18.Červen 2009
Podpisem roční smlouvy s opcí zahájil angažmá vOstravě fotbalový trenér Miroslav Koubek. Kouč, který letos dovedldruholigovou Čáslav na druhé místo, si za svého nejbližšíhospolupracovníka vybral dosavadního žižkovského asistenta Borise Kočího.
Miroslav Koubek

Miroslav Koubek

"Jeto ocenění mé práce, která se mi v poslední době celkem dařila. Mojepředstava je taková, aby mužstvo, které nastoupí v podzimní části, byloagresivní, bojovné a hrálo srdcem," řekl Koubek na úterní tiskovékonferenci.

Ostrava byla nejhorším mužstvem prvoligového jara. Jak herně, tak i výsledkově, získala pouhých devět bodů.

"Ostrava nehrála zdravý fotbal, neměla potřebné nasazení aagresivitu, byla tam spousta systémových chyb a nebyla ochota hráčůpracovat. Je prostě jasné, že ze strany hráčů to bylo málo angažované,"konstatoval Koubek.

Nový ostravský kouč nemá obavy z údajných finančních problémů ostravského klubu, což se na jaře v médiích objevovalo.

"Nebudu zapírat, že i o tom jsme při jednáních s vedením mluvili.Bylo přislíbeno, že se všechno vyřeší ku prospěchu věci," upozornilKoubek.

Bývalý brankář druholigového Kladna a prvoligové Sparty klade největší důraz na disciplínu a morálku.  

Vedení klubu slíbilo Koubkovi na nutnou přestavbu týmu tři až pět posil. Noví hráči mají přijít do všech řad. "Vyhlédnuté hráče máme a všichni mají velkou chuť do Ostravy jít," uvedl Koubek.

Přípravu na novou ligu ve středu už nezačnou Rudolf Otepka, David Střihavka, Lukáš Vácha a gólman Petr Vašek.

"Do tréninků se zapojí ještě René Bolf, ale víme, že půjde pryč," upozornil ostravský generální manažer Verner Lička.

První posilou je polský brankář Dawid Pietrzikiewicz, který na Bazaly míří na post dvojky za Antonínem Bučkem.

"Má hodně odchytáno v mládežnických výběrech Polska, byl v Polonii Varšava, poslední půlrok chytal v třetí lize," doplnil Lička.

Sedmapadesátiletý Koubek je znám především ze svých trenérskýchpůsobení v Kladně a Čáslavi. Oba celky dostal z druhé ligy mezi elitu,ale Čáslav právo postupu v minulých dnech prodala Slovácku.

Jako asistent Jozefa Jarabinského byl na konci osmdesátých let u toho, když Sparta vybojovala tzv. double.

Nyní však Koubek bude poprvé působit ve východním cípu republiky.

 "Mentalitu ostravských hráčů znám ale dobře z Kladna, kde hostovalitřeba Neuwirth, Magera, Vašek, Hoffmann a další. Myslím, že specifikumístního prostředí rozumím," dodal Koubek.

Vložil: Rohle ¤