Gelová modeláž
Modeláž je vhodná pro každý typ nehtů. Bývá obava z toho, že nehetnedýchá pod nánosem hmoty a že se objeví plísně. Nehet vyrůstá znehtového kořene, posunuje se vytlačován dalšími nehtovými destičkami kokraji prstu po nehtovém lůžku. Pokud se nanese zpevňující hmota,nebrání se v jeho funkci. Veškeré materiály, se kterými se pracuje,jsou vyvíjeny jako ochrana a nijak neovlivňují a nenarušují vlastnínehet.
Modeláž gelových nehtú vřele doporučuji.Vypadají přirozeně a výsledek modeláže je efektivnější než u jiných způsobů modeláže.
Gelové nehty Vám ušetří spoustu času v péči o pěstěné ruce.
Gelové nehty se musejí doplňovat.Četnost doplnění je u každézákaznice individuálí,záleží na rychlosti růstu Vašeho přírodníhonehtu,ale je to okolo 3-4 týdnů.Po první modeláži mohou vaše nehty růstrychleji.
Gelové nehty se mohou aplikovat na jakoukoliv velikost i tvarnehtu.Gelové nehty se tvoří nanášením vrstev gelu na přírodnínehty.Vzájemně se spojí a vytvrdnou v pevný nehet.Nehty vytvrdnoupůsobením ultrafialového záření v UV lampě.
Navštěvujte speciálně vyškolené manikérky a designérky. Nesnažte seo provádění nehtové modeláže doma či u kamarádky, která to „umí“.Můžete si poškodit nehtovou ploténku a narušit celý nehet.
Zdroj:nehtovestudio-praha
Jak žít s gelovými nehty
Vážené a milé klientky v žádném případě sinesmíte myslet, že umělým zpevněním nebo prodloužením přírodních nehtůvaše problémy s nimi končí !!!
Prvních pár hodin po modeláži, někdy i celý den budete mít pocit, žejsou vaše nehty těžší nebo budete mít necitlivé prsty a nehty. Při Vašíprvní návštěvě nehtového studia doporučujeme tzv. „přirozenou délkunehtů“ - odpovídá přibližně 3-4 mm délky volného okraje- špičky nehtů,zaručuje delší spokojenost se službou za kterou zaplatíte a většípravděpodobnost dlouhé trvanlivosti ‚umělých nehtů‘. Materiál, který senanáší na vlastní nehet je vysoce kvalitní, neagresivní umělá hmota,která je šetrná vůči přírodním nehtům. Předpokládáme, že i Vy víte, žeumělá hmota se dá neopatrným zacházením poškodit. V našem případě -zlomit. Nedělejte věci zbrkle, Vaše pohyby rukou by měly být elegantní!
Proto dávejte především p o z o r :
-
při úklidu použijte gumové rukavice, pozor především na mytí oken a okenních rámů -
při razantním ždímání hadru na podlahu, nebo při ručním praní prádla -
na intenzivní tlak na některé nehty -
při zavírání dveří bez kliky -
naučte se brát veškeré věci plochou prstů (bříšky), nebo hranou prstů a ne špičkami nehtů -
při otevírání a zavírání šuplíků, skříní a dveří, využijte klouby prstů -
při telefonování s otáčivým číselníkem - použijte tužku ! -
při použití kalkulačky - si pomáhejte opět tužkou, nebo klouby prstů -
při vyndavání předmětů z kapes úzkých sukní a kalhot - svléknout a vysypat -
na používání nehtů při obouvání ! - použijte obouvátko, na to bylo vymyšleno -
při stlaní na převlékání ložního prádla za matrace - použijte např. pravítko -
uauta na: otevírání dveří, tankování, prudké otáčení volantu, upravovánísedadel, otevírání kapoty vozu, údržby auta, odstraňování námrazy, natěžko dostupné předměty v nebezpečných skulinkách, si pomáhejtepevnějšími nástroji, např. pinzetou -
při sbírání drobných mincí, předmětů, otevírání řetízků, uzávěry náušnic - najděte si jiný systém (či přítele) -
při čištění uší, použijte vatovou tyčinku -
na mráz v zimním období - noste dostatečně teplé rukavice, hmota namrzá ! |
Co jde těžko s umělými nehty:
-
vyndávat mince z pojízdných nákupních vozíků, pomůže vám opět pinzeta -
vyndat bankovní kartu z bankomatu, v případě, že ji dostatečně nevysune ven -
vyndat parkovací kartu z automatu pokud máte dlouhé nehty -
ovládat některé mobilní telefony, fotoaparáty i kamery -
sebrat jehlu ze země, drobné ploché předměty - mince |
Před náročnějšími úkony se radějiporaďte s vaší nehtovou designerkou na zkrácení délky nehtů, pomůže iněkolik mm (popř. si zakupte pilník) než se objednávat na zbytečnéopravy.
Nezapomeňte, že nehty neustálerostou, proto se včas objednejte na doplnění po době, kterou vámdoporučí vaše manikérka nebo nehtový designer.
Všechna tato upozornění vám předáváme z letité zkušenosti žen,které nehtovou modeláž vyzkoušely již před vámi. Nebuďte smutné, kdyžsi na některou naši radu nevzpomenete včas a budete muset přijít naopravu. Naše práce odpovídá požadavkům kladeným ve světě nail-designuna maximální trvanlivost vámi zaplacené služby. Modelovací materiálysplňují předpisy o ochraně spotřebitele a vyhovují českým hygienickýmpředpisům. Přejeme Vám mnoho příjemných zážitků s perfektně upravenýminehty právě od nás.
Zdroj:LNC
Gelovky a dovolená
Je vhodná modeláž nehtů na dovolenou?
Ze svých seminářů s nehtovými designerkami a manikérkami mámpotvrzeno, že v létě před dovolenými je značný příliv klientek, kterése objednávají na modeláž nových nehtů. chtějí před svými známými nadovolené vypadat jako dámy. Chtějí si dovolenou užít a chtějí, aby jimto slušelo. Nic proti tomu, zřejmě většina nás není jiná. Jistě se mnoubudete souhlasit, že pořídit si nové umělé nehty na dovolenou zásadněnedoporučuji. Obzvláště, když si je chce klientka užít a chce špičkynehtů nechat delší než bych jí navrhla já. Většinou do svých kufrůbereme daleko více oblečení, než jsme schopné si na dovolené obléci.Takový kufr jde jen těžko zavřít. Také je díky kosmetickým prostředkůmnáležitě těžký. Těžko se můžeme spoléhat na přítele či manžela, že námpomůže, když on táhne ten svůj ještě s některými našimi„serepatičkami“, které se nevešly do našeho kufru.
Díky levným letenkám do některých koutů světa můžeme použít i tentodopravní prostředek – letadlo. V něm je připravena spousta nástrah nanaše nehty. Například úložný prostor nad naší hlavou je oříšek i propřírodní nehty. Pokud cestujeme autem je důležité opatrně a pomaluotevírat dveře zvenku i zevnitř. Nebo si pořídit gentlemana, který vámvždy otevře dveře. Já si myslím, že vyhynuli, ale jestli o nějakémvíte…. Doma znáte každý koutek, a tak víte jak na co. v neznámémprostředí si musíte vše osahat a to nebude nic příjemného pokud jstepřed tím měla na rukou „paličky“. Například zjistit, jak se pouští vodav koupelně (obrovský kohout – prudkým tahem zapni, zatlačením vypni),otevřít zapadlé dveře bez kliky a klíčů (napadne vás zarazit nehtyseshora nebo zespoda mezi dveře a zatáhnout) a co otevírat nočnístolek. Myslím, že na idylce nepřidá hledání lepidla, které potvůrkamalá, zapadlo do záhybů kufru. Po svém otevření přilne dost urputně knějaké jiné dost důležité věci např. fénu, či jiné kosmetice. Pravidlože: máš-li zlomený nehet na jedné ruce není daleko od zlomení nehtu naruce druhé, je nám všem známé. V rodinkách s dětmi musí maminky samyvědět, jak hodné dokážou být jejich děti právě o dovolené. On takovýšpatně nasměrovaný výchovný pohlavek někdy stojí naštípnutý nehet. Ztoho plyne ponaučení: neotloukejte své drahé nehty o své drahé děti!Naše klientky či návštěvnice našeho salonu by si měly nechat vždy odnás poradit, aby byly spokojené a to nám prokázaly svými opakovanýminávštěvami našeho salonu. Když na nás zanevřou, jistě to nebude kužitku a někdy jde o nedorozumění, což je případ nových umělemodelovaných nehtů se špatně zvolenou délkou na dovolenou. Přeji vám ivašim klientkám příjemně prožitou vysněnou dovolenou
Zdroj:LNC
Gelovky a zima
Je možné, že uměle zpevněné nebo prodloužené nehty v zimě více praskají?
V zimním období, především vlivem studeného suchého vzduchu amrazivého počasí, trpí nejen pokožka rukou, ale především nehty a to ity uměle prodloužené či zpevněné. Umělá hmota namrzá a může při dostmalém nárazu prasknout a potom se zlomit při sebemenším tlaku. Chraňteproto své ruce a krásné upravené nehty teplými rukavicemi. Díkyrukavicím si udržíte teplé i konečky prstů a nehty. Modelovací hmotaudrží svou pružnost, která je její velkou předností. Příjemnou a v ziměpotřebnou péči o ruce a okolí nehtů, kterou vám můžeme nabídnout, jeparafínový zábal rukou. Zahřejí se vám zkřehlé ruce a pokožka bude mítna nějaký čas dostatek účinné ochrany.
Zdroj:LNC
Výhody a nevýhody modeláže
Většinažen není spokojena s kvalitou svých vlastních nehtů. Hledají zázračnékosmetické přípravky, které by jim pomohly k vysněným krásným nehtům.Ty, co navštěvují manikérky, očekávají, že v rukou odborníka se jejichnehty změní. Kvalita nehtů, jejich tloušťka a pevnost jsou však dánygeneticky. - Výrazně změnit kvalitu nehtu k lepšímu lze bez nadsázkynazvat malým zázrakem. Kosmetický průmysl, potažmo chemický průmyslnabízí v tomto ohledu spoustu výrobků. Ale myslíte si, že by jich bylotakové obrovské množství, kdyby jeden z nich byl tak zázračný a změnilkvalitu nehtu od základu? Není to tak jednoduché, a proto hurá do víruvšech možných i nemožných přípravků, které jsou na trhu k mání. Stejnějako je rozdílná kvalita přírodních nehtů, je i rozdílná práce nebochcete-li manipulace s nimi každým člověkem. K těmto faktorům přispívácelkový zdravotní stav, výživa, hormonální změny atd. Vzniká takneuvěřitelné množství variant problémů s přírodními nehty. Pro ty ženya dívky, i některé muže, kteří jsou nedočkaví a nestačí jim časověnáročnější péče pomocí různých kosmetických přípravků nejen uodborníka, ale především doma, našli chemici řešení, a to lepeníumělých nehtů nebo modeláž pomocí umělých pryskyřic.
Zdroj:nehticky.estranky
Rozdíl mezi modeláží a lepením
To je velmi častá otázka. Je špatně položena, správně by měla znít:Jaký je rozdíl mezi lepením umělých nehtů a modeláží umělých nehtů? Žev tom není rozdíl? Ale je, právě ve slově umělý. Umělý nehet nebo lépeřečeno umělohmotnou kopii nehtu přilepíme pomocí kosmetického lepidlana přírodní nehet a to od kořene nehtu. Většinou tento umělý nehetpřesahuje přes bříško prstu a je předem upraven do tvaru. Dají sekoupit i nehty s nějakým barevným odstínem, takže se nemusí po nalepenílakovat, ušetří se tak drahocenný čas. Stále je populární tzv.francouzská manikúra. Takto nalepené "nehty" jsou, dá se říci, na jednopoužití. Některé sady nalepovacích nehtů obsahují jednoduchý návod kpoužití. Pokud si na ně dáte pozor, mohou těm šťastnějším vydržet idéle než tři nebo čtyři dny.
Zdroj:nehticky.estranky
Doplňování a bublinky
Co dělat když při doplňování najdete pod hmotou bublinky?
Pokud přijde klientka na doplnění a Vy si všimnete, že pod hmotoujsou vzduchové bublinky jistě přemýšlíte, kde se stala chyba.
Pokud jste začátečník v oboru doporučovala bych soustředit svénačerpané znalosti z kurzu manikúra, na pečlivé odmaštění přírodníhonehtu. To znamená nejdříve hledat chybu u sebe. Správný postup vedoucík pečlivému odmaštění přírodního nehtu je prostě základ. Na svýchseminářích, které se konají po celé ČR se nejčastěji setkávám s tímtoproblémem. Jen při povídání se svými kolegyněmi toho moc nezjistím. Tojaké chyby se dopouští zjistím ve chvíli, když se někdo z účastníkůposadí k pracovnímu stolu. Jde o to, že jsme na jedné lodi a jedenčlověk, který nevykonává tuto práci dobře může napáchat mnoho škody, zakteré se potom viní celý obor manikúra. Proto se neustále snažím, abyse účastníci mých seminářů nestyděli hovořit otevřeně o problémech.Společně se potom dopátráme, kde je potřeba změnit některý krok vtechnologickém postupu tak, aby s našim výtvorem byla předevšímspokojena klientka. Jednou jsem takto našla celkem jednodušeodbouratelnou, ale o to zásadnější chybu. Představte si, že bysteklientce, která přijde a má pod odrostlou hmotou vzduchovou bublinu toznamená odchlípnutou hmotu od nehtu, přilepily hmotu zpět k nehtukosmetickým lepidlem. V případě UV gelů NEMYSLITELNÉ! Lepidlempřichytáváme umělohmotný tip ke krátkému nehtu jako podložku. Pokudjsou nehty delší, podkládáme pod ně např. papírovou šablonu amodelujeme hmotu tak říkajíc do vzduchu, protože papírovou šablonu popolymerizaci a modeláži celého nehtu sundáme. V tomto postupu tedy nenívůbec použito lepidlo. Proč bych jej tedy měla dávat mezi UV gel anehet? Protože to nehtová designerka odkoukala od pani u kterépracovala. Samozřejmě, že takto opravené místo se stále nadzvedává,takže se lepí a lepí a lepí. Nadzvednutá modelovací hmota od přírodníhonehtu může být velkým rizikem dalšího odtrhávání hmoty od zbytku nehtua následným sloupnutím celé modeláže. Prosím Vás neříkejme upadnutím aani věta, že nehty uletěly mě nepřijde přijatelná. V tomto případě sevětšinou zeptám: a kterým směrem letěly?
V případě, že vykonávám tuto práci již několik let a tento problém seobjevuje jen řídce, předpokládám, že problém bude v penetraci hmotypřímo do přírodního nehtu. Odbrousím nadzvednutou hmotu co nejvíce.Někdy máte pocit, že při broušení se hmota sama opětovně nadzvedává,máte tedy strach, že odstraníte celý nános. Nechejte tedy na okrajihmoty jen velmi tenký odchlípnutý proužek. Odstraňte prach a použijte znašeho 3-fázového systému UV gel BONDER. Nanáší se v tenké vrstvě namísto, které doplňujete a tam kde je UV gel odchlípený. Gel je takřídký, že zateče i pod malou odchlípnutou část hmoty, takže bílýproužek zmizí. Dejte do polymerizační lampy na 2 minuty. Po vyndánínestírejte disperzní film a buď doplňte jednofázovým gelem a nebopoužijte druhou fázi z třífázového systému pro modeláž a postupujtedále v technologickém postupu. Jistě budou klientky, u kterých budeteraději používat 3-fázový systém i pro doplnění, protože jim budevyhovovat.
Zdroj:LNC
Tvar nehtu
Jak vhodně zvolit tvar nehtů vzhledem k tvaru ruky?
Nesmíme si nikdy všímat jen samotné nehtovédestičky, ale celkového obrazu ruky, toho, co se k ní hodí a co jizkrášlí již na první pohled. Je to stejné jako práce kadeřníků, kteřínepracují pouze s vlasy, ale účes přizpůsobují konkrétnímu obličeji ipostavě klienta. Nehty mají nejrůznější tvary, jsou někdy deformoványnapř. úrazem nebo po prodělané infekci.
Ruce mohou být velmi úzké, takže vypadají ažvychrtle. Pěkně působí ruce, které mají přibližně tak dlouhé prsty,jako je dlaň a nevystupují z nich klouby. Někdo má naopak velmi širokéruce. Pro nás manikérky je velmi důležitý i tvar nehtového lůžka.
Úzké ruce s úzkými prsty,na kterých je nehtové lůžko stejně široké u kořene nehtu i na jehookraji, samy o sobě vypadají velmi hezky. Rozlišujeme dva tvary volnýchokrajů nehtů – počítačový a oválný. Pokud přírodní nehet příčně prasknev místě, kde přesahuje přes poslední článek prstu na tzv. stresovézóně, vytvoří se hrana. Pokud ji jemně nezabrousíme, je velmi ostrá.Hovoříme-li o přírodním tvaru nehtů, je to právě tento lidově nazývanýhranatý, počítačový tvar. Pilníkem se pouze mírně zaoblí ostré špičkyna obou okrajích nehtové destičky. Pokud hrany zbrousíme více, vzniknevejčitý, tzv. oválný tvar. Pro úzké ruce s úzkými nehtovými lůžky sehodí počítačový tvar. Oválný tvar působí z dálky tak, jako by byl nehetzbroušen do špičky. Někdy bývá požadován právě tento špičatý tvar. Prozávěrečnou úpravu lze použít jakýkoliv lak bez perleti i s perletí,nebo nevšední barvy. Setkáváme se i s tím, že klientka má úzké ruce a paličkovité prsty s širokými nehtovými lůžky,třeba i nezvykle dlouhými. Zde zvolíme tvar podle celkového obrazu rukypo dohodě s klientkou. Počítačový tvar je snazší a je snadné jej pokonzultaci s klientkou upravit do oválu. Počítačový tvar z oválnéhotvaru vytvoříme pouze zkrácením délky volného okraje. Proto je vhodnéudělat jeden vzorový tvar např. na prsteníčku a prostředníčku a posouhlasu klientky i na ostatních nehtech. Snažíme se, aby nedošlo knedorozumění, které se může neblaze odrazit na její spokojenosti.Jsou-li nehty krátké, doporučuji počítačový tvar. Má-li klientka nehtydelší, můžeme je zbrousit do oválného tvaru, který je optickyprodlouží. Pro optické zúžení tvaru nehtů doporučíme např. přírodníodstíny.
Bohužel klientky většinou nejsou spokojeny s tvaremsvých nehtů a úmyslně si nehet na stranách zužují. Ostrým pilníkemzasahují až do měkkého lůžka, které je citlivé a často hrozí infekce.Na okrajích se vytvoří ze zrohovatělých nehtových valů ostré hrany,které si pak klientky zastřihují. Zbrousí-li klientka nehet vyrůstajícíz matrixu (kořen nehtu), roztřepí jej a nehet se pak snáze láme. Nekaždý ví, že brousit přírodní nehty bychom měli pouze jedním směrem.Profipilníky mají větší šířku, bývají na pěnovém podkladě nebo na pevnéumělé hmotě a nedovolují dostat se tam, kam pronikne tenký kovovýpilník.
Široké ruce a prsty s velmi malýminehtovými lůžky podélně stejně širokými mívají většinou tenké nehtovédestičky směřující na okrajích vzhůru. Tyto nehty nelze mít dlouhé, toznamená, že volný okraj nesmí být delší než délka nehtového lůžka. Nenívhodné je zbrousit do tvaru oválu, protože budou vypadat jako ostrédrápky. Pěkně bude vypadat kratší délka s počítačovým tvarem.Doporučovala bych péči o přírodní nehet.
Široké ruce a prsty s nehtovým lůžkem do tvaru „V“bývají velkým problémem. Tvar nehtového lůžka je často podmíněnzlozvykem z dětství – kousáním nehtů a nehtových valů a nebo řadanašich tělesných předností i nedostatků bývá často dána geneticky.Někdy si ale nevědomky pomůžeme k pozdějším problémům sami. Tentozlozvyk je nutné vypozorovat v dětství a děti včas odnaučit kousat sinehty. Existují různé přípravky – tekutina, která se štětečkem nanášína nehet i nehtovou kůžičku a která rychle zasychá. Přípravek obsahujehořkou esenci, která zůstává na nehtech i po několikerém umytí.
Následkem kousání nehtůbývá nehtová destička zapadlá v nehtovém lůžku. Okraj posledního článkunehtovou destičku často zakrývá, proto se nedá pilníkem vytvořit tvarnehtu. Tyto nehty lze i modelovat a v mnoha případech klientkyvyhledávají odbornou pomoc. Pokud se klientka sama vnitřně nepřesvědčí,že chce mít hezké upravené ruce, nebude stačit modeláž, která je velmináročná oproti modeláži zdravě rostlého nehtu. Kousáním poškozené nehtyrostou abnormálně rychle. Jakmile je nehet chráněn pevnou hmotou, začnesi prořezávat cestu ven okrajem posledního článku prstu. V některýchpřípadech je to velmi bolestivé. Doporučila bych raději manikúru a ažnehet dosáhne své normální délky, zkusit modeláž. Trvá několik měsíců,než si klientka může dovolit mít nehty delší. Musí si na ně zvyknout,ze začátku o ně bude zachytávat. Vytvoříme-li na nehtu oválný okraj,vznikne dojem, že nehet je kulatý. Doporučuji proto počítačový tvar.
Zdroj:LNC
Jak čistit gelovky?
Jak lze vyčistit zpevněné či modelované nehty,
které jsou ze spodní strany (z rubu) zašpiněné?
Nejdříve musíme upozornit, že nejde o problém vyčištění nehtů zespodní strany. Při umělém prodloužení nehtů pomocí tipu se po nějakédobě objeví ze spodní strany schodek v místě nalepení tipu a nasazenína přírodní nehet. V místě tohoto zářezu se drží nečistoty a klientkysnažící se nečistoty ostrým předmětem odstranit, si odchlipují tip odnehtu. Vzniká tak vzduchová bublina, a pak se může celá vrstva hmotyoddělit od nehtu.
Rada pro klientky: Nesnažte se žádným způsobem odstranit nečistoty,které nezmizí po pečlivém umytí rukou kartáčkem a raději navštivtenehtovou designérku či designéra. Rada pro nehtové designéry: Nemáte-librusku, vyčistěte nehty ze spodní strany lihem. V případě, že pracujetes UV gelem, naneste první a potom druhý modelovací gel z třífázovéhosystému. Máte-li acryl, zřejmě zakápnete lepidlem, ale tato „prvnípomoc“ nevydrží dlouho a problém zmizí úplně až po odbroušení tohotomísta při odrůstání. Pracujete-li s hedvábím či gelem bez lampy,postupujete stejně jako u acrylových nehtů. V lepším případě, máte-librusku bateriovou nebo elektrickou, postupujte takto: Vyčistěte lihemnehty ze spodní strany (nejlépe vatovou tyčinkou, která se používá načištění uší), bruskou vyčistěte spodní stranu celého nehtu. Bruskou senehet vlastně uhladí, a proto se bude i delší dobu lépe po tétoproceduře čistit. Na takto vyčištěný nehet můžete opět nanést první apotom druhý modelovací gel z třífázového systému.
Zdroj:LCN
Najčastější otázky
Poslední lesklá vrstva z 3-fázového systému není po vytvrzení hladká. |
Proč? | a/ b/ | Třetí vrstva byla nanesena velmi tence. Povrch pod hmotou byl mastný. |
Co musíme udělat? | a/ b/ | Musíme celý povrch opět zdrsnit a nanést opět sytěji. Můžeme se pokusit vyleštit 4- plošným pilníkem celý povrch. |
| | |
Nehet je naštípnut ve stresovém bodě. |
Proč? | a/ b/ | Máme modelovací hmotu velmi tence nanesenou právě ve stresových bodech. Při vyhlazování modelovací hmoty jsme ji pilníkem odstranily právě ve stresových bodech. |
Co musíme udělat? | a/ | Nehetopravíme: vybrousíme hmotu okolo prasklého místa a modelujeme správně3- fázovým materiálem. |
| | |
Pod vymodelovanou hmotou je zarudlé místo na nehtu. |
Proč? | a/ b/ | Při odmašťování nehtu jsme zbrousili více jedno místo Při odstraňování přechodu Tipu na nehet jsme více zbrousili jižodmaštěný vlastní nehet. |
Co musíme udělat? | a/ | Přidoplňování zkrátit délku nehtů, protože hrozí zlomení nehtu v tomtoztenčeném místě. Musíme počkat až místo odroste. |
| | |
Po vymodelování nehtů zjistíme, že nám gel stekl na nehtové valy. |
Proč? | a/ b/ | Užprvní vrstva z 3-fázového systému byla nanesena těsně u nehtového valutak, že druhá modelovací hmota stekla na nehtové valy. Modelovací hmota byla nanesena ještě dále než podkladová a stekla nakůži okolo nehtů. |
Co musíme udělat? | a/ b/ | Po stranách nehtu začistíme bílým tenkým pilníkem. Počkáme až hmota odroste (14 dní) a začistíme vrstvu hmoty u nehtovéhokořene. |
| | |
Gel na modelovaných nehtech pálí klientky v UV lampě. |
Proč? | a/ | Všechnysvětlem tvrdící se produkty obsahují částice reagující na UV záření.Tato reakce je jednotná a zaručuje ztuhnutí materiálu po 2 minutách. Uvelmi tenkých nehtů se hmota vpije až do ventrální vrstvy nehtu a prototyto klientky můžou cítit velké teplo právě na nehtech. |
Co musíme udělat? | a/ b/ c/ | Informovatklientky o této skutečnosti a upozornit je, že musí ihned, kdy ucítíteplo na nehtech vyndat prsty z lampy a po krátké chvíli vložit zpět. Můžeme zkusit nanést materiál ve dvou tenčích vrstvách. Tuto skutečnost si zaznamenáme na zákaznické kartě.
|