Rozhovor s dr. Dvořáčkem - ke kterému jsem nějakou dobu chodil na psychoterapi a který také pracoval se sny...
http://www.czech-press.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=336:byt-v-transu-sp-767040247&catid=1560&Itemid=148
napsal/a: jan.gogin 09:37 Link komentáře (0)
Sborník snů  na FCB https://www.facebook.com/groups/1909086365972544/?fref=ts

napsal/a: jan.gogin 19:52 Link komentáře (0)
Dětský sen. Jeho obsah je velmi prostý. Pokoušel jsem se dostat do jednoho oploceného areálu dírou v plotě. My kluci jsme tam měli totiž klubovnu. K plotu vedla blátivá cestička. Byl asi podzim, sychravo a já jsem opakovaně na blátě uklouzl. Prostě jsem se nemohl dostat dál.

Výklad k tomuto snu nemám. Ale opakované sny prý znamenají, že se něco v životě mění...

napsal/a: jan.gogin 18:50 Link komentáře (0)
Byl to zvláštní hotel – symbolizoval celé Rakousko – jeho spolkové země.

Spodní – hlavní, společenská místnost – to bylo „Dolní Rakousko“. A nahoře – v patrech byly další spolkové země – Horní Rakousy, Tyrolsko atd...  Jednotliví účastníci odcházeli do výše položených spolkových zemí, ale zpátky se nevraceli.  Nahoru nevedly schody, ale dlouhý žebřík.

Nakonec i já jsem se vyšplhal vzhůru – jako jeden z posledních. V „Dolním Rakousku“ totiž vládla nedýchatelná, dusná, autoritářská atmosféra.  Jenže ve výše položených zemích zase byla zima a velmi nepohodlně. Potkal jsem se zde však s podstatně vstřícnějším naladěním – příslušní účastníci – přátelé byli naprosto nekonfliktní.

A protože jsme se z nejasných důvodů nemohli dostat dolů – byli jsme rozhodnuti porazit autoritativní režim v dolní místnosti oklikou. Prostě jsme sešplhali po plášti budovy dolů. Proti autoritářskému režimu v hlavní místnosti – Dolních Rakousích se postavila výrazná přesila.

V celém Rakousku potom zavládl řád a demokracie.

napsal/a: jan.gogin 17:42 Link komentáře (0)


Starší články >