Kamarád do deště   13.Listopad 2007


Jednou sem ve škole dostala za úkol napsat slohovku na téma "Kamarád do deště" a vybrala jsem si Marťu!!!

Vybrala jsem si človíčka, který mi je hodně blízký a znám ho 10 let. Po nešťastné události se tento člověk musel od nás vzdálit. Ano je to Martina Povýšilová. Nyní žije v Plzni se svým tátou, nevlastní mámou a třemi bratry Markem, Michalem a Martinem. Chodí na Obchodní akademii v Plzni, kde jí spolužáci mezi sebe přijali bez nějakých problémů. Jejím vzorem je raper EMINEM a oblíbené zvíře žirafa. Chtěla by si v cizině postavit hotel právě ve tvaru žirafy, a za tímto snem si chce tvrdě jít. Jméno Martina se jí nelíbí, proto jí každý říkal různě někdo Martí, Marin a nebo dokonce Kuře.

Vlasy barvené na blond, které jsou každý den upravené lemují obličej, který zdobí hnědé oči zvýrazněné řasenkou a černou tužkou. Rty se neustále lesknou, jelikož je na nich vrstva lesku na rty. Krk zdobí pokaždé nějaký šperk, ať už bílé korále nebo řetízek s křížem. Na jedné ruce se vyjímají hodinky a nadruhé náramek z mušlí, který jí vyrobila teta. Vysokou a štíhlou postavu podtrhuje trendové oblečení.

Marťa je velmi přátelská a neznáte s ní slovo nuda, je ráda středem pozornosti. I pod slupko veselého človíčka je holka, která potřebuje občas pomocnou ruku a to můžu čekat i já od ní, protože rady od pravých kamarádů jsou k nezaplacení. Upřímnost jí vůbec není cizí, co si o někom myslí řekne mu to do očí, ať se mu to líbí nebo ne. Jednoduše je zastánkyně přísloví " Co na srdci to na jazyku!"

Svým smíchem dokáže rozesmát, ať už máte jakoukoliv náladu. Marťa je člověk, který vás dokáže rozesmát jen jednou větou a vy potom nevíte, jak zastavit smích. Pro mě to bylo sluníčko, které mě dokázalo postavit na nohy, když mi bylo nejhůř a za to si jí vážím o to víc.

Člověka jako je ona jsem ještě nikdy nepoznala a myslím, že ani už nikdy nepoznám, a proto mě mrzí, že se musela odstěhovat. Marti si nesmírně vážím, a i když je mezi námi taková dálka, tak naše přátelství bude pokračovat i nadále.

napsal/a: terinka.15 19:48 | Link komentáře (0)