Blog o bytovém designu

Jaká sedací souprava je nejlepší do obýváku. Moje rady a tipy.

Už několik let se věnuji bytové architektuře, která je pro mě zároveň prací i koníčkem. V tomto článku bych se chtěla s Vámi podělit o několik postřehů pro výběr správné sedací soupravy, případně pohovky doobývacího pokoje, protože vidím neustále, jak lidé dělají v tomto chyby anásledně jich litují.

Velikost je třeba volit v závislosti na prostoru apočtu členů rodiny

Velikost sedací soupravy je třeba pečlivě volit nejen s ohledem na Vaše potřeby a touhy, ale také na základě velikosti prostoru a předpokládaného využití. Opravdu není vhodné snažit se vměstnat velkou sedačkudo menšího bytu, byť by se Vám do něj vešla. Nicméně by úplně rozbila vnímání prostoru a obývák by ve výsledku nebyl tak příjemný, jak jste předpokládali. Pokud chcete velkou plochu sedací soupravy v menším obývacím pokoji, pak bude pro Vás nejlepší rozkládací sedačka- velkou výhodou je vytvoření ložné plochy, na kterémůžete relaxovat a hrát si s celou rodinou. Osobně mám tato typy vyzkoušené například z x-nabytek, kde si vybere snad úplně každý.

Důležitý je nejen komfort sezení, ale i ležení

Spousta lidí si v obchodě na sedačku sedne, avšak vležeji nevyzkouší a často až doma zjistí, že není dle jejich představ. Přitom jeprokázáno, že nejvíc času strávíme na sedací soupravě právě vleže. Ideální situdíž na sedačku, nebo pohovku zkuste v obchodě i lehnout, nebo minimálně zvažte, jestli bude při této činnosti dostatečně široká a pohodlná, případně jestli dokáže nabídnout dostatek prostoru pro 2.

Křeslo může být vhodným doplňkem sedací soupravy, ale takynemusí

V případě, že si chcete k sedací soupravě pořídit křeslo, budete muset počítat s poměrně velkým prostorovým vytížením.  Berte v úvahu, že budete muset křeslo umístit několik desítek cm od sedacís oupravy a ve výsledku Vám tak zabere víc prostoru, než jste možná předpokládali. Křesla jsou vhodná zejména pro ty, kteří rádi vítají návštěvy a povídají si například u kávy, nebo zákusku- je totiž mnohem vhodnější a příjemnější sedět naproti sobě a vidět si do očí, než sedět vedle sebe na pohovce.

Autor Gabusako | 03.Únor 2021 | 10:24

Jméno:Gabusako
Region:Praha-východ

Poslední články

Archiv

Poslední návštěvy