Lak na nehty

Lakování nehtu

 

 

Aby se zabránilo vzniku barevných pigmentů na nehtech, vždy senejprve nanáší vrstva podkladového laku. Poté se nanesou 2 vrstvybarevného laku a na závěr poslední vrstva průhledného laku, kterýchrání barevný lak před poškozením a poškrábáním. Stále populárnější jetaké francouzská manikúra, kdy se lakují špičky nehtů bílým nebo jinýmbarevným lakem. Také Vám mohu nabídnout zdobení na nehty barevnělakované nebo s francouzskou manikúrou.

 

 

Pokud chcete mít krásné nehty,doporučuji zvážit návštěvu speciálně vyškolené manikérky či nehtové designérky.


Jak lakovat

 

Jak správně lakovat?

 

Nevím jak je to „správně“, ale já to dělám takto:


Lahvičku držím v ruce tak, aby vzdálenost laku od lakované plochy bylaco nejmenší. Tento způsob působí i velmi profesionálně a je velmipraktický. Je-li laku v lahvičce málo, nahneme ji a bez problémůpracujeme ve stejném tempu. Musíme-li lahvičku při každém namočenínaklánět na pracovní desce, lak rychleji vysychá. Hustý lak zředímespeciálním ředidlem. Vrstvu barevného laku necháme mírně zaschnout ananeseme vrstvu ochranného transparentního laku.

 

 

Zdroj:LNC

Laky s kuličkou

 

Proč některé laky mají kovovou kuličku a některé ne?

 

 

Tato kovová kulička pomáhá v lacích při promíchání barvy. Většinalaků jí má. Znám nadlak pro nehtové dekorace, který ji postrádá tentolak je dost hustý. Myslela jsem si, že ji tam výrobce zapomněl dát, alenení v žádném. Opravdu netuším proč ji právě tento lak nemá. Jednoujsem do jiného laku zkusila tuto kuličku vložit z jiného laku a onazrezla, takže jsem lak musela vyhodit. Že by tam byl nějaká látka,která to může způsobit? Záleží zřejmě na složení laku, obsahuagresivních ředidel atd.

 

 

Zdroj:LNC

Spotřeba laku

 

Dají se barevné laky úplně spotřebovat?

 

 

Jistě v manikúrní provozovně, nebo v nehtovém studiu to neníproblém. Pokud vám lak již dochází, hůře se s tímto zbytkem barvylakuje. Pro další lakování tedy otevřeme nový lak. Jakmile trochu barvyubyde, dolijeme ho barvou ze starší lahvičky. Později když v novélahvičce barva zhoustne, do zbytečku laku ze starší lahvičky nalijemeředidlo laku a s jeho pomocí lahvičku „vypláchneme“. Manikérka nebonehtový designér používá pro svou práci několik desítek barevnýchodstínů laků. Některé barvy se lakují více, rychle se spotřebují aněkteré pomaleji. DOPORUČUJI použít na naše klienty malou lest.Vyndejte ze své barevné nabídky pro lakování ty barvy, které vám„stojí“. Sestavte si z nich skupinky několika barev, ke kterým provětší kontrast přidáte buď bílou nebo černou. Vytvořte z nich dekorace,některou barevnou kombinaci použijte na své nehty. Klientky se celoudobu vaší práce dívají na vaše ruce a nehty. Budete se divit jak půjdoutyto barvy na odbyt. Můžete mi věřit, je to můj osvědčený tri

 

 

Zdroj:LNC

Lak a rozpouštědla

 

Je formaldehyd a toluen v lacích na nehty nebezpečný nebo zdraví škodlivý?

 

Opakovaně jsou na nás adresovány dotazy týkající se ohrožení zdravíze strany formaldehydu a toluenu, které jsou v určitém množstvíobsaženy v téměř všech lacích na nehty a v mnoha výrobcích, které sedenně v domácnosti používají (kosmetika, léčiva, lepidla, třískovédesky, čistící prostředky atd.).


Toluen je rozpouštědlo, které je v lacích na nehty obsaženo v množství15 až 30 hmotnostních procent. Toto rozpouštědlo zaručuje optimálníkvalitu laků na nehty, co se týče zpracování. Pouze díky přídavkutoluenu lze zaručit dobré nanášení, rychlé schnutí a dosažení konečnétvrdosti laku na nehty. Všechny pokusy nahradit toluen jinýmirozpouštědly vedou k lakům na nehty, které nevyhovují vysokým nárokůmspotřebitelů. Ostatně toluen je zdraví škodlivý pouze tehdy, když jeinhalován, to znamená vdechován, ve větším množství a po delší dobu. Tovšak lze v případě správného používání laků na nehty zcela vyloučit,protože množství, které je současně nanášeno na nehty činí pouzeněkolik málo miligramů a vypařuje se z něho pouze velmi málo toluenu.Toto malé množství je ihned zředěno a odvedeno okolním vzduchem.Doposud nám není znám žádný případ, kdy by došlo k poškození zdravídíky toluenu, který je obsažen v lacích na nehty.


Formaldehyd je obsažen v lacích na nehty pouze jako znečištění, vevelmi malých koncentracích (méně než 0,1 %, například v prostředcíchpro ústní hygienu je povolen obsah až 0,1 % formaldehydu). Totoznečištění pochází z umělohmotné komponenty laku na nehty, kterázaručuje požadovanou kvalitu. Malá množství laku na nehty, která jsousoučasně nanášena, však obsahují ještě mnohonásobně menší množstvíformaldehydu. Množství formaldehydu, které se z laku na nehty uvolňujeje mnohonásobně nižší než zákonná mezní hodnota, takže lze vyloučitpoškození zdraví. Vezměte prosím na vědomí, že kouř z jedné cigaretyobsahuje 1,5 mg formaldehydu. To je hodnota, kterou při používání lakuna nehty nelze nikdy dosáhnout.

 

 

Zdroj:LNC

Kde se vzal lak na nehty

 

Egyptská královna Kleopatra nedala dopustit na hennu, aby docílilasvých terakotových drápů, zatímco ve Středozemí manželka římskéhocísaře Nerona Poppaea k obarvení nehtů namíchala kombinaci „dračíkrve“a jehněčího tuku. Henna byla vhodným „líčidlem“ rukou až do 17.století, pak vynalezly ženy v Orientu mnohem rafinovanější způsob. Donehtového lůžka vstřikovaly organická barviva, aby jim již přímo rostlykolorované nehty. Rok 1917 byl pro barevné nehty rokem vskutkurevolučním – představil se první tekutý růžový lak. A od roku 1920 jstesi mohly barevné laky na nehty zakoupit v drogériích i lékárnám nacelém světě. Z barevné škály představoval nejoblíbenější odstínčervenou, po ní následovala zelená, zlatá, kaštanová a dokonce i černá.Myšlenka kombinace podlaku a nadlaku pomohla na konci 30. let minuléhostoletí rozšířit popularitu lakování nehtů. Poté, co se během II.světové války chemikálie používané k produkci laků staly vzácnými,hledali chemici k jejich výrobě nový zdroj. Nakonec materiál vytvořilinatavením filmu s přidanými barvivy. Tento produkt s vysokým leskem bylpředchůdcem dnešních laků na nehty.

 

 Zdroj:nehticky.estranky