Nebýt milován, to je smůla, ale nemilovat, to je neštěstí.
(A. Camus)

napsal/a: sangfleg 22:24 Link komentáře (0)Trocha melancholie

02.Květen 2007

Smutek je nádherný... právě pro svou sílu a působivost. Díky smutku si dokážeme uvědomit krásu štěstí. Když nám něco chybí, když na něco myslíme, na něco vzpomínáme, když něco chceme, když někoho chceme... Jsou věci, kterých nebudu mít nikdy dost, jsou lidé, na něž nikdy nezapomenu, jsou místa, která poznám i za spoustu let, jsou písničky, co mi dokáží rozbušit srdce, jsou pocity, které mi vždy vženou slzy do očí, jsou vzpomínky, které mi pokaždé vykouzlí úsměv na tváři... Děkuji za tyto věci.

Smutek je potřebný - protože díky němu si uvědomujeme krásu štěstí.

Déšť je potřebný - protože po dešti vždy přijde slunce.

Smrt je potřebná - protože díky ní si vážíme života.

 

napsal/a: sangfleg 22:48 Link komentáře (0)
Náhoda nebo osud? Osud! Protože náhoda je součástí osudu. Můžete se rozhodovat pod domněnkou, že jej ovlivníte - tím však jen postupujete cestu osudu, aby se naplnil.

napsal/a: sangfleg 09:52 Link komentáře (0)
Možná jsem šílený optimista, možná jen naivní člověk, holka s nevyzrálým pohledem na svět, či spíše nenarušenými ideály... Ale věřím, že život tak, jak se děje, se děje z určité logiky. Všechno, co uděláme, jak se rozhodneme, jak zareagujeme, jakou cestu si zvolíme - je správně právě tak, jak se stane. Kolik lidí si říká "Proč já debil jsem to neudělal jinak..." nebo " Kdybych se tehdy rozhodl..." Pro mě ale neexistuje žádné kdyby. Proč bychom se měli ohlížet zpátky, proč bychom měli litovat minulých věcí? Jsem přesvědčena o tom, že to, co se stane, je správně tak, jak se stalo. Všechno MÁ svůj důvod. Život, smrt, rozchod, vraždy, války, katastrofy, výhra Sportky...cokoliv. Jako by byl svět řízen nějakou nadpozemskou politikou, která vyvažuje určité nevyrovnanosti. Když někdo zemře, tak proto, aby druhý mohl žít. Když se někdo rozvede, tak proto, aby našel někoho lepšího. Když máte špatnou náladu, tak proto, aby jste si té dobré vážili o to více. Když máte smůlu, tak proto, aby jste si vážili štěstí. Na všem špatném je něco dobrého. A hodně dobrého je taky špatné.  Všechno jako by bylo vykompenzováno. Obrovské štěstí na jedné straně a obrovské utrpení na té druhé. Vždycky to tak bude. To je život.

 No nic...jen mě dneska chytla nějaká filozofická slabost.

napsal/a: sangfleg 08:59 Link komentáře (1)