28.Červenec 2009
Autor: GameWorld v 19:38
Při až nečekaně intenzivní smršti novinek z právě probíhajícího BlizzConu '08 trochu zapadla vcelku zásadní zpráva, kterou si možná Rob Pardo z Blizzardu chtěl původně nechat pro sebe. Nicméně při objasňování nové rekonfigurace konceptu StarCraftu II na tři samostatně spustitelné hry se dopustil snad nechtěného, snad osudového přeřeku, totiž že "na stejném principu bude fungovat i WarCraft IV".

Ve světle nedávných výroků by to dávalo smysl: v červnu designér Blizzardu nevyloučil možnost toho, že se čtyřka objeví, práce by na ni ale měly začít teprve po dodělání StarCraftu II (což vzhledem k jeho rozfázování na trojici her může být za pekelně dlouho). Před necelým měsícem pak bylo řečeno, že projeví-li některý ze tří vývojářských týmů Blizzardu zájem o práci na dalším WarCraftu, bude se o tom silně uvažovat.

Než rozjedete víkendový mejdan na oslavu tohoto zásadního prohlášení, je třeba vzít v úvahu ještě jednu možnost: jakkoliv tento výrok na BlizzConu jistě zazněl (v době psaní článku ihned po konferenci jej nezávisle na sobě registrovalo několik dalších novinářů), neznamená to ještě nutně, že WarCraft IV je rovnou ve vývoji nebo alespoň v preprodukční fázi. Ostatně ve chvíli, kdy je Blizzard plně zaměstnán pracemi na Diablu III, StarCraftu II, datadisku Wrath of the Lich King pro World of WarCraft a své nové onlinovce by jen těžko mohl na takovou práci přesměrovat dostatek sil.

Je proto lepší brát zprávu o WarCraftu IV jako potvrzení již dřívějších spekulací a zároveň i změnu vydavatelské politiky Blizzardu. Ale řekněte, kdo by si ještě dnes dopoledne troufl na pevno tvrdit, že WarCraft IV bude - a rovnou jako trojice samostatně spustitelných her?

Mimochodem, za zmínku stojí i další opominutá zpráva, totiž že scénář k filmovému WarCraftu už má rámcovou podobu a byť nebyl definitivně odklepnut společností Legendary Pictures, podle presidenta Blizzardu je na dobré cestě. A to i přesto, že příští rok téměř jistě nestihne.
 3 Komentáře:

V 09.02.2011 20:16:19, anonamy 2

lamo kopirovat by ti to slo ale umet si to sam napsat ze se nestydis

V 13.03.2010 13:34:06, unnamed

Jde vidět že umíš dobře kopírovat články.Celkém trapné.

V 07.08.2009 13:25:53, PARAN

HUUUSTYYY