17.Duben 2007,15:24
Hormonální antikoncepce a kouření se zcela vylučují
×××××××××××××××××

Máte kamarádku, která kouří a bere hormonální antikoncepci? Nebo to děláte vy sama, i když vás lékař upozornil, že vám hrozí opravdu velké zdravotní riziko? Pokusíme se vás přesvědčit, abyste se jedné z těchto věcí vzdala.
×××××××××××××××××
16.4. 2007 07:58
U kuřaček, které berou hormonální antikoncepci, vzniká velmi vysoké riziko tvoření krevních sraženin. Pokud se ve vaší rodině podobné případy vyskytly a je vám přes třicet let, hrozí vám opravdu nebezpečí.
×××××××××××××××××
Vytvořené sraženiny se mohou utrhnout a krevním oběhem pak putují do plicních žil, které následně ucpou. Tento jev se nazývá plicní embolie. Je to velmi vážná a život ohrožující komplikace, proto byste si měla opravdu dobře rozmyslet, jestli chcete kouřit nebo užívat hormonální antikoncepci.
×××××××××××××××××
Pozor na bolesti nohou
Prvním varovným příznakem hluboké žilní trombózy jsou přetrvávající bolesti v lýtkách nebo stehnech. Zvláště pokud máte nedostatek pohybu. Proto nezapomínejte na pravidelný sport. Nežádoucí účinky antikoncepce znásobuje také vysoký krevní tlak, obezita a cukrovka. Vaším životním stylem můžete ovlivnit mnoho.
×××××××××××××××××
Lékaři upozorňují na to, že některé nežádoucí účinky, např. nepravidelné krvácení nebo napětí v prsou, jsou pouze dočasné a zpravidla po třech až čtyřech měsících odezní. Pokud tomu u vás tak není, poraďte se s vaším gynekologem o případné změně antikoncepce.
×××××××××××××××××
op, Novinky
 
vložil: Guidance
Permalink ¤


0 Komentáře: