22.Leden 2007,18:46
Lysohlávky mají pomoci v boji proti rakovině
Zvětšit obrázek
Ilustrační foto
foto: orlandoskindoc.com/

Britští vědci připravují první klinické testy zaměřené na houby lysohlávky. Výtažky z halucinogenní houby by mohly v budoucnosti pomoci v boji proti rakovině.
××××××××××××
21.1. 2007 14:53
LONDÝN - Léky s obsahem řady látek z exotických hub mají podle lékařů velmi prospěšné účinky především u pacientů s rakovinou žaludku a střev v Číně a Japonsku a dalších dálnovýchodních zemích.
××××××××××××
Evropští pacienti ale z léčivých účinků lysohlávek prozatím příliš těžit nemohli, protože západní svět prozatím tradiční východní léčitelské metody neuznává. Britové se nyní snaží dokázat, že lysohlávky nejsou nebezpečné a že mohou být zdraví prospěšné.
××××××××××××
"Byl bych rád, kdyby byly veškeré testy hotové do konce roku. Není žádný důvod, aby nebyla léčiva z lysohlávek schválena. Nemají žádné vedlejší účinky," řekl vedoucí výzkumného týmu Bjorn Kristiansen. "Léky z lysohlávek mají velký pozitivní vliv na imunitní systém, ale v našich oblastech světa nejsou známy."
××××××××××××
Finálních lék proti rakovině se získává fermentací a v tabletkách jsou obsaženy výtažky z hub shiitake, maitaki, enoki a hlívy ústřičné.
××××××××××××
Novinky
 
vložil: Guidance
Permalink ¤


0 Komentáře: