22.Leden 2007,18:04
Rychlé občerstvení ohrožuje ženskou plodnost
×××××××

Hranolky do sebe vsakují obrovské množství přepálených tuků

×××××××

Ženy, které často konzumují jídla z rychlých občerstvení, si tím snižují možnost otěhotnění. Nejhorší jsou smažená jídla. Odborníci zjistili, že transmastné kyseliny obsažené v přepáleném oleji, likvidují reprodukční systém člověka. Jsou obsaženy vedle fastfoodových jídel také v sušenkách a jiném pečivu. Denně přitom stačí sníst čtyři gramy a žena sníží svoji plodnost o neuvěřitelných třiasedmdesát procent.
×××××××

22.1. 2007 07:46
LONDÝN - Britští a američtí vědci to zjistili během desetiletého pozorování a testování více než osmnácti tisíc žen. Odhalili, že transmastné kyseliny ničí buňky, které pomáhají ženám otěhotnět.
×××××××

"Není příliš těžké dostat do sebe za den čtyři gramy transmastných kyselin. Je to jen velmi malé množství tuku, které má ovšem velký dopad na plodnost ženy," uvedl autor studie, doktor Jorge Chavarro.
×××××××
Transmastné kyseliny vznikají během přepalování oleje. Porce smaženého kuřete a hranolek může obsahovat až sedm gramů těchto tuků. "Naprosto nejhorší jsou v tomto případě hranolky, protože vsakují neuvěřitelné množství oleje. Lidé by si měli dát pozor také na tuky například v běžných sušenkách," uvedla dietetička, doktorka Catherine Collinsová z londýnské St. George's Hospital.
×××××××

Transmastné kyseliny ovšem nestojí pouze za zvýšeným rizikem neplodnosti, ale mohou způsobit také vážné srdeční problémy.
×××××××
Famous
 
vložil: Guidance
Permalink ¤


0 Komentáře: