07

Dieta při pálení žáhy přímo od dietoložky

heartburnPokud vás trápí pálen žáhy, jistě oceníte následující rady týkající se diety při této zdravotní komplikaci. Rady poskytla zkušená dietoložka, nicméně i tak byste měli počítat s tím, že vzhledem k individualitě každého z nás je vždy lepší nechat si dietu sestavit přímo pro sebe.

Slova paní dietoložky hovoří jasně

Ráda bych všechny lidi, kteří trpí pálením žáhy, upozornila na skutečnost, že dieta při pálení žáhy je velmi důležitá a ve skutečnosti nenahraditelná, třebaže se mnoho z nás snaží dietu kompenzovat jedlou sodou nebo antacidy.

Mnoho lidí si pod dietou představuje nějakou hladovku, což je v případě správně sestavené diety pochopitelně hloupost. Navíc v případě pálení žáhy se nejedná o redukční dietu, ale spíše o dodržování určitých pravidel.

Co byste neměli?

Pokud se chcete doopravdy zbavit nepříjemného a někdy až bolestivého pálení žáhy, je nejlepším a nejrychlejším řešením odkyselení organismu. Pro odkyselení organismu byste neměli konzumovat potraviny z kategorie tučné maso, slazené potraviny a sladkosti, měli byste se vyvarovat ostrým jídlům a omezit koření. Dieta při pálení žáhy taky radí, že by jste měli omezit cigarety a alkohol, které napomáhají překyselení žaludku.

Co byste měli?

V každém případě dodržovat principy odkyselení organismu. Obecně bez přihlédnutí k potřebám a stavu konkrétního pacienta doporučuji jíst kořenovou zeleninu, která je v syrovém stavu. Stejně tak je vhodné konzumovat syrové ovoce. Velký vliv na pálení žáhy mají také tekutiny. Měli byste dodržovat kvalitní pitný režim, nejlépe pít vodu či zelený čaj. Rozhodně se vyhněte limonádám plným cukru a alkoholu. Důležité je, abyste upravili jídelníček a rozvrhli si jídla do 5 menších porcí během celého dne. Po jídle byste si určitě neměli chodit lehnout, třebaže dát si menšího šlofíčka po dobrém jídle je hodně lákavé.

Dieta je především pro ODKYSELENÍ

Prakticky každá dieta při pálení žáhy má jediný cíl – odkyselení organismu. Proces odkyselení není složitý, nicméně lidé, kteří neznají principy odkyselení, by se měli rozhodně obrátit na odborníky a nechat si sestavit jídelníček přímo pro sebe. Určitě se jim tak podaří zbavit pálení žáhy, v tom lepším případě třeba také špatných stravovacích návyků a několika přebytečných kil, což je vždy velmi příjemný bonus.

http://paleni-zahy.eu/dieta-pri-paleni-zahy/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 1 komentářů
22:43

Časté pálení žáhy jim ničilo život…

Celkem 3 autentické výpovědi pacientů, které trápilo časté pálení žáhy, možná i Vám ukážou cestu, jak se této zdravotní komplikace zbavit. Uvidíte, že i z Vaší situace je cesty ven.

Výpovědi pacientů

Petr (61 let)

Co si budeme povídat, v mém věku už mi tělo nefunguje ve všech ohledech na 100 % a pálení žáhy jsem dost dlouho přehlížel. Když už to nešlo vydržet, loupl jsem si nějaký prášek a většinou to pomohlo. Až v poslední době však ani to nepomáhalo, tak jsem se o častém pálení žáhy informoval u mého doktora, shodou náhod kamaráda, se kterým jsem seděl na základce v lavici.

Řekl mi, že příčinou potíží bývá nevyhovující rozžvýkání potravy, nedostatek žaludečních šťáv, nevyvážená strava (příliš mnoho tuků, sladkostí – málo vláknin a enzymů), nadužívání alkoholu, nikotinu a kávy. Hned jsem věděl, která bije a začal přemýšlet nad změnou jídelníčku.

Libuška (49 let)

Moje léčitelka mě hodněkrát varovala, že mám v jídelníčku velmi malé množství vlákniny. Časté pálení žáhy tak bylo pouze důkazem toho, že bych měla do stravovacích návyků dostat více potravin ponechaných v přírodnímu stavu jako ovoce, syrová zelenina a saláty.

Takové potraviny totiž nepůsobí žádné potíže. A doopravdy – pomohlo to! Všem s častým pálením žáhy mohu doporučit konzumovat větší množství ovoce a zelenina bohaté na vlákniny – jablka, meruňky, hrušky, broskve, švestky, brokolice, mrkev, brambory, špenát a podobně.

Šarlota (54 let)

Jsem upřímná a na nic si nehraju. Stravovala jsem se jak čuně, a proto jsem se ani nedivila, že mě dost často pálí žáha. Kouřila jsem jednu za druhou, nepohrdla tvrdším alkoholem a před spaním se často přejídala tučným. To všechno pochopitelně mělo vliv na můj organismus, a proto jsem se rozhodla pro jeho odkyselení.

Co jiného by mělo odstranit časté pálení žáhy a další žaludeční (případně střevní) potíže?!? A taky že jo lidičky, po odkyselení už s pálením žáhy a častými průjmy nemám sebemenší problém. A abych se pochlubila, mám také pět kilo dole, což považuju za absolutně skvělý bonus.

Co tedy pomohlo?

Z výpovědí pacientů je tedy zcela jasné, že skutečným řešením častého pálení žáhy je změna životosprávy a jídelníčku zaměřeného na odkyselení organismu. Jdete do toho?

 

4 klíčové principy, jak se zbavit pálení žáhy

Vyjádření lékaře

  • „Vše je ukryto ve špatných životních návycích, které způsobují houstnutí tělních tekutin, pálení žáhy, nedostatečný odvod odpadních metabolitů, usazování vápenatých sloučenin, disfunkční pohyblivost, zpomalení metabolismu, zahuštění mezibuněčného prostoru a zvýšení podílu tukové tkáně. Lidově se tomuto problému říká překyselení organismu.doktor

 

Princip číslo 1, jak uhasit svoji žáhu = odstranění skryté příčiny překyselení organismu

Pokud si myslíte, že stačí do svého jídelníčku zařadit zásadotvorné potraviny, a máte po problému, jste na velkém omylu.

Odborníci na celostní medicínu se shodli v tom, že překyselení organismu je způsobeno mnohem více faktory, než jen konzumací kyselých a kyselinotvorných potravin.

Konzumace zásaditých potravin sama o sobě nestačí.

Překyselený organismus navíc způsobuje mnohé další komplikace a zdravotní problémy. V lékařských a dietologických ordinacích se denně vyskytují desítky lidí, u kterých by však stačilo odstranit skrytou příčinu překyselení a měli by po problému. A to vůbec nemluvím o finanční stránce věci. V dnešní době je zdravotní péče finančně velmi nákladná.

Ptáte se, které faktory způsobují překyselení organismu?

Těchto faktorů je celá řada, dají se však najít a řešit…

Mnoho lidí zkouší různé medikamenty a potravinové doplňky, jen velmi malé procento (asi 5-10%) lidí však problém s překyselením tímto vyřeší. Jedná se o lidi, kteří se náhodou trefili do svého problému, a potravinové doplňky jim pomohly.

Zbylých 90-95% lidí však nikdy odkyselení nedosáhne. Medikamenty, které používali, nebyly určeny pro jejich problém.

 

Princip číslo 2, jak odstranit nepříjemné pocity = vhodná strava, která nezanáší Váš organismus kyselinami

Po použití prvního principu je třeba upravit stravovací návyky tak, aby nedocházelo k dalšímu překyselování organismu.

Většina lidí se v tento moment „zasekne“.

Odstraňují příčiny překyselení, ale stravují se velmi špatným způsobem.

Jak tedy s překyselením opravdu bojovat?

Je potřeba jíst pouze takovou stravu, které ve Vašem těle nebude vytvářet kyseliny a zároveň bude obsahovat dostatečné množství zásad, které lidskému tělu pomáhají udržovat acidobazickou rovnováhu.

Říkáte si, proč tedy každý nekonzumuje zásadité a zásadotvorné potraviny?

Lidský organismus je jedinečný, a každý člověk potřebuje specifické množství zásadotvorných látek pro správné fungování metabolismu

Strava musí být proto sestavena „na míru“ pro každého jedince.

Jen velmi málo lidí, kteří se snaží dát do pořádku svůj organismus podle rad z časopisů a z internetu, dosáhne výsledku. Je to jednoduše proto, že tyto rady jsou příliš obecné a nejsou vytvořeny pro specifické problémy jednotlivce.

 

Princip číslo 3, jak dát svoje zdraví dokupy = režimové změny

Pro trvalé udržení acidobazické rovnováhy v organismu je třeba zažít určité návyky, které Vám pomohou vyhnout se překyselování.

Nepříjemné změny Vám nikdy nepřinesou dlouhodobý efekt při odkyselení,

pokud…

  • máte chuť na nevhodné potraviny
  • máte jídelníček, který je nevyhovující
  • jste museli vyřadit Vaše nejoblíbenější jídla
  • jíte potraviny, které se Vám příčí
  • si myslíte, že se budete muset nadosmrti omezovat

 

Posledním, nejdůležitějším principem číslo 4 je Vaše psychika

Čím více jídel zařazujete mezi zakázaná, tím větší chuť na tato jídla máte. Pravděpodobnost, že podlehnete této touze, je velmi vysoká.

Při sestavování jídelníčku je proto velmi důležité kombinovat vhodné potraviny a potraviny, které Vám budou vyhovovat.

Asi si teď v duchu říkáte:

 

„Je vůbec možné sestavit jídelníček, který odkyselí

můj organismus a dostane mě do formy?“

 

Ano, takový jídelníček je opravdu možné sestavit.

Opět podotýkáme, že jídelníček musí být sestaven přímo pro Vás, na míru nejen Vašim potřebám, ale i vzhledem k Vašemu zaměstnání, návykům a Vašemu zdravotnímu stavu.

Jídelníček určený přímo Vám nebude fungovat pro nikoho jiného.

Tyto 4 principy pro odstranění překyselení jsou celkem jednoduché a srozumitelné, v čem je tedy problém?

U každého člověka má každý z principů jinou váhu a důležitost.

http://paleni-zahy.eu/
 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 1 komentářů
15.Prosinec 2015,23:31

TRX – závěsný posilovací systém: 2 měsíce zkušeností

trx_400S manželkou jsme se na stará kolena rozhodli začít sportovat, přihlásili jsme se na lekce TRX ve fitku a zde jsou naše zkušenosti po 2 měsících pravidelného trénování.

Kdo by náhodou nevěděl, co je TRX

TRX je systém pro posílení všech svalů, posílení celého našeho těla. Jedná se o dva nastavitelné a pružné popruhy, které mají na konci madla – ty buď člověk drží v dlaních, nebo madly při konkrétních cvicích provléká nohy. TRX přináší zcela jiný trénink neporovnatelný s běžným posilováním na posilovacích strojích ve fitness centrech. Původně se TRX závěsný posilovací systém používal během cvičení armády, kde vojáci posilovali své tělo i v terénu.

První lekce byla makačka!

S manželkou jsme dorazili na první skupinovou lekci TRX, trenérka nám jako nováčkům vysvětlila základy, pustila dynamickou hudbu a společně s přibližně osmičkou dalších lidí jsme se pustili do zahřátí. Různé dřepy, přítahy, výdrže… co vám budu povídat, už po prvních 10 minutách jsme s ženou jen lapali po dechu a modlili se, aby vše rychle uteklo. Při cvičení na TRX si můžete velmi snadno regulovat obtížnost, protože sklonem těla určujete, jak moc velkou část vlastní váhy budete tahat. Trenérka nás relativně často upozorňovala na to, že něco cvičíme špatně. Po hodině jsem padl vyčerpáním v šatně, manželka na tom byla stejně. Rozhodli jsme se však, že to nevzdáme!

Zakousli jsme se

Na lekce TRX jsme začali chodit čtyřikrát týdně. Prakticky každý den máme jiného trenéra, což je v první řadě super díky tomu, že každý z nich se zaměřuje trošku na jiné cviky a každý má jiný způsob toho, jak z člověka dostat maximum. Nemáme tak čas nudit se. Mezi naše nejoblíbenější cviky patří jednoznačně ty na břicho. Člověk si sáhne doopravdy skoro až na dno a je překvapený, jak se díky TRX dokáže příjemně zničit.

První týdny pochopitelně moc změn poznat nebylo, ale nyní chodíme na lekce TRX již prakticky 2 měsíce a na obou z nás je vidět posílení paží, zpěvnění nohou a rozhodně i mnohem větší kondice. To pochopitelně neznamená, že bychom se již při cvičeních nezadýchali, to ani náhodou! Spíše jde o to, s jakou dynamikou a výdrží jednotlivé cviky na TRX provádíme!

Dieta? Ani náhodou, ale hubneme!

Když už jsme začali takto pravidelně cvičit, chtěli jsme zároveň postavu také vyrýsovat! Na diety nás neužije, a proto jsme se zeptali trenérky, zda-li by nám poradila se stravovacím plánem. Doporučila nám odkyselení organismu a odhalila nám jeho principy, díky kterému mám já sám mnohem více energie a několik kilogramů tuku pryč. Žena je na tom podobně a abych dodal závěrem ještě něco pikantního, tak díky TRX a odkyselení také dost obživl náš sexuální život, jestli mi rozumíte…

http://naposilovani.cz/trx-zavesny-posilovaci-system/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 0 komentářů
14.Prosinec 2015,23:02

Posilovací tyče fungují, když nechcete být jak tyčka bez svalů

body_bars_6Opět jsme měli možnost vyzpovídat Martinu, které vede skupinové lekce cvičení ve fitness centru v pražkém Karlíně. Jak fungují posilovací tyče a jak pomohou k formě i vám?

Ahoj Martino, můžeš nám něco povědět k posilovacím tyčím?

Nazdárek! Předpokládám, že nemyslíš klasické posilovací tyče, na které si muži v posilovně nasouvají železné kotouče :-). Ty sice také během cvičení používám, ale pro hubnutí a aerobní cvičení se používají pružné kmitací tyče. V poslední době jsou velmi moderní a oblíbené. Slouží k posílení všech partií našeho těla.

Přesně takové tyče myslíme. Čím se liší a jak tyč vybrat?

Hlavně cenou :-), v obchodech je člověk najde v mnoha provedeních, z různého materiálu apod. Ve výsledku však každá posilovací tyč vypadá vcelku podobně. Můžeme se setkat s posilovacími tyčemi s gumou, které mají úchopy na konci a jsou vybaveny gumovými táhly, které kladou odpor. Je tak na každém, jaké cviky chce cvičit a jaký typ tyče mu bude vyhovovat. Člověk by měl koukat hlavně na celkovou délku tyče a váhu koncovek. My na cvičeních například používáme kmitací tyče s délkou 1,6 m a váhou koncovky 600 g.

Jsou podle tebe tyče vhodné i na cvičení doma?

Pokud nebydlíte někde na garsonce, kde by bylo málo místa, tak určitě! Neváhejte si tyč pořídit, cvičení je zábavné a jednoduché. Tím rozhodně nechci říct, že by bylo nenáročné, to rozhodně ne. Pořádně se zapotíte. Jednoduchostí spíš myslím, že cviky se dokáže naučit i absolutně netrénovaný člověk.

Jak začít cvičit tak, aby člověk zhubnul a cítil se lépe?

Uf, tak to je trošku složitější otázka. Cvičení s posilovací tyčí je rozhodně dobrý start, ale rozhodně nestačí k tomu, aby člověk hubnul. Zpevní tělo, ale přebytečná kila jen tak nezmizí.

Všem lidem, kteří ke mně chodí na skupinová cvičení, doporučuji odkyselení organismu. Jeho principy garantují, že tělo začne lépe spalovat. Pokud chcete cvičením hubnout a zároveň vám chybí energie, je odkyselení skvělým řešením vhodným pro každého bez ohledu na věk a pohlaví.

http://naposilovani.cz/posilovaci-tyce/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 0 komentářů
13.Prosinec 2015,22:59

Posilovací pružiny jsem manželovi pořídila po zhlédnutí Postřižin

Kdo by neznal celovečerní film režiséra Jiřího Menzela z roku 1980. Postřižiny vznikly podle knihy Bohumila Hrabala a já si v nich všimla posilovacíh pružin, které jsem pořídila manželovi jako takový vtiupný dárek. Jak jsem však byla překvapená, když se do nich manžel zamiloval, začal cvičit a dnes hubne!

89KDO BY NEZNAL POSILOVACÍ PRUŽINY

Jsem si vědoma toho, že pružiny a film Postřižiny nemusí znát úplně každý. Posilovací pružiny jsou vlastně podobné jako posilovací gumy. Jsou založeny na podobném principu, jen posilovací pružiny kladou větší odpor. Posilovací pružina vypadá tak, že na každém konci má madla, nebo upínáky, které držíme ve svých rukou, nebo je můžeme někam zavěsit. Tím se nám naskytne možnost vyzkoušet velké množství cviků, které posilují různé druhy svalů.

MANŽEL BYL PŘEKVAPENÝ

Můj manžel není rozhodně sportovec, ale i tak bych řekla, že se snaží čas od času hýbat. Dříve chodil do posilovny, ale ta mu přišla již moc drahá. Doma necvičil, a proto jsem se rozhodla pořídit mu jen tak posilovací pružiny, aby mohl trénovat prsní svaly, ruce a další části těla. Když se podíval na pružiny, začal se usmívat a myslel si, že si dělám srandu. Řekla jsem mu, že to má na posilování. Asi se divil, proč jsem mu nepořídila raději nějaké činky, ale tak se rozhodl pružiny vyzkoušet.

JAK SE PRUŽINY POUŽÍVAJÍ?

Cvičí se v určitých sériích a to tak, že posilovací pružiny roztahujeme směrem od sebe. Posilovací pružiny kladou odpor, mají tendenci se opět stahovat, proto je cvičení s nimi náročnější. Posilovací pružiny bývají vyrobeny z kovového materiálu, oceli, dokonce se můžeme setkat i s gumovými posilovacími pružinami. Jejich pružnost závisí na tom, kolik pružin je mezi jednotlivými madly a jak moc jsou silné. Někdy je množství pružin možno nastavit. Manželovi jsem koupila ty klasické se 4 pružinami. Manžel objevil celou řadu cviků, které opakuje v sériích. Cvičí každé ráno 30 minut a dokonce přišel i na to, jak posilovat s pružinami nohy.

JAK ZAČAL MANŽEL HUBNOUT?

Po několika týdnech cvičení se manžel rozhodl pro odkyselení organismu, zároveň stále dál cvičil s pružinami. Po odkyselení si přidal dalších minuty ke každodennímu tréninku a začal před očima hubnout, což mu docela závidím. Díky odkyselení má více energie a já vidím, jak se opět vrací ke sportu. Domácí cvičení zkrátka funguje, pokud k němu přidáte i péči o to, jak váš organismus funguje. Posilovací pružiny vám pomohou se svaly, ale na tuk musíte odkyselením a aerobním cvičením.

http://naposilovani.cz/posilovaci-pruziny/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 0 komentářů
22:47

Posilovací guma – reportáž z domova důchodců přesvědčí i ty mladší!

2818Přemýšlíte nad pořízením posilovací gumy, nebo už jednu doma máte a přemýšlíte nad správnými cviky? Podívejte se na reportáž z domova důchodců v Praze 5, kam seniorům posilovací gumy pořídili. Na 100 % vás přesvědčí o tom, že i pro vás bude guma skvělým řešením. Reportáž sepsala paní Blanka, která v domově pracuje již šestým rokem.

 

PŘEMÝŠLELI JSME, JAK SENIORY ZABAVIT – POSILOVACÍ GUMA!

V domově důchodců pracuji již dost dlouho a vím, jak je těžké někdy starší lidi zabavit. Rozhodně se mi nechce posadit je před televizi, naopak se pro ně snažím vymýšlet různé aktivity, které procvičují mozek a celé tělo. Sama bych byla nerada v důchodu pasivní. Snažím se lidem v domově předávat energii, učit je novým věcem a oni mě za to mají rádi, alespoň to tedy říkají.

Přemluvila jsem vedení, abychom pořídili do domova posilovací gumy. Nestojí moc peněz a jsou používány na posilování svalů celého těla. Cvičení s posilovací gumou je jedno z nejjednodušších typů.

Nastudovala jsem si jednotlivé cviky. Je totiž jen na nás, jaké cviky s posilovací gumou zvolíme a na jakou část našeho těla se konkrétně zaměříme. Lidé vyššího věku mají často problém se zády, a proto jsem se při studiu zaměřila hlavně na tuto část těla.S posilovací gumou se nejčastěji cvičí na hodinách aerobiku, kde lidi vede vyškolená lektorka, což já osobně nejsem. Zároveň vím, že aerobik by byl velká zátěž, a proto jsem se rozhodla pro naše důchodce připravit velmi jednoduchý program sloužící hlavně ke koordinaci hybnosti a zlepšení rovnováhy.

NĚKTERÍ SE OPĚT DOSTALI DO FORMY!

Začala jsem seniory učit, jak s gumou pracovat a cvičit správně. Ihned je za to začalo bavit. Měla jsem ohromnou radost z toho, jak tuto cvičící pomůcku ihned přijali bez ptaní, jak je baví pohybovat se a vymýšlet další aktivity. Dokonce jsme se domluvili na přesných dnech a časech, kdy budou probíhat naše lekce s posilovací gumou. Je úžasné vidět, že váš nápad měl úspěch.

Některé seniory posilování tak moc začalo bavit, že se mě začali ptát také na jídelníček a další možnosti zdravého životního stylu. Odhalila jsem jim tak principy odkyselení organismu, podle kterých se část z nich začala řídit. Právě u těchto seniorů vidím obrovský pokrok a energii, se kterou se pouští do dalšího cvičení. Odkyselení ostatně funguje v každém věku a rozhodně není určeno pouze lidem důchodového věku. To samé platí o posilovací gumě, což je dle mého názoru skvělá cvičební pomůcka za absolutně zanedbatelnou částku.

http://naposilovani.cz/posilovaci-guma/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 0 komentářů
22:38

Posilovací cviky – Rozhovor s profesionálním kulturistou

250402pic1Každý, kdo touží po krásně vypracované a svalnaté postavě, začne přemýšlet, jak nejlépe a nejdříve svého snu dosáhnout. Kolem posilovacích cviků koluje hromada mýtů a polopravd, a proto jsme vyzpovídali Tomáše Kroupu – kulturistu, trenéra a čerstvého tatínka.

 

1) Tomáši, jak by měl člověk začít cvičit, když chce svaly?

Na to je dost obsáhlá a komplikovaná odpověď, protože záleží na mnoha faktorech. Posilovací cviky jsou nejzákladnější a pravděpodobně i nejjednodušší metodou, jak posílit naše svaly a zpevnit naše tělo.

2) Co je podle tebe při posilování nejdůležitější?

Nejdůležitější při posilování je pevná vůle a odhodlání. Odhodlání vůbec začít s nějakými posilovacími cviky a pevná vůle na výdrž. Jen tak se dostaví efekt. Ačkoliv posilování neznamená jen slzy a pot, můžeme ho spojit s odpočinkem a relaxací.

3) Jak si úplný začátečník může cvičení zpříjemnit?

Jde jen o to, jaké posilovací cviky zvolíme. Musíme vědět, proč cvičíme, stanovit si jasný cíl. Potom i výběr posilovacích cviků a jejich technika hraje velkou roli. Posilovací cviky by neměly zatěžovat naše klouby ani kosti, měly by být zkrátka prováděny tak, aby byly zdravotně nezávadné. Existuje velká řada posilovacích cviků, které je možno lehce vyhledat a lehce se je naučit. Také pomoc od specialisty není marná. V každém větším fitku narazíte na trenéra, který může mít vstupní konzultaci zcela zdarma. Poradí vám, nastíní cviky a pokud budete mít zájem, může se vám za nějaké peníze i věnovat.

4) Jak dosáhnout co nejlepších výsledků?

Zaměřit se na správné dodržování cviků, intervaly a frekvenci toho, jak posilovat. Jinak moc lidí tomu nevěří, ale více než polovinu úspěchu řeší celkový životní styl.

5) Chceš tedy říct, že bez správné stravy je cvičení k ničemu?

Pokud chcete být opravdu ve formě, rozhodně to není pouze o cvičení, ale také o regeneraci a stravě. Každému doporučuji odkyselení organismu a jeho principy, které pochopí i někdo, kdo nikdy v životě necvičil. Doopravdy nezáleží jen na naší fyzické kondici, ale také na celkovém životním stylu a naší psychice.

Díky odkyselení bude tělo fungovat správně a bude připraveno zbavit se tuků výměnou za svalovou hmotu. Já to musím vědět dost dobře, po narození syna jsem byl vyšťavený a potřeboval jsem se opět dostat energií do tempa, což se mi díky odkyselení skvěle podařilo.

http://naposilovani.cz/posilovaci-cviky/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 0 komentářů
11.Prosinec 2015,15:42

Posilovač břicha používá Chuck Norris a tito 3 lidé z ČR

Улучшенный-новый-двойной-животе-питания-дорожный-каток-с-коврик-для-оборудования-фитнес-упражнения-Ab-колесо-успокоитьPosilovače břicha nejsou žádnou novinkou a na trhu se můžeme setkat s opravdu mnoha přístroji na posílení břišního svalstva. Podařilo se nám vyzpovídat 3 lidi z ČR, kteří mají s různými posilovači břicha vlastní zkušenosti.

Michaela (28 let, Teplice)

Bříško patří mezi problematické partie a i já jednoho dne zatoužila po břišních svalech. Zavítala jsem do obchodu a zjistila, že existují různé druhy posilovačů břicha. Mají rozlišný tvar, jsou vyrobeny z různého materiálu apod. Zkrátka čert aby se v tom vyznal. Já sama si totiž pamatuji pouze jeden, který někdy před deseti lety v telce propagoval Chuck Norris. Zakoupila jsem si tedy za 500 Kč takový houpací rám, který formuje příčné, horní, dolní nebo šikmé břišní svaly. Po měsíci cvičení jsem na sobě nepozorovala moc změn, a proto jsem se rozhodla zaměřit na jídelníček a odkyselení organismu. Momentálně mi tuk na břiše mizí a já věřím, že za další tři měsíce bych mohla mít na břiše již hezké buchtičky.

Šarlota (48 let, Cheb)

Břicho jsem začala cvičit doma, protože jsem se začala stydět vycházet v létě ven pouze v plavkách. Chtěla jsem ale přístroj, který by nezatěžoval zbytečně krk a záda. Podařilo se mi najít jeden hezky vypolstrovaný a od pohledu kvalitní. Cvičím každý den 20 minut ráno a po dvou týdnech vidím již první výsledky, třebaže mě čeká ještě dlouhá cesta. Přes pas mám již nyní o 2 cm méně, což je za mě skvělý výsledek. Pro větší úbytek bude však zapotřebí pořádně změnit jídelníček, což u sebe nevidím moc snadno.

Lukáš (37 let, Loděnice)

Už jsem někdy v životě cvičil a můžu potvrdit, že břicho je největší oříšek. Při cvičení na posilovači břicha se snažím cviky obměňovat, aby se dostavil co největší efekt. S tím, jak posilovat na strojích, mi poradil jeden kvalitní trenér ve fitness centru v Berouně. Zároveň jsem za ty roky nenarazil na pořádný posilovač břicha, který by bylo možné pořídit si domů. Nejhorší jsou ty, které se považují za revoluční. Nenechte se nachytat reklamou a pokud už chcete domů nějaký posilovač na břicho a doopravdy toužíte po hezčí postavě, nejdříve vsaďte na odkyselení organismu. Já se principy odkyselení řídím vždy, když se chci dostat do formy. Na posilovači může člověk dřít třeba celý den, ale když k tomu nedá tělu adekvátní režim a neodkyselí ho, tak to dělá zbytečně. Principy jsou jednoduché a všem přeji ten pocit, kdy se člověk podívá na břicho a vidí, že ho má pevné a hezky tvarované.

http://naposilovani.cz/posilovac-bricha/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 0 komentářů
00:09

Podložka na cvičení: Trenérka vysvětluje, proč je důležitá

-font-b-Yoga-b-font-font-b-Mats-b-font-6mm-font-b-thick-bTaky vám přijde, že podložka na cvičení není důležitá? Že se jedná o něco, co vám nepomůže ke zdraví, hubnutí a lepším výkonům? Vyzpovídali jsme Denisu (33 let), trenérku z fitness centra na pražském Andělu, která je zároveň i manažerkou celého centra.

Dobrý den Martino, děkujeme za váš čas! Proč je podle vás výběr správné podložky na cvičení tak důležitý?

Mnoho velmi důležitých cviků se provádí na zemi a bez podložky člověk riskuje zranění, v horším případě i velmi velké bolesti. Podložka chrání před kontaktem kostí s tvrdou zemí, zamezuje otokům kloubů nebo modřinám.

Stačí zakoupit libovolnou podložku v obchodě?

Zrovna nedávno jsem byl v jednom supermarketu a koukala na podložky za 89 Kč. Byly absolutně tenké, kluzké a od pohledu nekvalitní. Moc nechápu, proč by někdo něco takového pořizoval, ale i tak jsem viděla v košících některých lidí právě tuto levnou podložku. Za mě jsou to absolutně vyhozené peníze a zakoupení takové podložky nemohu doporučit nikomu

A co by měla správná podložka tedy splňovat?

Budete se divit, ale je toho opravdu hodně. Mezi nejkvalitnější modely patří ty pěnové, co josu určeny na cvičení aerobiku nebo jógy. Zařizovala jsem vybavení pro naše fitko a koukala jsem na všechny možné parametry od hygieny (člověk se na podložce dost potí) až po to, jak vypadá protiskluzová strana podložky. Na cvičení lze zakoupit i třívrstvá podložka. Takové se většinou již skládají, protože mají pevnější jádro. Zaberou trošku víc místa, ale rozhodně jsou mnohem lepší.

Zaujala nás zmínka o protiskluzové straně, co to je?

Druhá strana podložky má jinou úpravu povrchu – většinou pogumované vzory. Touto stranou se podložka pokládá na zem, aby neklouzala. Při cvičení je důležitá velmi stabilita. Člověk se zbytečně nezraní a navíc i prováděné cviky jsou poctivější.

Když chce tedy někdo začít cvičit doma na podložce, jak by měl postupovat?

Kvalitní podložky na cvičení se dají koupit kdekoliv ve sportovních potřebách, nebo si je stačí lehce objednat na internetu. Tam bych se inspirovala také z pohledu cviků vhodných na doma. Když chcete začít cvičit s cílem zhubnout tuky a vyrobit si nějaké ty svaly, rozhodně v první řadě doporučuji odkyselení organismu. Pořádně nakopnete celé tělo, začnete lépe žít a na podložku budete chodit s vědomím, že je vaše tělo připraveno dostat se do formy. Principy odkyselení moc lidí nezná, což mě z pohledu trenérky ani nepřekvapuje. Chuť cvičit většině žen a mužů nechybí, ale když se pak na cvičení vrhnou, cvičí špatně… a to je možná lepší nedělat nic. Pokud bych to měla shrnout, tak se nebojte investovat do pořádné podložky a odkyselení. Pak to bude snadné!

http://naposilovani.cz/podlozka-na-cviceni/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 0 komentářů
10.Prosinec 2015,23:58

Horní bradla: Cesta od 1 opakování ke 20

Celý život jsem sportoval, pak jsem někdy kolem třicítky přestal kvůli lenosti a teď ve čtyřicítce se ke cvičení vracím. Pokud někdo nemá motivaci a říká si, že je zbytečné začít se znovu snažit, ať si přečte můj příběh! Jmenuji se Pavel, bydlím u Plzně a rozhodl jsem se, že budu zase fit!

7782_turnik-brusya-press-3v1KDO BY NEZNAL HORNÍ BRADLA

Horní bradla a vůbec celková bradla slouží pro posilování celého těla pomocí svojí vlastní váhy. Pokud jste tak trošku tlouštík jako já, tak to pro vás v praxi znamená, že se při cvičení na bradlech hezky zapotíte.

Já jsem si pořídil domů horní bradla, která se používají také na posílení rukou a všech svalů v oblasti horní svalové skupiny. Horní bradlo funguje většinou tak, že se někam zavěsí. Zvládne to každej kutil, který umí vyvrtat pár děr. Rád bych pouze upozornil na to, že bradla by vždy měla být hezky dostupná a v jejich okolí by neměly být žádné překážky. Kolem by měl být dostatek místa pro různé cviky, je to pohodlnější a bezpečnější. Při cvičení je zapotřebí mít i bezpečný výstup pro případy, kdy vám dojdou síly a vy potřebujete bradla opustit.

Dovolím si ještě jeden tip – pokud si bradla pořizujete domů, raději nezkoušejte moc šetřit. Já tuhle chybu udělal a první bradla si pořídil z bazaru. Polstrování bylo velmi špatné, ze cvičení mě bolela záda a trpěl jsem. Navíc bradla trápila i stabilita, různé kývání, vrzání a pohupování k cvičení na horních bradlech rozhodně nepatří.

DAL JSEM SI ÚKOL

Bradla jsem si pořídil s cílem dostat se do formy. Rozhodl jsem se, že takovým ukazatelem toho, jak na tom jsem, pro mě budou kliky na bradlech. Je to jeden z vůbec nejzákladnějších, ale velice efektivních cviků. Rostou po něm svaly, síla a i celková kondice, kterou jsem chtěl následně vždy otestovat při běhání venku.

Zaujal jsem pozici na bradlech a udělal klik. Udělal jsem 1 klik! Víc doopravdy nebylo možné a já jsem si uvědomil, že jsem vážně bábovka. Až mi z toho bylo smutno. Pokusy jsem opakoval prakticky každý den a za týden jsem se dostal na 3 kliky. Byl to pro mě úspěch, ale velmi malý. Takhle to dál nešlo. Začal jsem si zjišťovat, jak se doopravdy co nejrychleji dostat do formy. Prakticky náhodou jsem objevil odkyselení organismu!

Odkyselení organismu bych doporučil každému, kdo chce po delší době cvičit. Mně odkyselení pomohlo zvýšit prakticky skokově sílu a množství energie, kterou jsem následně mohl dávat do cvičení. Vyplatilo se to, po měsíci jsem se z 1 kliku na bradlech dostal na krásných 20! Navíc si už sám také měním náklon těla a trošku měním polohy. Cviky jsou pak někdy těžší, ale to už si dnes po odkyselení mohu dovolit!

http://naposilovani.cz/horni-bradla/

 
vložil: powershark951
Permalink ¤ 0 komentářů