Vyloučený Tomáš Řepka z AC Sparta Praha (vpravo) odchází z hřiště.

Tomáš Řepka z AC Sparta Praha (vpravo) odchází z hřiště - ilustrační fotografie

Také druhá příprava Sparty skončila porážkou

Takéve svém druhém přípravném utkání fotbalisté Sparty Praha prohráli. Postředeční porážce s Ružomberkem bylo v sobotu nad jejich síly Kladno,které na Letné vyhrálo 2:1. Domácí navíc přišli o zraněného obránceMariána Hada, ovšem jeho problémy prý nebudou dlouhodobějšího rázu.Odpoledne druhá část mužstva sehraje přípravný duel v Sokolově.

5. 7. 2008 12:21 - 5. 7. 2008 14:47 Aktualizováno PRAHA

Sparťanůmvyšel úvod a po rychlé akci Kroba se Zemanem se dostal k odraženémumíči Marek Kulič a protrhl svou střeleckou smůlu z posledních měsíců.Jenže ve 37. minutě nedlouho po zranění Hada se dostali hosté kbleskurychlé akci, na jejímž konci byl bek Procházka a svůj pátečnípřestup do Kladna oslavil gólem. Druhý a vítězný vstřelil ještě předpauzou technickou střelou Cigánek.

Domácí po pauze vytrvaletlačili, měli řadu slibných šancí, ale jejich muška byla znovuvychýlená. Pět minut před koncem tu největší z nich zmařil Kolářovivyběhnutím gólman Kostolanský.

"Chtěli jsme přenést prvky zpřípravy, ale to se nepodařilo. Hráli jsme sice v hodně kombinovanésestavě, ale to není výmluva. Hodně našich útočných akcí jsmenedotáhli, nebyli jsme dostatečně důrazní v koncovce," viděl hlavnínedostatky kouč Vítězslav Lavička a už plánoval, jak se druhá polovinakádru předvede odpoledne v přípravném utkání v Sokolově. Had prý máotočené koleno, ale prý by to nemuselo být nic vážného.

Prvnízápas po návratu z Německa za Spartu odchytal Jaromír Blažek. "Mrzí mě,že jsme prohráli dobře rozehraný zápas, dostali jsme branky po hloupýchchybách. Jsem tu teprve čtvrtý den, zvykám si. Vyměnilo se tu hodněkluků, u některých mladších se ještě pořád učím jména," uvedl gólman,který odchytal první poločas.

Sparta Praha - SK Kladno 1:2 (1:2)

Branky: 10. Kulič - 37. Procházka, 45. Cigánek. Rozhodčí: R. Hrubeš. Diváci: 402.

Sparta:Blažek (46. Švenger) - Kúdela, Řepka, Had (34. Kadlec), Krob - Kušnír,Berger, Vacek, Zeman - Kulič (46. Kolář), Došek (46. Slepička).

Kladno:Kostolanský - Bartoš, Killar, Farbák, Procházka - Mašanský (60.Dubský), Šisler (80. Beneš), Holub (68. Kabele), Gross (79. Hajník),Cigánek (85. Šilhan) - Zachariáš.

Ligovýnováček z Příbrami v přípravném utkání remizovali 1:1 s Ružomberkem,který ve středu zvítězil na hřišti Sparty. Příbram měla k výhře blíž,když po hodině hry střídající Matěj Štochl zařídil vedení. Hosté,vedení od nové sezóny Michalem Bílkem, však srovnali díky Sivčevičovi.

Příbram sehraje další přípravný zápas 9. července s rezervním týmem slavného Bayern Mnichov.

Příbram - Ružomberok (v Písku) 1:1 (0:0)
Branky: 60. M. Štochl - 79. Sivčevič.

SestavaPříbrami: Michalík - Mácha (46. Pleško), Nohýnek, J. Štochl, Mišun -Klesa, Pilík (46. Borek), Tarczal, Hloušek - Huňa (46. M. Štochl),Jirouš.

Fotbalisté Sigmy Olomoucporazili v prvním ze dvou sobotních přípravných zápasů 1:0 druholigovéSlovácko. Od 18:00 hraje druhá část týmu v Nitře.

O jedinoubranku duelu se Slováckem se v Slatinicích postaral Martin Hudec, jenžse prosadil hlavou v 53. minutě po rohovém kopu Melinha. "V prvnímpoločase hrálo několik mladých hráčů, na naší hře byla patrná velkánervozita. Druhý poločas, se zkušenými hráči v sestavě, byl již dobrý.Vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel bez gólu. Ale byly tam jižvidět nacvičené akce," uvedl na oficiálním webu olomouckého klubutrenér Zdeněk Psotka.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 53. Hudec. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Marek. Diváci: 200.

Sestava Olomouce:Lovásik (46. Drobisz) - Hrdlovič, Šuškavčevič, Ulma, Heidenreich -Doležal (76. J. Hořava), Melinho, J. Hořava (46. Bajer), Onofrej,Javůrek (46. Pulkert) - Ordoš. Trenér: Psotka.

FotbalistéBohemians Praha úspěšně vstoupili do letní přípravy výhrou 2:0 nadViktorií Plzeň. Oba góly dal ligový nováček na strahovském stadiónuPřátelství ve druhém poločase zásluhou letních posil.

Jižminutu po pauze se trefil bulharský útočník Emil Stojev, gól však nebyluznán pro ofsajd. V 55. minutě už se tým v zelenobílých dresech radovaloprávněně, po centru Martina Zbončáka otevřel skóre belgický útočníkMayola Biboko, jenž nastoupil do druhého poločasu místo jiné posilyBohemians Marka Kincla. O šest minut později se Biboko změnil vnahrávače a Josef Semerák, který přišel z Kladna, zvýšil na 2:0. Vdalších šancích oba střelci už gólmana Ticháčka nepřekonali.

"Bohemkavystřídala dvě jedenáctky, my jsme střídali až v závěru zápasu. Bylo toznát, soupeř byl živější a pracovitější. Chybovali jsme vinou únavy,takové chyby dělat normálně nebudeme," řekl plzeňský kouč JaroslavŠilhavý.

"První poločas byl oboustranně bojovný, ve druhém námpomohla nejen střídání, ale i vítr k výhře 2:0. Každé vítězství potěší,i když raději bych porazil Plzeň až v lize," uvedl trenér vítězů LubošUrban, který poslal do hry osm nových hráčů. "Do dvanáctého července serozhodneme, kdo z posil u nás zůstane," dodal.

Bohemians Praha - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)

Branky: 55. Biboko, 61. Semerák. Rozhodčí: Ochotnický. ŽK: Lencevič (Bohemians). Diváci: 60.

Bohemians Praha:Winter (46. Šimon) - Buryán (46. Janů), Obermajer (46. Dimov), Lencevič(70. Grznár), Grznár (46. Turtenwald) - Adjei Kwame (46. Birhanzl) -Zoubek (46. Fenyk), Galbavý (46. Semerák), Zbončák - Kincl (46.Biboko), Stojev (58. Jandzik). Trenér: Urban.

Viktoria Plzeň:Ilizi (46. Ticháček) - Vaculík, Müller (63. Knakal), Navrátil, Lecjaks- Trapp - Malcharek (80. Staněk), Horváth, Roth (73. Puchmertl) -Varadi, Mlika. Trenér: Šilhavý.

napsal/a: zabak.95 20:45 Link komentáře (0)

Mario Lička (uprostřed) oslavuje podařený zápas proti pražské Spartě v 18. kole, kdy Baník zvítězil 3:2.

Mario Lička (uprostřed) oslavuje - ilustrační fotografie

Baník Ostravu posílí záložník Mario Lička

Fotbalovýzáložník Mario Lička míří po necelých čtyřech letech zpět do BaníkuOstrava. Šestadvacetiletý ofenzivní středopolař, který s mužstvem vroce 2004 vybojoval mistrovský titul, přestupuje na Bazaly z anglickéhoSouthamptonu. S klubem v sobotu podepsal smlouvy na dva roky.

5. 7. 2008 13:21 OSTRAVA

Mladšísyn generálního manažera klubu Vernera Ličky je po útočníku DaviduStřihavkovi druhou staronovou posilou Baníku v letní přestávce.Účastník Poháru UEFA a třetí tým uplynulé sezóny v něm získal dalšívariantu pro složení středové řady: Lička zvýší konkurenci na pozici,který obhospodařují Martin Lukeš s Rudolfem Otepkou, ale jeho výhodouje, že dokáže alternovat také na jiných místech.

"Bereme ho jako posilu pro naši ofenzivu," řekl předseda představenstva klubu Tomáš Trucha.

ZOstravy byl Lička pryč od podzimu roku 2004. Po půlročním hostování vLivornu, kde si zahrál čtyři zápasy v Serii A, zamířil do Slovácka,které se na rok stalo jeho přestupní stanicí před odchodem doSouthamptonu. V druholigovém anglickém klubu strávil uplynulé dvěsezóny, v té poslední se však na hřišti objevoval jen sporadicky.

Lička si českou ligu znovu zahraje po dvouleté přestávce. Jeho dosavadní bilance obnáší 93 zápasů a 13 branek.

napsal/a: zabak.95 20:43 Link komentáře (0)

Sparťanský útočník Holenda v souboji se fotbalistou Ostravy Mičolou

Ažve třetím přípravném utkání sparťanští fotbalisté dokázali vyhrát,přestože i v Sokolově to dlouho vypadalo na jejich prohru. Jenže vzávěru se v rozmezí dvou minut trefil útočník Jan Holenda a sparťanédíky jeho střelecké potenci vyhráli 2:1. Na oba góly přihrával BonyWilfried. Sparťané dokázali vyhrát na půdě západočeského klubu podruhéběhem posledního roku, neboť přes stejného soupeře postoupili také vloňském Poháru ČMFS.

5. 7. 2008 19:09 SOKOLOV

ZaSpartu nastoupili s výjimkou Kadlece hráči, kteří dopoledne při soubojis Kladnem odpočívali, ale také oni se na branku pořádně natrápili.Šancí měli dostatek, ale klid v koncovce jim chyběl. A když v 73.minutě Salák dostal k radosti více než dvou tisíc Sokolov do vedení,zdála se být další sparťanská prohra neodvratná.

Jenže v 85. a v87. minutě zafungovala spolupráce Wilfrieda s Holendou a letenskýútočník výsledek otočil ve prospěch favorita. Do své premiéry ve Spartěnastoupil slovinský záložník Nejc Pečnik, první zápas v áčku odehrálnakonec i Jakub Podaný, který jinak patří do kádru sparťanské rezervy.

Baník Sokolov - Sparta Praha 1:2 (0:0)
Branky: 73. Salák - 85. a 87. Holenda. Diváci: 2365.
SestavaSparty: Grigar (46. Kozáčik) - Voříšek, Kučera, Kladrubský, Kadlec (63.Švec) - Kóňa, Kisel (45. Wilfried), Pečnik (72. Jungr), Matušovič (80.Podaný) - Holenda, Jeslínek (46. Žofčák).
napsal/a: zabak.95 20:42 Link komentáře (0)

Petr Voříšek z Mladé Boleslavi (vpravo) střílí na bránu AEK Atény přes dotírajícího hráče soupeře.

Petr Voříšek z Mladé Boleslavi (vpravo) střílí na bránu.

Turnaj v Čelákovicích vyhrála Mladá Boleslav, Slavii porazila 3:0

Šestýročník turnaje O pohár starosty Čelákovic vyhráli fotbalisté MladéBoleslavi, kteří ve finále zdolali vítěze z předchozích dvou let aligového mistra Slavii Praha jednoznačně 3:0. Třetí skončilo 1. FC Brnopo výhře 3:1 nad Jabloncem.

5. 7. 2008 19:17 ČELÁKOVICE

Finálenabídlo pohledný fotbal. Oba týmy si vytvořily mnoho šancí, kteréSlavia na rozdíl od soupeře nedokázala využít. Skóre otevřel ve 12.minutě Řezníček, když s přehledem proměnil penaltu. Za dalších pětminut se po závaru před brankou Slavie prosadil boleslavský navrátilecPecka a někdejší nejlepší ligový střelec obstaral i poslední gólzápasu. Ve 34. minutě skóroval zblízka po přesném centru Sedláčka.

SlávistéŠvento a Volešák v prvním poločase nastřelili břevno, po přestávcevychytal střídajícího Necida ve stoprocentní šanci brankář Šeda.

Vúvodním utkání Slavia zdolala Jablonec 2:0, když se trefil i bosenskýútočník Adilovič, který je ve Slavii na testech. Ve 36. minutěvystřídal Hadzibuliče a o 12 minut později dal druhý gól zápasu."Hadzibulič už s námi týden trénuje, absolvoval i hrubou přípravu, jevidět že je to kvalitní útočník. Dnes jsme zkusili i Adinoviče a jevíse velmi dobře. V testovaní budeme pokračovat," řekl asistentslávistického kouče Pavel Řehák. Mladá Boleslav postoupila do finále pojasné výhře 3:0 nad Brnem.

Semifinálové zápasy se hrály na 2x35 minut a zápas o třetí místo na 2x40 minut.