Above & Beyond - Tri-State

28.Duben 2007

Album otevírá právě skladba nazvaná Tri-State. Má na albu funkci Intra, i když poměrně dlouhého. Tri-State je více než 4 minutová chill-outová skladba s opravdu nádherným piano motivem. Lepší Intro jsem slyšel snad jenom na albu Freefall od Nu Nrg a jedná se o geniální Eclisse. V každém případě skladba Tri-State nás opravdu navnadí na další poslech a dává na jevo, že by album mohlo být opravdu fantastické. To jestli tomu tak opravdu je se dočtete v dalších řádkách. Druhou skladbou je Stealing Time a jedná se o pomalejší trance song. O vokály se postaral Richard Bedford, který nazpíval na tomto albu ještě další tři skladby. Stealing Time je poměrně posmutnělá skladba s výbornou atmosférou, ale pravdou je, že Richardovi vokály nemusí úplně každému sednout. Já osobně bych dal přednost spíše instrumentální verzi této skladby. Následující skladba nese název World On Fire, která je o dost svižnější než předchozí Stealing Time. V půlce songu se ozve hlavní melodie a také nasamplované ženské vokály. Opět se nejedná o žádnou euforickou skladbu, ale spíše o smutnější song. Melodie není nikterak chytlavá, ale celkově se jedná o poměrně zajímavou skladbu. Po World On Fire už se ozívají první tóny obrovského hitu roku 2005. Air For Life snad vyhrála všechny charts minulého roku, včetně hlasování posluchačů pořadu A State Of Trance. Osobně se celkem podivuji, proč se stala tato skladba takovým hitem. U mně to za minulý rok vyhrála skladba Love Theme Dusk od Mike Foyle. Ale pravdou je, že Air For Life je kvalitní dílko na kterém Above And Beyond spolupracovali s Andy Moorem. Andy se postaral o našláplý spodek skladby s velmi výraznou basovou linkou. Melodie je velmi zasněná a velmi příjemně se poslouchá. Jediným rušivým elementem jsou pro mě v této skladbě vokály, ale to je spíše věc vkusu. Následuje skladba Can´t Sleep, která je opět zase o něco svižnějším počinem. Can´t Sleep je velmi typickou skladbou pro Above And Beyond. Melodie je opravdu velmi vydařená a má opět spíše melancholický nádech. I přesto, že vokály v podání Ashley Tomberlin nejsou vůbec špatné, více bych si skladbu vychutnal v instrumentální verzi. Skladba Hope je jedna z mála na tomto albu, která obsahuje poměrně optimisticky laděnou melodii doplňenou o nasamplované vokály. Hope je velmi vydařená skladba, která mě chytla hned na první poslech. Sedmou v pořadí je skladba Liquid Love s vokálama od Richarda Bedforda. Liquid Love je parádní atmosferická skladba, kterou kazí jen jedna jediná věc a to jsou právě Bedfordovy vokály. V tomto případě se opravdu do skladby nehodí a dokonce si troufám říci, že vokály v této skladbě zní téměř příšerně. Opravdu velká škoda. Následující skladbou je In The Past a podobně jako u Tri-State o ní lze říci, že je to opravdu geniální ambientí dílko s tentokrát epicko-dramatickým nádechem.

    Na tento skvost navazuje aktuální hitovka Alone Tonight s vokálama Richarda Bedforda. Alone Tonight je rozhodně nejkomerčnější skladba z celého alba a spíše než na tranceové akce se hodí na diskotékové parkety pro teen-agery. Skladba je to poměrně chytlavá a ve svém žánru, kterým je dance/eurotrance rozhodně vyniká. Na vinylech a maxisinglu s necházejí ještě remixy od Ronski Speed a Mathew Dekay. Desítku má chill-outová skladba Good For Me s vokálama od Zoe Johnston. Celkově skladba až příliš nápadně připomíná Enyu. Melodie je opradu nádherná, vokály jsou velmi emotivní a příliš v tomto případě skladbu nekazí, ale jsou až příliš ubrečené. Jedenáctou skladbou je For All I Care a dala by se zařadit do melodického progressive house/trance. Ale vokály Richarda Bedforda přibližují tuto skladbu blíže spíše k pop music. Nejedná se rozhodně o úplně špatný počin, ale skladba mě nijak zvláště nezaujala. To ale vůbec neplatí pro dvanáctou Indonesia, která je zcela bezpochyby nejlepší skladbou z alba, pokud tedy nepočítám Intro a přechodovou In The Past. Indonesia je breakbeatová balerická skladba se skvělou melodií i atmosférou, při jejímž poslechu nás neruší žádné vokály. Poslední skladbou na albu je ambientní Home, kterou nazpívala zpěvačka Hannah Thomas. Melodie je velmi pěkná a vokály jsou také tentokrát velmi vydařené, i když je pravda, že i bez nich by byla skladba výborná.

Hodnocení: Je to trochu paradoxní, ale na tomto albu mě nejvíce zaujalo Intro Tri-State, krátká ambientní In The Past a také parádní Indonesia. Zbytek velmi zaostává za těmito skladbami. Na můj vkus je na albu až příliš mnoho vokálů a to dělá z tohoto alba až příliš komerční, skoro až popové album jehož hlavním úkolem je zaujmout co nejširší spektrum posluchačů. Album je to poměrně rozmanité a obsahuje různé žánry, ale ani přesto bych osobně albu nedal více než 7 bodů z 10, ale mám-li být více objektivní musím jeden bod přidat, takže album si vysloužilo solidních 8/10 a doporučit ho mohu přdevším milovníkům vokálů. Ti kteří vokálům příliš neholdují z alba rozhodně nadšení příliš nebudou.

Tracklist:
01. Above & Beyond - Tri-State (4:11)
02. Above & Beyond - Stealing Time (7:11)
03. Above & Beyond - World On Fire (4:44)
04. Above & Beyond - Air For Life (with Andy Moor) (7:27)
05. Above & Beyond - Can't Sleep (7:23)
06. Above & Beyond - Hope (4:28)
07. Above & Beyond - Liquid Love (6:42)
08. Above & Beyond - In The Past (2:28)
09. Above & Beyond - Alone Tonight (6:23)
10. Above & Beyond - Good For Me (5:42)
11. Above & Beyond - For All I Care (5:50)
12. Above & Beyond - Indonesia (5:01)
13. Above & Beyond - Home (7:12)

Datum vydání: 6. března 2006
Label: Anjunabeats
Žánr: Eurotrance, Trance, Chill-out
Celkový čas: 74:47
 
Autor: spartaan v 12:53, |

Komentáře (0):