17.Srpen 2007,12:46

Děti by vůbec neměly pít nápoje obsahující kofein

Malé děti i teenageři by se měli kofeinu vyhnout.foto: profimedia.cz
 

Kávou se lze vážně předávkovat, zvláště pokud není člověk dospělý. Na vlastní kůži si to tento týden vyzkoušela sedmnáctiletá Britka Jasmine Willisová, která do sebe vyklopila sedm dvojitých káv espreso. Dívka se snažila při své práci za barem rodinného podniku neusnout. Místo toho ji odvezla záchranka s vážným tlukotem srdce.

16.8. 2007 13:46

LONDÝN - Divného chování u Jasmine si všimli nejprve zákazníci. Servírka se totiž začala najednou bez příčiny smát a plakat zároveň. "Moje nervy byly úplně mimo. Brečela jsem před zákazníky a po tváři mi tekly proudy slz," řekla sedmnáctiletá studentka ze Stanley.

Otec ji nejprve odvedl domů, ale tam se po pár hodinách začaly projevovat další symptomy předávkování kofeinem. Její rty byly otupělé a zkropené potem, začala hyperventilovat a dostavilo se i bušení srdce. Po převozu do nemocnice v Durhamu lékaři zjistili, že je předávkována kofeinem.

Odborníci varují, že v poslední době nadužívají kávu a nápoje s kofeinem stále častěji děti. Případů předávkování přibývá po konzumaci silné kávy, energetických drinků i některých kolových nápojů s vyšším obsahem kofeinu. Přitom děti a teenageři by takové nápoje vůbec neměli konzumovat.

Famous

 
vložil: Guidance
Permalink ¤ Drogy, závislosti ¤


0 Komentáře: