prdelka.niki

22.Říjen 2007

jEŠTĚ NECO K AIDS

David byl úplně obyčejnej kluk. Bylo mu 15, chodil do devídky, měl spousty kamarádů, známky taky neměl špatný, prostě život, jaký by si mohl lets kdo přát. Navíc byl taky nadpozemsky krásnej a šíleně charismatickí... Na škole po něm toužila snad každá holka. Jednou, bylo to už konci deváté třídy, po vyučování zůstal david v šatně sám se spolužačkou Lenkou. Lenku nějak nevzrušovalo, že je z Davidem sma v jedné místnosti. Za devět let si ji ani jednou nevšimnul, tak proč by měl teď. Ale najednou se k ní otočil a povídá : "Hele Leni nešla bys se mnou dneska na fotbal? Víš měl jsem jít s Petrem ale ten má teď chřipku a tebe mám fakt docela rád. Připadáš mi víš taková jiná narozdíl od těch pipin od nás ze třídy . Dá se s tebou pokecat a tak... Tak co pudeš?" zaškemral David. Lenka chvíli uvažovala, lae pak si uvědomila, že že za jedno odpoledne na fotbale nic nedá a navíc David se jí líbil, a tak souhlasila.

Nikdy ji fotbal nebavil tak, jako teď, Davidem. Po zápase se nabýdl že jí doprovodí. U lesýku na kraji jejic čtvrti se však náhle zastavil, podíval se Lence do očí a políbil ji. Nebránila se ale naopak se stale víc a víc začínala oddávat jeho polibkům a tak nenení divu, že když ji pak začal rozepínat halenku, nechala ho. Najednou se David odtáhl a znovu se zadídíval Lence do očí a zašeptal : "Vím že o mě všichni říkají, že jsem děvkař a holky mám jenom na sex a kdesi cosi, ale chci abys věděla, že to není pravda a že seš moje první a taky že tě šíleně miluju a chci, ale jestli nechceš ty, tak já to pochopím..." Samozřejmě, že jí lhal. O panictví přišel ve čtrnácti a že by do ní byl nějak zamilovaný to se taky říct nedalo. Prostě v ní viděl jen jakousi trofej, číslo na jeho dlouhém seznamu. Ale Lence přesto nic nedocházelo. byla do Davida poblázněná a s jejím intelektem to taky nevipadalo zrovna nejslavnějc. A tak když přišlo na věc Lenka úplně zapoměla že existuje něco jako kondom, což byla chyba, veliká chyba...

Jak později zjistila, těhotná nebyla a žádné jiné nebezpečí ji, alespoň si myslela, nehrozilo. Přišel konec rolku a s Davidem se rozešli. On šel na gympl a ona na zdrávku. jejich cesty se rozdělili a oba měli svůj život. Až jednou Lence přišla pozvánka na sraz základky po deseti letetech. I když mela v té dobe dost ošklivou angínu rozhodla se že tam pude aby se znovu setkala s kamarádama a taky s jejím prvním klukem. Jaké pak bylo její překvavpení, když jí kamarádka řekla, že umřel. "COOOOOOO????" vijela na ni Lenka "Měl AIDS, popravdě ani mě to nepřekvapuje. víš přece jakj to byl děvkař. Prej s tim žil asi deset let." Tohle Lence vyrazilo dech. Jestli s tím žil deset let znamenalo by to že byl nakežen už v době, kdy se spolu milovali. a vždy´t říkal, že jsem jeho první. To nemůže být pravda.

Za nedlouho si nechala udělat testy. Byli pozitivní, ještě s nemocí pak asi ještě pět let bojovala až to nakonec jednoho sychravého večera vzdala a umřela. Nikdo neví kolik po sobě zanechala nakažených, ale jecno je jisté, čeká je stejný, možná ještě horší osud, jako ji.

Aids je opravdu zhoubná nemoc a i když se to nezdá ohroženi jsme všihni. a tady v krátkosti obecně o viru HIV a AIDS

 

Autor: prdelka.niki v 20:57 | Komentáře (0)

AIDS

 

Někdy pohrdáme jídlem které nám všichni nabízí a vůbec nám nedochází ze děti v Africe nemají co jist a navíc žijí sami a z různými chorobami a především se chci zmínit o AIDS.

Ač je to nemoc poměrně mladá (z osmdesátých letech min.století). Jen v ČR je dohromady evidováno zhruba 827 případů. Vím, že v porovnání s počtem obyvatel naší země (asi 10. mil. obyvatel) je to číslo opravdu titěrné, ale všimněme si toho nepatrného slovíčka "evidováno". Číslo 827 je pouze pouhý zlomek opravdového počtu nakažených. Ve skutečnosti je jich mnohem víc, ne třeba kuli tomu že by byli nezodpovědní, nebo tak něco ale prostě jen proto, že o tom ani nevědí...

Co je infekce HIV a onemocnění AIDS ?
V roce 1981 bylo v USA poprvé rozpoznáno nové onemocnění, které později dostalo jméno AIDS. Název onemocnění je zkratkou anglického pojmenování Acquired Immune Deficiency Syndrome, které vyjadřuje podstatu onemocnění. Jedná se o Syndrom získaného imunodeficitu, česky - soubor příznaků, které vedou ke ztrátě imunity, tj. obranyschopnosti organismu. Lidský organismus se tak stává náchylným k řadě dalších infekčních a nádorových onemocnění. V roce 1983 objevili nezávisle na sobě vědecké týmy dr. Gallo v USA a dr. Montagniera ve Francii původce onemocnění AIDS. Je jím virus, který byl nazván HIV - Human Immunodeficiency Virus, což znamená virus způsobující ztrátu obranyschopnosti u člověka. Tento virus napadá v organismu zejména určitou skupinu bílých krvinek, T lymfocytů, v nichž se množí, později je i zabíjí a snižuje tak jejich počet v těle nakaženého člověka. Výrazný pokles počtu bílých krvinek, které hrají důležitou úlohu v obranyschopnosti lidského organismu, vede k selhávání imunity a rozvíjí se v onemocnění AIDS. Člověk nakažený virem HIV nemusí mít dlouhou dobu, třeba několik let, vůbec žádné zdravotní potíže. Tomuto období se říká bezpříznakové nosičství viru HIV. I v bezpříznakovém období může nakažený člověk přenést infekci na další osoby. Přitom sám vypadá a cítí se zcela zdráv a ani jeho partner na něm nic nepozná. Pouze při laboratorním vyšetření na přítomnost HIV je u testovaného zjištěn pozitivní nález, člověk je "HIV pozitivní". Podle současných znalostí nelze s určitostí říci, zda se u všech HIV nakažených osob onemocnění projeví. U velké většiny z nich dojde k rozvoji příznaků průměrně za 10-15 let po nákaze. Jak brzy nebo pozdě dojde k rozvoji onemocnění AIDS ovlivňuje celá řada faktorů, jako je původní úroveň obranyschopnosti, životní styl - vyrovnávání se se stresovými situacemi a výživové návyky. Zásadní úlohu v rozvoji infekce HIV však hraje včasná a účinná léčba.

Každé, i lehké onemocnění, představuje pro organismus určitou zátěž. K rozvoji onemocnění AIDS ze stadia pouhé HIV pozitivity může přispět tzv. reinfekce, tedy příjem další dávky viru HIV do organismu. Proto i HIV pozitivní člověk při sexuálním styku s HIV pozitivním partnerem musí dodržovat zásady bezpečnějšího sexu a používat ochranné prostředky, aby chránil nejen druhé, ale i sám sebe.

V ČR je průměrně ročně nově registrováno 50-60 osob nakažených virem HIV.
Předpokládáme však, že skutečný počet nakažených je asi pět až desetkrát větší.

 

 

Autor: prdelka.niki v 20:56 | Komentáře (0)