Killerpilze
Publikováno: 17.Říjen 2007
v 14:23Autor: Strady

komentáře (0)
Paul van Dyk
PAUL VAN DYK

Paul se narodil 16. prosince v Eisenhüttenstadte. Dostal se do Berlína, kde se tehdy konali první technoparty. Paul byl okouzlen zvukovými efekty a atmosférou nového stylu. A tak se roku 1991 rozhodl, že se stane DJ. Paula si vyhlédl pořadatel Dubmission-Parties, který mu dal příležitost hrát v jeho podniku Turbine. Jeho debut byl vynikající. Brzy se dostal na oči Berlínské klubové scény. Hudba, kterou Paul produkuje je čistě jeho práce a díky tomu, že na různých párty dokáže rozpoutat opravdové šílenství, začal dostávat pozvánky do nejprestižnějších Berlínských klubů.

V roce 1992 vyšel na labelu MFS jeho první projekt "Visions of Shiva". Tento projekt vytvořil Paul van Dyk spolu s Cosmic Baby. Paul si získal velký respekt remixy pro projekty jako Humate, New Order, Dance 2 Trance, Sven Väth, Age of Love, Amen, Sunday Club...jako i jeho vlastními produkcemi. Brzy si Paul získal obrovské množství fanoušků a postupně se dostával do paměti i v ostatních velkých světových městech jako
jsou: New York, Orlando, Atlanta, Londýn, Paříž, Praha, Sydney, Řím, Singapur...
Jeho domácím klubem se stal E-Werk klub v Berlíně, kde každý měsíc pořádal párty se speciálními hosty jako například Sasha, Carl Cox, John Digweed, Darren Emerson, Nick Warren, Francesco Farfa...

V roce 1996 Paul van Dyk pořádal při příležitosti představení svého nového alba "Seven Ways" turné po Německu. Reakce na tuto skutečnost byly masové, a tak se dostal do pozornosti celostátních a mezinárodních rádii. Ukázky z alba si hrávali v rádiích, DJ-ové zařazovali skladby do svých DJ-setů, televize jako MTV, Deutsche Welle/NTV odvysílali mnohá interview s tímto skvělým hudebníkem. Stejně tak zareagoval i anglický tisk. Album "Seven Ways" bylo vyhlášeno jako číslo jedna v DJ Magazine, který byl doté doby časopisem orientovaným jen na anglické a americké hudebníky. V Německu dobil Media Control Charts a v žebříčku Saturn Sales Charts vyskočil na 6. místo. Single "Beautiful Place", "Forbidden Fruit" a "Words", které zremixovali světově uznávaní producenti jako Salt Tank, BT, Quattara nebo Curve, se dostali na přední příčky German Dance Charts a English Sales Charts.
Paul van Dyk zaznamenal v roku 1998 velké úspěchy. Mezi ty nejvýraznější patří výroční vyhlašování DJ's Top 100 anglického magazínu o taneční hudbě DJ Magazine, kde skončil na 6. místě. Zároveň se stal nejlepším mezinárodním DJ v hlasovaní irského časopisu Bassline.
V roce 1998 vydal troj-CD nazvané "Vorsprung Dyk Technik", které obsahovalo zatím největší ním vydanou sbírku jeho remixů. Spolu je jich na tomto CD třicettři (33). Od klasických skladeb jako "Humate - Love Stimulation", "Joe T. Vanelli - Playing With The Voice In Germany" až po tehdy aktuální hity jako například "Binary Finary - 1998" a nebo Paulův vlastní singl "For An Angel" v remixu E-Werk club mix. Toto troj-CD ukázalo, proč se Paul van Dyk stal jedním z nejvíce žádaných producentů na světě.
V roce 1999 ho DJ Magazine vyhlásil mezi 50 mezinárodními producenty za nejlepšího a jeho sídlo v Sheffieldském Gatecrashery se umístilo na pěkném 2. místě mezi nejlepšími nočními kluby v hlasování Muzik Magazine. Úspěch jakoby neměl konce - Paul van Dyk se stal nejlepším mezinárodním DJ-em roku 1999 hned dvakrát. Této pocty se mu dostalo na výročním vyhlašování cen Musik Awards a v hlasování časopisu The Ministry of Sound.

Odkazy na stránky, kde Paula van Dyka také najdete:

www.paulvandyk.de - Paulovy osiciální stránky

www.senzaparty.net - informace o všemožných dj's a o jejich vystoupeních jak bývalých tak budoucích.
Publikováno: 17.Říjen 2007
v 14:17Autor: Strady

komentáře (0)
Dj Tiësto
DJ TIËSTO

Narodil se 17. ledna 1969 v městě Breda v Holandsku. Jeho skutečné jméno je Tijs Verwest. S gramofony se seznámil velmi záhy - hrát začal ve 14ti letech. Ale trvalo mu poměrně dlouho než se výrazněji prosadil. Začátky jeho opravdové kariéry lze vysledovat ve druhé polovině osmdesátých let. Zajímavé je, že zpočátku sklízel větší úspěchy v zahraničí (konkrétně v Norsku), než doma v Holandsku. Ale jeho čas měl teprve přijít. Tiësto se ovšem nespokojil jen s hraním, měl mnohem vyšší ambice a začal také komponovat vlastní hudbu. Nechal si proto postavit své studio, kde realizoval vlastní hudební nápady a kde také vznikaly jeho první nahrávky. Tracky "Made by Tiësto" se začaly objevovat na různých kompilacích, ale s tím se Tiësto nespokojil se svým nejlepším přítelem založil dnes již známý a renomovaný label "Black Hole Records", kde také realizoval své první CD "Magik". To bylo úspěšné po celé Evropě. Brzy následoval druhý dík této kompilace, který se stal bez jakékoliv zvláštní reklamy nejprodávanější kompilací v Holandsku a v dalších zemích, např. v Izraeli a Skandinávii. Zatím poslední kompilace s tímto názvem, má pořadové číslo "7". Fakt, že jsou Tiëstovy cd tak žádaná, se přirozeně odrazil v zájmu promotérů. Tiëstova popularita vytrvale rostla a na přelomu loňského a letošního roku se dopracoval až na samý vrchol djského Olympu. Proč je vlastně tak populární? Trance v jeho podání je nesmírně emotivní. Nad svižnými rytmy se klenou melodie, při kterých se vám tají dech. Častými nájezdy umí vygradovat atmosféru tak, jako snad žádný jiný dj. To všechno ještě umocňuje Tiëstova osobnost, síla a pozitivní energie, která vyzařuje nejen z muziky kterou hraje, ale i z něho samotného. Posloucháte-li Tiësto, zapomenete na všechno kolem. Tiësto je také velmi uznávaným remixerem. Jeho remix Delerium''s Silence znamenal zcela jasný průlom na britských ostrovech, kde se deska držela několik týdnů v britské TOP 10. Byl to také první taneční track, který hrála v denních časech rádia v Severní Americe! Tiësto hrál už snad ve všech významných klubech po celém světě. Letos v létě jej můžete například několikrát slyšet na Ibize ve slavném klubu Amnesia. Na jeho "djské mapě" je už jen málo bílých míst. Jedním z nich je Česká republika. Ale to se změní 8. srpna na Creamfields, kde bude Tiëstova česká premiéra. Hrál snad se všemi významnými světovými hvězdami. Jen namátkou: Paul Oakenfold, Sasha, Eric Morillo, Danny Tenaglia a Carl Cox. Dosavadním vyvrcholením kariéry je bezesporu skutečnost, že byl zvolen nejlepším dj na světě v anketě prestižního časopisu DJ Magazine Top 100 DJ''s. Ve Spojených státech byl vyhlášen za nejlepšího zahraničního dj. A začátkem května letošního roku uspořádal koncert na fotbalovém stadionu Gelredome v holandském Arnhemu pro 25 000 lidí. Ve stejnou dobu mu vychází zbrusu nové "dvoucédé" Nyana, na které už jsou také vynikající ohlasy.

www.tiesto.com - oficiální stránky

www.tiestoworld.nl - neoficiální stránky fanoušků

www.dj-tiesto.com - neoficiální stránky
Publikováno: 03.Říjen 2007
v 12:00Autor: Strady

komentáře (0)
Marpo
Ota "Marpo" Petřina, narozen v roce 1985, s rapem začínal zhruba ve 13ti letech. Začínal asi jako každý nahráváním na magnetofon a mikrofon za pár korun a koncerty byly jen pro pár lidí. Marpo mezitím vydal 3 neoficiální cd v angličtině - Lyrical Heavy Weight, Verbal Expression Vol. 1 a Verbal Expression Vol. 2. O pár let později Marpo založil s Mc Wohnoutem, Oerem, Shareemem A Dj Paickem kapelu Charakter, která se v průběhu let zůžila na Marpa, Wohnouta a Dj Paicka.

V roce 2005 se Marpo seznámil s Gipsym z kapely Syndrom Snopp, který mu vyprodukoval desku "Původ Umění", které se prodalo okolo 1000 ks. Tato deska měla na svědomí také mediálně známý beef mezi Marpem a Indym. Na desce hostovali např: Outthere z New Jerzey, Gipsy, Hugo Toxxx a nebo Mc Wohnout. Půl roku po debutu byl Marpo pozván na největší rap battle v historii českého rapu na Rap Fight Vol. 1 o 50 000,- Czk, který Marpo vyhrál společně s Tafrobem a zároveň porazil Mc’s jako jsou Phat, Čistychov a nebo Gipsy. Proběhlo druhé kolo a Marpo se účastnil finále Whos The King FInal Rap Fight o 100 000,- Czk, kde Marpo s velkým předstihem zhruba o 150 hlasů zvítězil nad Tafrobem a Zverinou.

Zhruba 2 měsíce po finále Marpo vydal druhou desku "Marpokalypsa", kterou opět produkoval Gipsy a jeden track Outthere(NJ). Jako hosty si tentokrát Marpo pozval Outthere(NJ), Drift(NJ), Skandoe(CA) a Hard Targeta(FL) z Ameriky, Mc Wohnouta a Gipsyho z Čech a DZK ze Slovenska. Po vydání Marpokalypsy se skupina Charakter rozpadá a zůstává Marpo & Wohnout. Nyní Marpo plánuje Mixtape "Worldwide Radio" pouze s americkými hosty, společnou desku s Wohnoutem a vydání vlastního DVD Marpo – The Most Wanted.

O autorovi

Autor blogu
Autor: Strady
Region: České Budějovice
O mně:
Můj profil

Poslední články

Archiv

Přátelé

Credits

Template e grafica by
IN ARIA... & kiocciola

Risorse grafiche by
Lunarea's Graphics

Distribuito su
IN ARIA..., kiocciola, NST & GRAFICA DI STILE