Anaheim Výťazom Stanly Cupu

Hokejisti Anaheimu Ducks vyhrali piaty zápas finálovej série proti Ottawe Senators s prehľadom 6:2 a získali tak svoj prvý Stanleyho pohár v histórii.

Domáci nastúpili do piateho finálového zápasu scieľom získať Stanleyho pohár, Ottawa pricestovala zabojovať o možnosťnávratu domov. Úvod vyšiel lepšie Ducks a Anaheim sa dostal už v tretejminúte do početnej výhody, v ktorej prestrelil Teemu Selänne odkrytúbránu. Pätnásť sekúnd pred vypršaním trestu si k Preissingovi sadol natrestnú lavicu aj Volčenkov a situáciu piatich proti trom káčeridokonale využili. Pred bránou Emeryho roztočili kolotoč a hrdinafinálovej série Andy McDonald strelou skrz tieniaceho obrancu Phillipsa otvoril strelecký účet zápasu.

V závere prvej desaťminútovky mohli hostia vyrovnať,ale strelu Spezzu mieriacu do brány Ducks v poslednej chvíli vyrazilobranca Beauchemin. Vzhľadom na tri vylúčenia Senators bolpomer striel po polovici prvej tretiny 4:1 pre Ducks. Ottawa získalamožnosť prvej presilovky v 11. minúte a hneď dvoma nebezpečnýmistrelami sa v nej prezentoval Slovák Andrej Meszároš. Po prvej z jehodvoch striel mal dokonca Jason Spezza veľkú príležitosť na vyrovnanie.

Keď nevyužila Ottawa ani druhú presilovku, udreli domáci. Rob Niedermayerzískal puk na stredovej čiare a okamžite vyštartoval do útočného pásma.S pukom sa natlačil až pred brankára Emeryho a bekhendovou strelouzvýšil na 2:0. Pre člena checking line Ducks to bol piaty gól vtohtoročnom play-off.

Záver prvej tretiny odohrali Senators v presilovke,ale na kontaktný gól sa nezmohli a tak to už po prvej časti vyzeralo napozápasové oslavy v Honda Centre.

V 25. minúte obral Corva o puk Dustin Penner a razomsa ocitol úplne sám pred brankárom Emerym. Jeho strela však skončilapriamo v lapačke brankára kanadského tímu.

Ottawa sa nevzdávala a v 32. minúte vstrelil kontaktný gól kapitán Daniel Alfredsson.Švéd vypálil z medzikružia po nahrávke Fishera a Giguere i kvôli tečusvojho spoluhráča na túto strelu zareagovať nedokázal. Prešlo však lenpár minút a Chris Phillips vyprodukoval najväčšiuchybu vo svojej kariére. Obranca Ottawy sa snažil spoločne s Emerymrozohrať puk za vlastnou bránou, ale urobil to tak nešťastne, že sistrelil vlastný gól! Ducks sa tak dostali k dvojgólovému vedeniu akoslepé kura (resp. slepý káčer) k zrnu. Gól bol pripísaný Moenovi, ktorý nahadzoval puk za bránu zo stredného pásma.

Daniel Alfredsson sa ako správnykapitán nevzdával a vo vlastnom oslabení unikol Getzlafovi a streloupod hornú tyčku Giguerovej brány znížil opäť na rozdiel jedného gólu.Gólová prestrelka v závere druhej tretiny pokračovala a dvojgólovýnáskok pre domácich zabezpečil ešte v tej istej presilovke netradičnýstrelec - obranca Francois Beauchemin. Ten vypálil odmodrej a puk sa odrazil za Emeryho po teči Volčenkova. Ducks tak viedlipo dvoch tretinách 4:2 a šanca Ottawy na vynútenie šiesteho duelupomaly zhasínala.

Situácia Ottawy sa stala priam zúfalou v 45. minúte, kedy strelu Scotta Niedermayera od modrej čiary tečoval Travis Moen a káčeri sa dostali už do trojgólového vedenia.

V48. minúte sa dostal do brejku Antoine Vermette, ktorého v poslednejchvíli fauloval zo zadu Scott Niedermayer. Rozhodca teda nariadiltrestné strieľanie, ale v ňom Vermette na Giguera nevyzrel.

Presne tri minúty pred koncom využil zlú rozohrávku Alfredssona Corey Perry, ktorý doslova prepálil Emeryho.

V záveresa už nič podstatné nestalo a hráči Anaheimu Ducks sa tak po záverečnomklaksóne mohli pustiť do obrovských osláv svojho prvého Stanleyhopohára.