18.Prosinec 2007

Clive Burr - bubeník


Čtvrtý bubeník Iron Maiden. Dříve hrál ve skupině Samson. K Iron Maiden se připojil v roce 1980 (znal Dennise Strattona) a hrál na jejich prvních třech nahrávkách: Iron Maiden, Killers a The Number Of The Beast. Skupinu opustil v roce 1993 kvůli cestovnímu rozvrhu a osobním problémům. Byl nahrazen aktuálním bubeníkem skupiny, Nickem McBrainem. Podílel se na psaní dvou písní na The Number Of The Beast, skupina mu dala důvěru.

Po jeho odchodu od Iron Maiden, hrál krátce ve francouzské skupině Trust (výměna místa s bývalým bubeníkem Nickem McBrainem, tak jako on nahradil jeho v Iron Maiden) a byl krátkodobě uváděn v rokenrolové skupině Gogmagog. Měl také skupinu známou jako „Clive Burr's Escape“ (později jako Stratus), kterou rozpustil po vydání jednoho alba. Clive se potom spojil s Dee Sniderem (dříve Twisted Sister) a skupinou Desperado, která nebyla nikdy plně zviditelněná kvůli nepohodnutí s nahrávací společností skupiny. Spolupracoval s britskými skupinami Elixir a Praying Mantis, ale u žádné z nich se nestal členem skupiny.

U Burra byla diagnostikována roztroušená skleróza, jeho léčba mu zanechala velké dluhy. Iron Maiden poté uspořádala sérii charitativních koncertů a byla zapojena do založení „Clive Burr MS Trust Fund“ (svěřeneckého fondu), aby mu napomáhal v jeho finančních potížích.

Po několik let, Iron Maiden pořádá na počest charitativní festival, Clive Aid, kde hrají a podporují ho. Clive obvykle tyto festivaly navštěvuje.

Cliveovu podepsanou bicí soupravu můžete nyní vidět v Hard Rock Cafe v Londýně, kam ji daroval v roce 2005.
Vložil: Zuzik2411 ¤