19.Leden 2007,19:29
Mozkové poruchy mohou znamenat konec sexuálního života
××××××××
Sex zprostředkují pohlavní orgány, ale ve skutečnosti se všechny prožitky a důležité mechanismy odehrávají v mozku. Mozek je nejcitlivější orgán v celém těle, který může zvýšit požitek z milování. Pro sexuální život je stejně důležité udržování mozku v dobrém stavu jako skvělá fyzická kondice. Kdo má výkonný a dobře fungující mozek, může si užívat uspokojující sexuální život.
××××××××
19.1. 2007 10:02
SACRAMENTO - Deprese, kompulzivní poruchy i lehká mozková dysfunkce, to vše může sexuální život pozměnit, poškodit nebo zatížit různými poruchami a úchylkami.
××××××××
Centrální nervový systém se účastní všech našich činností od dobrých schopností naslouchat, po pozornost, laskavost, přípravu speciálních pozorností pro milované osoby a pamatování si jejich oblíbených věcí a požitků. Když mozek pracuje spolehlivě, umožňuje jeho majiteli být uvolněný, pozorný, hravý, romantický, intimní, oddaný a milující.
××××××××
Pokud se objeví nějaké problémy v sexu, je nutné navštívit lékaře
Horší situace nastává, když nás postihne jakákoli dysfunkce. Jakmile se objeví byť jen deprese, člověk začne být impulzivní, roztěkaný, závislý, negativní, krutý, nedůvěryhodný a dokonce nenávistný, což výrazně zhorší také sexuální život.
××××××××
Nejčastěji ohrozí milostný vztah s partnerem hyperaktivita s poruchou pozornosti (ADHD), deprese, bipolární porucha, obsesivně kompulzivní porucha (OCD), závislost na lécích, premenstruační syndrom, porucha pozornosti, poruchy osobnosti a zranění mozku.
××××××××
"Pokud se objeví jakékoli příznaky těchto poruch, je třeba ihned je léčit. Šance na záchranu dobrého sexuálního života je velmi vysoká," tvrdí doktor Daniel Amen z Kalifornie, který se dlouhá léta zabývá výzkumem vztahu mozku a sexuálního života.
××××××××
Famous
 
vložil: Guidance
Permalink ¤


0 Komentáře: