Autor: ElluskaFialkova Region: Středočeský kraj O mně: Ptá se láska přátelství:"Proč jsi tady ty, když jsem tu já??"A přátelství odpoví:" Abych vykouzlilo úsměv tam, kde ty necháváš slzy......"
přednízoubky stále dorůstají a tak si je králík musíš "obrušovat" např.odřevo(dřevěný domeček),kámen nebo třeba o tvrdý chléb či rohlík.
jsouto denní živočichové,tudíž v noci jsou hodní,ale není to tak přesné-můjkrálíček někdy "blbne" i v noci.(no prostě je lepší,když s králíčkem vjedné místnosti nikdo nespí
králíci mají během dne určitý čas,kdy odpočívají.....např:ve 13:00 do 16:00
jsoutaké velice zvědaví,takže když v pokoji přibyde nový předmět králíček kněmu hned jde a očichává ho......také se tak legračně natahuje :)
když je váš mazlíček spokojen-vysoce si poskočí a "švihne" zadečekem do strany
a když vás má králíček rád,tak vám líže ruce nebo i nohy-někdy lížou i nos :)
když sedíte a králíček vás kousne,tak třeba do nohy,tak se na něj nezlobte,protože mu bráníte v cestě.....takhle to naznačí
králíček má být puštěň minimálně 1 až 2 hodiny denně
je to společenský tvoreček a dá se vychovat
takési může lehce zvyknout na určité zvyky-.když mu chcete dát najíst azašustíte pytlíkem-uslyší známý zvuk ví,že dostane najíst-a začněskákat nebo dávat packy na dvířka u klece aj...
Autor: ElluskaFialkova | 17.Listopad 2008 v 18:19 | |
-hlavníznaky: tvar těla podobný veverce, pískově zelenavé zbarvení kožichu s přiléhavými chlupy, velké oči.
-způsob života: v koloniích
-potrava:zelené části rostlin, obilná a travní zrna,bezobratlí
-počet mláďat: 3-7
-ochrana: kriticky ohrožený druh
-třída: SAVCI (Mammalia)
-řád: HLODAVCI (Rodentia)
-čeleď: VEVERKOVITÍ (Sciuridae)
-rod: SYSEL (Citellus)
-rod: SYSEL OBECNÝ (Spermophilus citellus)
Vzhled
Tento okatý hlodavec z čeledi veverkovitých má hustý, pískovězelenavý kožíšek. Toto zbarvení mu vydatně pomáhá při maskování se vmístech, kde se pohybuje. Je o něco větší než jeho příbuzná - veverka.Na rozdíl od veverky má ale krátký ocas, malé ušní boltce a přiléhavousrst.
Rozšíření
Místem jeho původního výskytu je jihovýchodní Evropa a Malá Asie,odkud se dostal až k nám. V minulosti u nás tento hlodavec nebyl žádnouvzácností, právě naopak. Díky malému množství predátorů schopnýchmrštného a velmi pozorného sysla ulovit se přemnožil a páchal velkéškody na zemědělských plodinách. V šedesátých letech dvacátého stoletívšak začaly velmi rychle mizet jejich hlavní útočiště - polní remízky.Je však možné, že syslové od nás nemizí pouze díky zásahům do jejichpřirozeného útočiště, ale i proto, že střední Evropa je na okraji územíkde se vyskytují. V České republice byl zaznamenán vůbec nejzápadnějšívýskyt tohoto druhu. Mimo pole ho můžeme také spatřit na udržovanýchtravnatých plochách sportovních hřišť, parků a podobně. Další jehopřirozenou domovinou jsou krátkostébelné travnaté stepi. Právě těmtonízkým travnatým plochám dávají syslové přednost, protože zde majísvoji nejoblíbenější potravu a mají dobrý výhled na okolí (uvidí takvelmi snadno svého nepřítele a stihnou uniknout do podzemních nor).