25.Říjen 2006,18:47
ČSSD marně hledá poslance Pohanku
××××××××

Sociální demokracie celou středu hledala svého poslance Michala Pohanku, který ráno oznámil, že se rozhodl vystoupit ze strany. Strana chce, aby jí své rozhodnutí vysvětlil. Pohanka se neúčastnil jednání Sněmovny, z něhož se z osobních důvodů omluvil, a není k zastižení ani v místě bydliště. Telefony nezvedá.
××××××××
25.10. 2006 18:25
PRAHA - "Doufám, že Pohanka si v nejbližší době zapne svůj mobilní telefon, protože tam má spoustu promeškaných hovorů (...) a předstoupí před náš poslanecký klub," řekl večer v rozhovoru pro Radiožurnál předseda poslaneckého klubu ČSSD Michal Hašek.
××××××××
Pohanka ve středu ráno vydal prohlášení, že chce vystoupit ze strany i z poslaneckého klubu, protože se mu nelíbí způsob jednání ČSSD. "Zjistil jsem, že ČSSD začíná být stranou, ve které se nediskutuje, ale poroučí," uvedl Pohanka v prohlášení. ××××××××
Důvodem debaty bylo to, že Pohankovo jméno padlo v reportáži TV Nova v tzv. kauze Budišov. Pohanka prý měl přijmout úplatek. Hašek ale odmítá, že by Pohanku nutil k vystoupení ze strany. Chtěl po něm, aby vše vysvětlil.
××××××××
ČSSD tvrdí, že Pohanka dobře věděl, že strana v takových případech uplatňuje presumpci viny, tedy že členy, kteří jsou podezřelí z nějakého trestného činu, považuje za vinné, i když je soud ještě o vině nerozhodl.
××××××××
Není ani doma
Kde jeho nadřízený je, neví ani Pohankův asistent Michal Bortel. Pohanka nezvedá telefon, na SMS prý neodpovídá. "Od rána to vypadá na celostátní hru zvanou Strana hledá svého poslance. Ten se však propadl do země, neví o něm ani jeho maminka," řekl Bortel.
××××××××
Hašek: Žádný jiný poslanec neodchází
Podle některých spekulací se z ČSSD chystá odejít více lidí, kterým se nelíbí způsob komunikace ve straně. "Není žádný poslanec sociální demokracie, který by uvažoval nebo avizoval, že má v úmyslu odejít z poslaneckého klubu nebo opustit řady ČSSD," dementoval spekulace Hašek.
××××××××
Podle některých politiků žádal Pohanka o ochranu policii. Předseda ODS Mirek Topolánek řekl, že mu někdo telefonoval a řekl, že Pohanka žádal policii o ochranu před "někým z ČSSD". [celá zpráva] Sociální demokraté zase tvrdí, že Pohanku mohl sledovat Útvar pro odhalování organizovaného zločinu a získané informace použít proti ČSSD. "Podle mých informací, možná nepotvrzených, jej (Pohanku) včera někdo navštívil z policie," řekl v Ostravě předseda ČSSD Jiří Paroubek, který se chce s poslancem ještě ve středu setkat, i když nikdo neví, kde je.
××××××××
jac, Právo, Novinky, ČTK
 
vložil: Guidance
Permalink ¤


0 Komentáře: