Je to jen pár měsíců, co jsem vybírala nábytek do dětského pokoje a teď vidím, že jsem udělala pár chyb, které budu muset opravit. Něco jsem si navíc načetla, abych zjistila, co je a co není dobré dělat. V tomto článku bych vám všem chtěla se zařizováním dětského pokojíčku poradit, abyste se vyvarovali chyb, které jsem jako nezkušená udělala.

Nejdůležitější je kvalitní spánek

Nejde ani tak o kvalitní postel, ale spíše o matraci a její umístění. Nevím, jestli jste to někdy zažily, ale já mám takové zkušenosti, že se mi někde spí lépe a někde mnohem hůře. A často se stačí uvelebit v jiné části místnosti. Určitě tudíž volte jako pokojíček klidnou místnost s co nejmenším množstvím rušivých zvuků a otestujte umístění dětské postele v různých částech místnosti (minimálně za předpokladu, že Vaše dítě ideálně nespí je toto opravdu dobré udělat a až následně řešit další nábytek do dětského pokoje a jeho rozmístění). Samozřejmě je ale taky důležité vybrat vhodnou dětskou postel, rošt a matraci (postel doporučuji alespoň mírně vyvýšenou se šuplíky v dolní části- uvidíte, jak se Vám budou následně hodit na všechny ty hračky a nejrůznější drobnosti). Mrkněte třeba na s-nabytek.cz - tam se mi jich hodně líbilo.

Dětský psací stůl a židle jsou stejně důležité jako jejichumístění

Stejně jako polohu postele je důležité zvolit vhodné místo pro studium, psaní úkolů apod. Takové místo by určitě mělo být hodně světlé a v ideálním případě zvolené tak, aby dítě sedělo naproti oknu (slunce dodává totiž pozitivní energii, světlo nás probouzí a navíc takto nevznikají odlesky na obrazovce počítače, které se dnes využívají pro výuku čím dál častěji. Pracovní stůl by měl mít dostatečné úložné prostory ideálně ve formě šuplíků a případně ještě skříňky, kam si může dítě uschovat různé knihy a sešity do školy.

napsal/a: Jitus08 09:57 Link komentáře (0)