Dominičkův blog

31.Říjen 2009

Rolinek rozhodl v prodloužení o výhře hokejistů Magnitogorsku

Hokejista Tomáš Rolinekrozhodl v KHL v prodloužení poslední utkání Magnitogorsku předreprezentační pauzou. Devětadvacetiletý útočník, jenž se příští týdenpředstaví v dresu české reprezentace na turnaji Karjala, se trefil užpo 12 sekundách nastavení dnešního duelu proti Jaroslavli a ukončilzápas výsledkem 2:1.

31. 10. 2009 16:01 MOSKVA

Mezistřelce se zapsal také také obránce Filip Novák ve službách Balašichy,který vstřelil jeden ze sedmi gólů na ledě Čeljabinsku. Hostující týmMVD vyhrál 7:0, Novák si připsal navíc asistenci.

Autor domimik3 v 18:43 komentářů (0)

Hamilton bez konkurence, suverénně vyhrál kvalifikaci na novém okruhu

Premiérovou kvalifikaci nanově postaveném okruhu v Abú Zabí vyhrál Brit Lewis Hamilton zMcLarenu. Ten tak do závěrečného závodu mistrovství světa formule 1odstartuje z první pozice před Sebastianem Vettelem. Už jistý šampiónJenson Button obsadil v kvalifikaci pátou pozici.

31. 10. 2009 15:31 - 31. 10. 2009 16:31 Aktualizováno ABÚ ZABÍ

Loňskýmistr světa Hamilton potvrdil, že nový okruh Yas Marina v Abú ZabíMcLarenu sedí. Vozy britské stáje ovládly páteční tréninky a dnes siHamilton bez větších potíží vyjel pole position. Stanovil premiérovýkvalifikační rekord 1:40,948 a vyhrál před ostatními o téměř sedmdesetin sekundy. Naopak jeho stájový kolega Heikki Kovalainen vkvalifikaci i vinou technických problémů selhal a skončil až třináctý.

"Nikdynení lehké vyhrát kvalifikaci, i když to tak může na první pohledvypadat," řekl Hamilton. "Je ale pravda, že vůz mi tu funguje nejlépeza celou sezonu. Uvidíme, co to přinese do závodu," dodal.

Zdruhého místa do závodu vyjede Němec Vettel z Red Bullu, který tak mádobrou pozici v boji o celkové druhé místo v pořadí šampionátu, kde mádvoubodový náskok před Rubensem Barrichellem z Brawnu. Brazilec si vkvalifikaci vyjel čtvrtou příčku.

"Z vozu jsem vytěžil maximum,na víc jsem neměl. Ten odstup od Hamiltona je síla," přiznal Vettel, ženedokázal konkurovat vítěznému Hamiltonovi, který slavil sedmnáctoupole position v 52 závodech, do kterých ve své kariéře nastoupil.

Páté místo vybojoval šampión Button

Pátémísto si v kvalifikaci vybojoval již jistý šampión Button, který přitomdlouho bojoval o druhou příčku s Vettelem, ale závěr kvalifikace munevyšel podle představ. Znovu se tak nepovedlo, aby poprvé od roku 1995stáli v první řadě dva britští piloti. "Není to samozřejmě postaveníhodné mistra světa, ale kvalifikace celkově byla povedená. V závěrečnéčásti mi ale vůz vibroval pokaždé, když jsem šlápl na brzdu, což seprojevilo na výsledku. Doufejme, že to do závodu dáme do pořádku,"uvedl Button.

Kvalifikace nevyšla stáji Ferrari, když mistr světaz roku 2007 Kimi Räikkönen do svého posledního závodu v kokpitu ferrariodstartuje až z 11. příčky. Giancarlo Fisichella pak skončil dokonceposlední. Přes první kolo kvalifikace neprošel ani Fernando Alonso zRenaultu. Pilot, který u ferrari nahradí Räikkönena, skončil ažšestnáctý.

Nedělní závod, který začne za světla a skončí za tmy, se jede od 14:00 SEČ.

Autor domimik3 v 18:42 komentářů (0)

ON-LINE: Sparta hraje s Baníkem, zatím bez branek

Obě pražská „S“ se představív sobotním 13. kole české nejvyšší fotbalové soutěže. Zatímco Slaviaselhala v Příbrami a prohrála 0:1, její pražský rival z Letné přivítá vdomácím prostředí ostravský Baník. Souboj Sparty s Baníkem sledujte von-line reportáži na Sport.cz!

31. 10. 2009 10:00 - 31. 10. 2009 17:59 Aktualizováno PRAHA
Baník přijel na Letnou v pozici aktuálně třetího týmu tabulky, Spartaje čtvrtá. Na Letné se čeká návštěva okolo 12 000 diváků, přičemž okolotisícovky by jich mohlo dorazit z Moravy.

Slavia v prvnímze dvou sobotních duelů selhala v Příbrami, když podlehla domácím 0:1.O senzaci se postaral brankou v 75. minutě Plašil. Slavia prohrálatřetí z posledních čtyř zápasů a propadá se do krize. Nepomohla jivětší aktivita a častější držení míče, nedokázala si vypracovatvážnější příležitost. Příbram vsadila na pozornou obranu, jako bonuspřišla právě Plašilova trefa v závěru druhé půle.

Autor domimik3 v 18:39 komentářů (0)

Arsenalu stačilo v derby jedenáct sekund, aby vypráskal Tottenham

Fotbalisté Arsenalu poraziliv úvodním utkání 11. kola anglické ligy Tottenham na svém hřišti 3:0 aminimálně do večerního zápasu Manchesteru United se posunuli na druhoupříčku. K páté výhře v pátém domácím utkání Arsenalu nepomohl záložníkTomáš Rosický, jenž opět chyběl kvůli zranění kolena.

31. 10. 2009 16:15 LONDÝN

„Jetěžké posoudit, jak dobrý je v současnosti Tottenham, ale určitě mápotenciál a sestavu s talentovanými hráči a zajímavými jmény,“ uvedlpřed zápasem trenér Kanonýrů Arsene Wenger.

Tři z těchnejlepších útočných talentů ovšem Spurs v sobotním mači chyběli,zranění jsou Luka Modric a Aaron Lennon, hrát nesmí Jermain Defoe, atak kouč Harry Redknapp vsadil na Petera Crouche s Robbie Keanem.Zpočátku tento plán fungoval, Tottenham nehrál špatně, pak ale přišelděsivý závěr poločasu.

Arsenal vstřelil velkému rivalovi dvěbranky v rozmezí dvou minut. Nejprve se ve 42. minutě prosadilnizozemský útočník Van Persie, který si naskočil na Sagnův centr apřesným volejem k tyči prostřelil Gomese v brance hostů.

Zapouhých 11 sekund zdvojnásobil domácí vedení kapitán Fábregas, jenžvystihl chybu v rozehrávce hostů a své sólo téměř přes polovinu hřištězakončil nechytatelnou střelou k tyči.

Po hodině hry zvýšil nakonečných 3:0 druhou trefou v utkání Van Persie, který zblízka seštěstím využil druhý centr francouzského obránce Sagny. Nejlepšístřelec "Kanonýrů" potvrdil svou výbornou střeleckou formu - vposledních pěti ligových zápasech zaznamenal šest branek.

HráčiArsenalu tak jednoznačně vrátili soupeře z Tottenhamu zpět na zem.Robbie Keane se totiž před utkáním kasal, že jeho mužstvo už jerovnocenné s Wengerovým výběrem. Na hřišti to ovšem není patrné, vletošní sezóně prohráli Spurs jak s Arsenalem, tak s Chelsea čiManchesterem United. Vítězství 2:1 nad Liverpoolem v samotném úvoduletošního ročníku tak stále více vypadá jako pouhá náhoda.

Autor domimik3 v 18:35 komentářů (0)