Vadí ti něco? Máš nějaký problém?

Nerad chodíš do školy?

Počítače

Oni chodí rádi.

Holčička

Nerad ovoce nebo zeleninu?

Typical for America...:-/

Oni si nevybírají.

Oni mají hlad

Jsi na dietě?

ObezitaOni na ni umírají.

Podvýživa

Vadí ti, že tvoji rodiče se ti pletou do života?

Spokojená rodina

Oni nemají rodiče.

Sourozenci

Nudí tě pořád stejné hry a hračky?

Počítačový hry

Oni nemají na výběr.

Smutek

Koupili ti Adidas a ty si chtěl Nike?

Adidas

Tady mají jen jednu značku.

'

Vadí ti, že musíš v 8 večer spát?

Spánek

Oni se nechtějí probudit.

Pláč

Ještěsi myslíš, že máš plno starostí? Rozhlédni se okolo sebe a děkuj zavšechno co máš. Máme štěstí, máme víc než potřebujeme, abychom bylišťastní. Přestaňme si stěžovat a pomáhejme si!

okopčete si to a dejte na blog ať to koluje.......!!!!!

26.Březen 2008

Bylo po večeři a na chodbě internátu bylo jako vždy docela živo.Mladí lidé posedávali na lavicích i na zemi a živě se bavili. Bylo todívčí patro, ale v tuto chvíli se tu našel nejeden kluk, který přišelza svou holkou. Mluvilo se o všem možném, ale tentokrát někdo narazil ina jiné téma…

"Stejně by mě zajímalo, proč se nikdo nesmí ubytovat na pokoji číslo 15…"

Spustilo to dohady, ale všechny byly mylné. Pravda nebyla taková, žetřeba na pokoji neteče voda, nebo že třeba není vybavený… Pravda bylajiná.

Chodbou procházela vychovatelka, kdosi na ní zavolal: "Paní vychovatelko, proč se nesmí ubytovávat na patnáctce?"

Vychovatelka se zaraženě zastavila a šlehla pohledem po všechpřítomných. Tázavě se na ní dívalo třináct párů očí. Pokývala smutněhlavou a posadila se k nim.

"Stala se v něm tragédie. Letos to bude pět let od toho neštěstí.Zemřeli zde dva mladí lidé." Všichni cítili, jak jim jde mráz pozádech. Někdo zde zemřel. Nikdo neřekl vychovatelce aby pokračovala,ale ona z jejich pohledu poznala, že si to přejí.

"Byl to mladý pár. Takový, jaký se dnes vidí málokdy,ti dva se mělidoopravdy rádi.. Chodili spolu všude. Ona se jmenovala Nela, onDominik. Chodili spolu od poloviny druháku. Jenže Nela trpěladepresemi. Těžkými depresemi. Někdy bylo vše v pořádku. Pořád se smála,byla takové sluníčko. V takových dnech jsem neznala šťastnějšíhočlověka. Jenže šťastné dny střídaly dny strávené na pokoji, kdy kroměDominika nechtěla nikoho vidět, a proplakané noci. Postupem času jsmezjistili, že Nela v takových dnech trpí sebepoškozováním. Nejednou jíDominik našel v koupelně se žiletkou v ruce. Nevěděl jak jí pomoct atak jediné co mohl dělat bylo, že jí držel v náručí, hladil ve vlasecha utěšoval jak malé dítě. Časem začalo šťastných dní ubývat a depresípřibývat. Chtěli jsme s Nelou zajít k psychologovi, ale ujišťovala nás,že už k nějakému chodí a že se cítí mnohem lépe. Nebyla to pravda a myjsme jí to neměli věřit…

Pak přišlo to osudné odpoledne. Na to odpoledne nikdy nezapomenu. Mám to pořád před očima… Nejednou se mi o tom i zdálo!

Seděla jsem zrovna ve vychovatelně, když na mě zaklepal Dominik,jestli může za Nelou. Samozřejmě jsem ho k ní pustila a dál nevzrušeněplánovala službu na příští měsíc.

Najednou se po celém patře rozlehl Dominikův zoufalý výkřik, rvaloto srdce! Okamžitě jsem za ním běžela. Dominik seděl na posteli a vnáručí k sobě tiskl Nelu. Všude byla krev… A Nela byla mrtvá. Oběma námto bylo jasné, ale přesto jsem utíkala zavolat sanitu. Přijela běhemdeseti minut. Dominik celou tu dobu držel Nelu v náručí, plakal atrhavě ze sebe vyrážel: -Nelinko moje, jak jsi mi to mohla udělat? Pročjsi mě nenechala abych ti pomohl? Proč si mě tu nechala samotného?!Nelinko… Nelo!!!-

Bylo to strašné! Když přijela sanita, lékař jen konstatoval smrt.Pořád vidím, jak jí vynášeli z pokoje přikrytou bílým prostěradlem.Když šli kolem mě, zpod toho prostěradla vyklouzla její útlá bledáručka a přes celé zápěstí se táhla dlouhá, hluboká řezná rána. Všude pochodbě stáli Neliny kamarádky a plakali. Pro všechny to byl hrozný šok…

Uvědomila jsem si, že Dominik je sám v Nelině zakrváceném pokoji.Šla jsem za ním. Z nás všech mu muselo být nejhůře! Vešla jsem dovnitřa nenapadala mě slova útěchy… Ale Dominik v pokoji nebyl. Všimla jsemsi něčeho černého na stole. Přišla jsem blíž a uviděla nápis napsanýlihovkou na desce stolu: Jednou jsem jí řekl, že jí nikdy neopustím… A svůj slib dodržím!

Věděla jsem hned co Dominik udělal, ani jsem se z toho okna nemusela dívat… Ležel mrtvý dole pod okny internátu…"

Vychovatelka skončila s vyprávěním smutného příběhu a otřela simokré oči. Třináct párů očí na ní hledělo s otevřenou pusou. Nejednoděvče mělo v očích slzy.

"A ten pokoj… Je prázdný?" Odvážil se někdo zeptat.

"Nějaké věci si odvezli Neliny rodiče, Nějaké drobnosti v něm zůstali…" Odvětila vychovatelka.

"Mohli bychom se do toho pokoje podívat?"

Vychovatelka nejdřív chtěla rázně zamítnout, ale cosi se v nízlomilo a ona došla pro klíče. Chvějící se rukou odemkla pokoj. Bylozvláštní překročit práh pokoje, do kterého téměř pět let nikdonevstoupil. Pokoj byl téměř prázdný, Jen nad jednou postelí bylyvylepeny fotografie. Byla na nich Nela s Dominikem. Na jedné byli slyžemi vyfocení na horách, na druhé zase v létě u stanu a na další bylina chodbě internátu. Fotek tu byla spousta a z většiny se dívala Nela sDominikem. Kdosi přistoupil ke stolu a dívčí ruka odhrnula vrstvuprachu z místa. Kde byl, sice časem už značně vybledlý, ale stále dobřečitelný nápis: Jednou jsem jí řekl, že jí nikdy neopustím… A svůj slib dodržím!

vložil: veruska_3 ¤ Komentářů (0)

Ahoj, ještě se neznáme, ale doufám že to brzy napravíme. Představím se ti.

Jsem malá, drobná, pěkně ostrá a na slunci se krásně třpytím. Jsemtotiž z lesklého kovu. Jsem tu pro tebe kdykoliv mě potřebuješ. Méjméno je Žiletka a když budeš chtít, můžu se stát tvou nejlepšíkamarádkou. Budu věrná kamarádka, to mi můžeš věřit! Nenechám těsamotnou. Kdykoliv tě bude něco trápit, já tu budu pro tebe a pomůžu tiod tvého trápení. Jediná moje nevýhoda je, že po mé pomoci zbydoujizvy. Ale co jsou jizvy na kůži, proti jizvám na srdci a na duši?Maličkost - skryjí je dlouhé rukávy… Můj úděl je prostě takový: pomáhatlidem. A tobě můžu taky pomáhat…

No tak… Neboj se mě, natáhni po mě ruku, neboj se neublížím ti…

Tak sáhni po mě… Přejeď mou chladnou dlaní po své kůži…

No vidíš… A jsme kamarádky…

The End

Je to jen krátká povídka... Vlastně ani nevim jestli je to povídka,nebo něco jinýho... Každopádně sem to psala z vlastní skušenosti...Vezměte to jako varování! Varování jak lehce se s ní můžeteskamarádit... A ona se vás pak jen tak snadno nevzdá... Pořád se na vásod někud šklebí a láká vás do svý blískosti... A většinou vás nalákáznova...

vložil: veruska_3 ¤ Komentářů (0)
Podívala se naposledy z okna...prosila ať se příjde...! On jediný jimohl pomoci...od otce,od života,od smrti....stále pevně věřila žepříjde! Čekala....čekala týden, dva, měsíc! Bolestivě snášela tvrdé ahrubé rány jejího nevlastního otce s myšlenkou na něj, že za ní ten denpřijde, že ji stále miluje, že ji vrátí svoje srdce...! Seděla naposteli a hrdě zadržovala slzy....věděla...že NEPŘIJDE. Podívala senaposledy z okna, kde nedávno pršelo a odešla...šla a šla. Nevědělakam, bylo ji to jedno...k tomu aby snášela dál rány otce ji užnestačila pouhá myšlenka na něj, neměla pro co žít!!! Najednou sezastavila před velkým stromem...stromem který se najednou objevil naprázdné louce....stromem na kterém bylo neznámé lanko....A bylarozhodnutá! Postavila se na kámen pod lanem a dala si kličku okolokrku. Naposledy prosila ať přijde za ní...aby ji zachránil, vrátil jijeho srdce, důvod proč žít...Koukla se nahoru, na zatažené nebe auviděla JI (smrt). Už tam na ni čekala, čekala až ukončí svůj život!Natáhla k ní ruku... Stačí tak málo, jen kousíček k smrti! A v tom ho zdálky spatřila. Byl na druhém konci louky a vyděšeně na ni koukal.Blikla v ní jiskřička naděje....byla tak blízko k smrti.....začala JInaléhavě prosit aby mu mohla aspoň pohlédnout do tváře! ONA na ni jenpohlédla a zmizela. Stála tam dál a mlčky koukala, jak tam její láskastojí. Proč nejde blíž?? ptá se sama sebe. Natáhla k němu ruku....,,Jepozdě, moc pozdě...." špitla. Věděla, že ONA se vrátí....že pro nipřijde! A měla pravdu, vedle ní ONA stála, a čekala....,,JE ČAS " řeklaa natáhla k ní ruku. ,,Ne, ještě ne, on mě zachrání, on mi svoje srdcevrátí!" prosila JI . A opravdu, šel pomalu k ní. Byla šťastná...přišel!ONA ale nechala ruku nataženou a udělala letmý pohyb prstu ksobě...Kluk roztáhl náruč, a ona plně rozhodnuta chtěla jít k němu.Kámen, na kterým stála byl ještě kluzký od deště a ona...sklouzla se jínoha, dotkla se JI a........ visela. Před očima se jí mlžilo, jen malouškvírečkou v zamlžených očích koukala na svojí lásku, která k ní běželaa něco volala. Nic neslyšela, nic necítila, všechnu sílu dávala dosvých očí, aby zůstaly otevřené...aby ho mohla vidět!! Toho, kvůlikterému tady je, kvůli kterému je teď s NÍ...lano ji řeže to krku,vlasy ji vlají do obličeje, malá škvírka kde ho vidí mizí v dáli.,,MILUJU TĚ " uslyší od něj ty nejhezčí slova na světě...a pak jeticho, hluboké ticho...nic necítí, nic neslyší, nic nevidí......nemáoči......nemá život....Neví, že její láska stojí u její mrtvoly abrečí...brečí a v rukách svírá svoje srdce které ji chtěl dát, brečí aprosí o odpuštění, brečí a křičí....křičí svou bolest! Křičí, ženepřišel dřív...že ji nezachránil! Křičí, že to bez ní nezvládne, že jimiluje, že se bál přijít dřív...bál se že ji zlomil srdce!!!Nevěděl žeto srdce se snažila držet i přes rány otce pohromadě....kvůli němu!!Křičí, brečí, prosí, miluje ji....Ale to už ona neví..........NIKDY TOUŽ NEBUDE VĚDĚT!!
vložil: veruska_3 ¤ Komentářů (0)
29.Leden 2008
Ploč jsi mi znova ublížil???Já tě milovala a milovat budu a ty jsi mě jenom využíval a lhal jsi mi!!!Ploč milujeme ty které nemáme a nemilujeme ty které by jsme milovat měli????

Já fím že jsem tě ztratila jako svýho milovanýho broučínka ale doufám že budeme jednou aspon kamaradi...Bude mi to ale dlouho trvat...Bude mi to trvat tak dlouho dokud mě bude bolet srdíčko...

Nikdo neví jak dlouho bude bolet ani já to nefím,ale doufám že dlouho ne protože ta bolest ukrutně bolí...

Já ti to srdíčko dala v celku a ty jsi mi ho vrátil na miliony kousíčku....To srdíčku už nikdy nebude celý...vždycky bede nějaký kus chybět...A jeden kouset toho střípku patří tobě!!!!Tak doufám že ho nikdy neztratíš!!!

MILUJI TĚ BROUŠKU I PŘES TO ŽE JSI MI TAK MOC UBLÍŽIL!!!!!
vložil: veruska_3 ¤ Komentářů (0)
23.Prosinec 2007
Lásko strašně se mi po tobě stýská...chtěla bych tě mít ted vedle sebe...cítít tvoje dotoky a tvoje sladké rty!!!Ty ani nevíš co pro mě znamenáš!!!Broučku chci být stebou každou vteřinu a už nikdy se od tebe nevzdálit!!MILUJI TĚ
vložil: veruska_3 ¤ Komentářů (0)
18.Prosinec 2007
Miluji Tě mocinky moc...nikdy o tebe nechci přijít!!!!Už nechci žít bez tebe,nechci ti nikdy ublížit!!!Neumím si žít bez tebe už to fakt nejde!!!Patříme k sobě!!!Děkuji ti za všechno co pro mě děláš!!!Seš můj život a chci ho stebou stravit navěky...su strašně vděčná že sem tě potkala a mám tě jenom pro sebe broučku můj!!!!Nikdy ale opravdu nikdy tě nikomu nedám!!!!!MILUJI TĚ BROUČKU
vložil: veruska_3 ¤ Komentářů (0)
15.Prosinec 2007
Už nechci dělat co dělám!!!V té chvíli je to klásný když se mě dotýkáš a líbáš mé rty!!! Proč ti neumím říct NE??? Já si tím strašně ubližuju a nejde tomu zabránit!!!Když se mě dotkneš přestane pro mě existovat celý svět a žiju jen pro tebe???Už se kvůli tobě nechci trápit natrápila sem se kvůli tobě dost!!!! Tak proč to dovoluji???Proč z mého srdce nechceš odejít???Nevím ani co títím!!!!Jestli tě miluju nebo ne...Co to semnou děláš???Mám tolik otázek, ale žádnou odpověd!!!!Kdo mi pomůže,kdo mi zodpoví mé otázky???Už si nechci ubližovat ale zároven nechci o tebe přijít!!!!
MTSMMMMMR doufám že to víš
vložil: veruska_3 ¤ Komentářů (0)
08.Prosinec 2007
Co sem to zas udělala a proč to dělám dál??? City se ovládat nedaj ale... Mám tě ráda a nechcu tě stratit kvůli mé blbosti!!! Snad mě pochopíš
vložil: veruska_3 ¤ Komentářů (0)