jak kdo líbá:-*   05.Srpen 2008


Beran:
Vaše polibky jsou rychlé a prudce přizpůsobivé, plné potěšení, které však brzy vyprchá.

Býk:
Vaše polibky váhají; jsou opatrné, upřímné, dokážou však pokračovat vytrvale dál a dál..

Blíženci:
Vaše polibky bývají často přerušovány křečovitým chechotem, usměvy a směšnými poznámkami.

Rak:
Vaše polibky jsou teplé a něžné a nikdo se jich nebude chtít zbavit.

Lev:
Vaše polibky jsou divoké a vášnivé, kousavé a dravé. Očekáváte potlesk za váš výkon.

Panna:
Vaše polibky jsou tak jemné a čisté, že si jich vaše drahá polovička všimne až když s líbáním skončíte.

Váhy:
Příliš se obáváte o svůj dech, než aby jste se odvážili opravdu líbat.

Štír:
Přeskakujete polibky a jdete přímo k věci .. ať už tím je myšleno cokoli.

Střelec:
Vaše polibky jsou překvapivé, políbené oběti nechávají toužit a čekat více.

Kozoroh:
Vaše polibky jsou intenzivní a ušlechtilé okamžiky kontrastu napětí vašeho dne.

Vodnář:
Vaše polibky jsou mokré a věčné, někdy se snažíte otevírat při líbaní oči.

Ryby:
Vaše polibky jsou romantické, zamilované a věčné.

 
napsal/a: Surika2 23:17 | laska a sex Link komentáře (1)




Chraň se!

 
Sex je zábava. Mít dítě v sedmnácti má k zábavě ale hodně daleko.
Aby se ti to nestalo, musíš si vybrat antikoncepci, která ti vyhovuje. Přinášíme ti přehled nejrozšířenějších antikoncepčních metod, seřazených podle stupně spolehlivosti.

Antikoncepční pilulky
Malá bílá pilulka je v současnosti nejspolehlivějším způsobem ochrany. Dává jí přednost stále více holek a vědí proč. Nejenom že tě zbaví starostí s otěhotněním, ale navíc upraví menstruační krvácení, často i zkrátí jeho trvání, intenzitu a bolesti, které ho provází. Další výhoda: Je potvrzené, že antikoncepčí pilulky zlepšují pleť (pokud zajdeš ke kožnímu lékaři s problematickou pletí - nenapíše ti většinou nic jiného než hormonální antikoncepci). Ta také snižuje riziko vzniku některých chorob (rakovina vaječníku apod.) Cestě ke gynekologovi se stejně tak jak jako tak nevyhneš, tak proč ne radši dřív než později? Kombinovaná pilulka obsahuje estrogen (ženský pohlavní hormon) a progestin (hormon žlutého tělíska). A jak vlastně funguje? Jednoduše řečeno, brání uvolnění vajíčka z vaječníku (ovulaci), tím pádem nemůže dojít k oplodnění, a zároveň způsobuje zahuštění děložního hlenu, čímž brání průchodu spermií. Tabletky se většinou užívají 21 dní. Pak následuje sedmidenní přestávka, během které se u tebe objeví krvácení podobné menstruaci, ale ochrana stále trvá.
Jak zjistíš, která je pro tebe ta pravá? Neřiď se tím, co používá tvoje kamarádka, protože to, co sedí jí, nemusí být dobré pro tebe. Jestli ti lékařem předepsané pilulky nebudou vyhovovat, můžeš je po třech měsících změnit, ale většinou nejsou po jejich požití žádné komplikace, protože lékař sám předem vyloučí rizikové uživatele. Nejspíš ti je nepředepíše, pokud trpíš vysokým krevním tlakem, protože hrozí riziko vzniku krevních sraženin. Původně pilulky obsahovaly 150 mikrogramů estrogenu v jedné tabletě, zatímco dnes je to kolem 30 až 35 mikrogramů. Neustále se vyvíjí nové typy hormonů a účinné dávky se snižují, takže riziko je čím dál tím nižší. Některé antikoncepční pilulky dostupné na našem trhu: Logest, Mecilon, Novynette, Diane-35, Marvelon, Cilest aj. První pilulku si vezmeš v první den menstruace a chrání tě v podstatě okamžitě.
V případě, že na ni zapomeneš a zjistíš to do dvanácti hodin, nic se neděje. Prostě si ji vezmeš a další pilulku užiješ jako obvykle. Pokud si vzpomeneš později, musíš do konce vybrání plata používat ještě další ochranu (např. kondom).
Spolehlivost: 99%

Nitroděložní antikoncepce
Představa, že bys v sobě měla na delší dobu umístěný cizí předmět, je možná trochu zvláštní, ale nitroděložní tělísko patří mezi účinné formy antikoncepce. Zavádí se většinou starším ženám, nejčastěji po porodu.
Vyrábí se z plastu, na konci je doplněno měděným drátkem a zavádí se do dělohy ambulantně, bez použití anestezie. Tělísko působí v děloze jako cizí těleso, čímž přitahuje bílé krvinky, které se vrhají na nezvané spermie. Měď také působí na spermie toxicky a brání jim v cestě k vajíčku. Existuje ještě další druh tělíska, který uvolňuje progestin působící na děložní hlen. Ten pak činí prostředí vaginy neprostupné pro spermie.
Spolehlivost: 95%

Kondom
Určitě jsi ho už někdy v ruce držela, takže nejspíš víš, o co jde. Jedná se o nejčastější, ale (přiznejme si to:-) ne moc oblíbenou metodu antikoncepce. Jeho největší výhoda je v tom, že tě ochrání před nákazou pohlavně přenosných chorob a hlavně virem HIV. Jako antikoncepční metoda má ovšem v porovnání třeba s pilulkou menší účinnost. Může se stát, že kondom praskne nebo se sesune. V tom případě co nejdříve vyhledej lékaře, který ti předepíše tzv. postkoitální antikoncepci, která zabrání početí. Nelze se na ni ale spoléhat, protože výrazně naruší tvoji hormonální rovnováhu, a aby byla účinná, musí se užít do několika hodin po styku. Kondom bys měla používat pokaždé při náhodném styku a v začátcích každého vztahu, než si budeš jistá, že tvůj kluk netrpí pohlavně přenosnou chorobou. Mimo HIV existují desítky dalších chorob, o nichž nemáš ani tušení. Jednou z nich je třeba genitální herpes, kterého se už nikdy nezbavíš, a kondom budeš muset používat do konce života, abys nenakazila své partnery. Neber kondom jako zbytečnost, jeho používání má svůj důvod...
Spolehlivost: 89%Chemická antikoncepce
Existují nejrůznější přípravky (pěny, krémy, gely, čípky, vaginální tablety), které se před pohlavním stykem zavádějí do pochvy. Obsahují látky, které zahubí spermie ještě dříve, než se stačí dostat k vajíčku. Chemická antikoncepce má své pro i proti. Je fakt, že není nejpohodlnější, protože se musí zavádět před stykem podle přesných instrukcí a upřímně řečeno - kolikrát máš čas na tak složitý obřad? Výhoda je, že snižuje riziko nákazy pohlavně přenosnými chorobami a HIV. U nás můžeš sehnat v lékárně bez předpisu poševní čípky Antiko a Pantenex Oval.
Spolehlivost: 85%

Přerušovaný styk
Tvůj kluk nesnáší kondom a přesvědčuje tě, že si dá pozor, jinými slovy, navrhuje přerušovaný styk? Za žádnou cenu bys na to neměla přistoupit. Přerušovaný styk spočívá v tom, že kluk penis vytáhne těsně před orgasmem a ejakuluje mimo. A teď upřímně.
Vážně si myslíš, že tvůj kluk bude schopen nebo ochoten v tom nejlepším přestat? I kdyby to tak bylo, je tu ještě další riziko. Tím jsou "kapičky rozkoše".
Tekutina, která z penisu vychází ještě před vyvrcholením, obsahuje také množství spermií a její výron nemůže kluk nijak kontrolovat. Výsledkem je nemilé překvapení, když se příští měsíc neobjeví měsíčky. Interupce nebo nechtěné těhotenství jsou velkou cenou za chvilku rozkoše a pohodlí, nemyslíš?
Spolehlivost: 30%

Neplodné dny
Spoléhat se jen na plodné a neplodné dny vážně nedoporučejeme, ale k metodám zabraňujícím početí patří. Existuje jen asi šest dní v cyklu, kdy můžeš otěhotnět. Jsou to dny těsně před a těsně po ovulaci, tzn. asi čtrnáct dní po menstruaci. Pokud máš ovšem měsíčky nepravidelně, na tento způsob rovnou zapomeň.
Spolehlivost: 25%
 
napsal/a: Surika2 23:12 | laska a sex Link komentáře (0)




..

napsal/a: Surika2 23:04 | obrázky koní Link komentáře (1)




Ahojky,takže dneska byl upa nej den strávila jsme ho z človíčkem,kterýho zbožnuju:-*Heart napsal/a: Surika2 22:55 | My diary Link komentáře (0)



fotečkyy:-**********   28.Červenec 2008


http://fkriz.ctn.cz/albums/album04/IMG_9421.sized.jpg
Nádherný koníček, že?

Obrázek “http://www.blevice.cz/res/data/000050_03_000170.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Také fešák...

http://lemberk.vcm.cz/kone.JPG2koně napsal/a: Surika2 17:33 | obrázky koní Link komentáře (0)




Popis koně

Hlava
Tvar hlavy závisí na tvaru lebky. Je ukazatelem plemenného typu a má vliv na rovnováhu těla. Východní koně mají mozkovou část větší než koně západní. Orientální (východní) koně mají také hlavu ušlechtilejší, suchou (vidíme výčnělky, cévy a jednotlivé svaly) a mají krátkou srst na hlavě. Naopak koně západní mají hlavu lymfatickou (masivnější).
Hlava hřebce je mohutnější a má temperamentnější oko.

Typy hlavy:

napsal/a: Surika2 17:32 | blbosti Link komentáře (0)




zdravý kůňnemocný kůň Nemocného koně lze hned na první pohled odlišit od koně zdravého. I přesto, že projevy mohou být různé, hlavní známkou nemoci je neobvyklé chování koně. Projevuje se nervozita, plachost, otupělost, křeče apod. Další změnou může být nechutenství, průjem, hrbení, lehání a vstávání, válení se, teplota a kašel. Může být snížená i výkonnost koně. Na povrchu těla mohou být opuchliny, rány, vředy, ztráta srsti,... Jindy je srst bez lesku, suchá a zježená. Zjistíme-li u koně některé z uvedených příznaků, je třeba neprodleně se pokusit o stanovení předběžné diagnózy a přivolat veterináře.
Naopak zdraví kůň má lesklou a přiléhavou srst, jasné oči bez zákalu a tělní dutiny a otvory nemají výtoky. Kůň má chuť k jídlu a pití, normálně močí a kálí. Také jeho tep a teplota jsou normální.

Teplotu měříme teploměrem v konečníku 3 - 5 min. Teploměr potřený vazelinou vsuneme krouživými pohyby mírným tlakem do konečníku. Naměřenou teplotu zapíšeme a nahlásíme veterináři.
Při zjišťování dechu pozorujeme zvedání a klesání krajiny břišní a počítáme počet dechů / 1 min. Zvíře musí být v klidu, nejlépe ležící.
Tep zjišťujeme přiložením ruky na tepnu na těle zvířete. Počítáme ozvy srdce / 1 min.

TRIAS KONÍ

Počet tepů v klidu
Hříbata 1 - 2 dny100 - 120
Hříbata 14 dnů80 - 90
Hříbata 3 - 6 měsíců64 - 76
Hříbata 6 - 12 měsíců48 - 72
Hříbata 1 - 2 roky40 - 56
Dospělí koně28 - 40



Také výkaly koně nám mohou leckdy napovědět o zdravotním stavu koně. Trus by měl být dobře utvářený, lehce vlhký a neměl by mít pronikavý zápach. Zjistíme-li např. přítomnost slizu v trusu, signalizuje to zažívací potíže. Silně páchnoucí žluté výkaly zase upozorňují na možné onemocnění jater nebo přítomnost parazitů.
Koňská moč je slámově žlutá. Je-li hustá nebo tmavě zbarvená, jde pravděpodobně o onemocnění ledvin a krvavá nám signalizuje zánět ledvin. Nadměrné močení je příznakem cukrovky a spouštění po kapkách oznamuje zánět močového měchýře.
Nemocí je celá řada a je pouze na odborníkovi, aby určil diagnózu a postup léčení. V žádném případě však není na škodu, můžete-li si sami předběžně určit o jaké onemocnění by se mohlo jednat.
Jak už bylo řečeno nemocí je spousta, tak alespoň stručně některé z nich.
Nemoci dělíme na NEINFEKČNÍ, INFEKČNÍ, které dále mohou být virového či bakteriálního původu a PARAZITÁRNÍ. Nejčastěji se však ale asi setkáte s "onemocněním" chirurgického charakteru. To jsou řezné a bodné rány, oděrky, apod. A tak byste měli vědět, jak při takovýchto poraněních poskytnout PRVNÍ POMOC!!!


FIXACE KONÍ
Při ošetřování poranění, poskytování první pomoci či aplikaci léčiv je nutné zvíře fixovat. Tato fixace musí být samozřejmě přiměřená danému úkonu.
Proto ji můžeme provádět různými způsoby:

napsal/a: Surika2 17:28 | a vše o kolo koní Link komentáře (0)




Chceme-li, aby náš kůň podával dobré výsledky, je zapotřebí zajistit mu kvalitní plnohodnotné krmivo. Jeho množství a složení musí být samozřejmě přiměřené práci, kterou kůň vykonává.
K tomu, abychom koni poskytli potřebnou výživu, musíme znát DRUHY KRMIV.

Napájení koní
Kůň musí mít neustále přístup k vodě (automatické napajedlo nebo vědro v boxe). Voda by měla být pitná, zdravotně nezávadná, čistá, bezbarvá, bez choroboplodných zárodků, nečistot a zápachů. Její teplota by měla být 10 - 15°C.
Denní spotřeba vody je asi 20 - 40 L. Samozřejmě záleží na pracovním zatížení, ročním obdobím, vlhkosti vzduchu, ale také složení krmné dávky. Před prací kůň nemá dostat velké množství vody, to platí především u koní dostihových.
Hlavně ale musíme vědět, že nesmíme napájet koně bezprostředně po výkonu a koně zpoceného. Tomu podáme nejprve trochu sena a teprve potom můžeme napojit.


Při krmení koně bychom se měli řídit určitými zásadami:

napsal/a: Surika2 17:26 | a vše o kolo koní Link komentáře (0)




Péče a ochočování
Do 2 hodin po narození hříbě vstane a jde se napít mleziva, které potřebuje pro odchod střevní smolky. Mlezivo klisna produkuje 3 - 5 dní po ohřebení a po tomto období se mléko upraví na stálou normu.
Do 24 hodin musíme hříbě naočkovat proti tetanu a ochromě.
Je-li pěkné počasí, můžeme čtvrtý nebo pátý den po narození pustit klisnu s hříbětem do výběhu, neboť pohyb na čerstvém vzduchu a sluneční paprsky mají příznivý vliv na látkový metabolismus, vývin kostry a svalstva a na činnost srdce a plic. Také v této době můžeme pomalu začít s ochočováním. Nejlépe je ochočovat ve stáji za přítomnosti klisny, aby hříbě bylo klidné a cítilo se v bezpečí. Navykáme ho na doteky a hlazení člověkem.

Odpočinek je důležitý
Během svého růstu hříbě potřebuje dostatek odpočinku



Zhruba od 4. týdnů můžeme učit hříbě zvedat nohy, vyškrabovat kopýtka a mírně na ně klepat, čímž hříbě připravujeme na úpravu kopyt a podkování. Poprvé hříběti ošetříme kopyta po 3 měsících a potom následně každé 2 měsíce. Také ho učíme zvykat si na ohlávku a čištění.
Ve stáří třech nebo čtyř měsíců můžeme hříbě učit nastupovat do přepravního boxu. Samozřejmě také ve společnosti klisny.

Máme-li hřebečka, se kterým nepočítáme do chovu a chceme ho vykastrovat, pak je to dobré provést ještě před odstavem. Později je to sice také možné, ale čím starší hřebeček bude, tím bude samozřejmě kastrace obtížnější. Před kastrací musíme povést odčervení.
A stejně jako kastrování, také značení hříbat (což jsou výžehy) provádíme zhruba u půlročních hříbat.


Krmení hříbatHříbě staré asi 2 týdny V prvních dnech hříbě saje až 30x za den. Po měsíci už asi jen 8x denně a poté se interval prodlužuje na 2 - 2,5 hod. Pokud je klisna v práci, musíme provádět krátké přestávky, aby se hříbě mohlo napít.
Asi za čtrnáct dní začne hříbě projevovat zájem o pevnou potravu (tj. seno, oves), ale mléko saje zhruba až do 4 měsíců.
Ve 3 týdnech začínáme hříbě přikrmovat kvalitním drceným ovsem (je lépe stravitelný), senem (nejlépe lučním, neboť je nejhodnotnější), podáváme mu rybí tuk na podporu vývoje kostry a můžeme mu dát i vařené lněné semínko a další. Jen kromě okopanin, kterými krmíme až po odstavu.
Mladým hřebečkům podáváme syrové vejce.

Dále pak přikrmujeme:

  • koncem 2. měsíce
  • 1 kg sena + 1 kg ovsa
  • ve 3 měsících
  • 2 kg sena + 1 kg ovsa
  • mezi 4. - 5. měsícem
  • 3 kg sena + 2 kg ovsa


Pastevní porost je hříbě schopno spásat spolu s matkou zhruba od 2. měsíců.


Odstav

napsal/a: Surika2 17:24 | a vše o kolo koní Link komentáře (0)




 

Zde najdete pouze základní informace o několika plemenech nejčastěji chovaných v České republice. Plemena koní rozlišujeme do několika skupin, podle vzniku.

1. Plemena koní mongolských

  • do této skupiny patří:
Kertak
Kirgizský kůň
Kabardinský kůň



2. Plemena koní orientálních

  • do této skupiny patří:
Tarpan
  • dále rozlišujeme:
a) podskupinu koní íránských:Achaltekinský kůň
Karabairský kůň
b) podskupinu koní arabských:Arabský plnokrevník
Arabský polokrevník
Lipický kůň
Kladrubský kůň
Orlovský klusák
Ruský klusák
Mustang
c) podskupinu koní anglických:Anglický plnokrevník
Anglický polokrevník
Český teplokrevník
Moravský teplokrevník
Americký klusák



3. Plemena koní okcidentálních

  • do této skupiny patří:
Belgický kůň
Clydesdalský kůň
Shire
Percheron
Norický kůň
Český chladnokrevník
Moravský chladnokrevník



4. Plemena koní severských

  • do této skupiny patří:
Shetlandský pony
Welspony



5. Plemena horská

  • do této skupiny patří:
Hafling
Hucul
napsal/a: Surika2 17:22 | laska a sex Link komentáře (0)


Starší články >