24.Květen 2008

BONO VOX

  

    

“BONO JE NEJVĚTŠÍ ROCKOVÁ HVĚZDA NA SVĚTĚ, 

TAK SKUTEČNÁ, JAK JE TO JEN MOŽNÉ.”

BONO

Bono (vlastním jménem Paul David Hewson; narozen 10. května 1960 v Dublinu) je zpěvák irské skupiny U2.

Bono měl několik přezdívek: první byla "Steinvic von Huyseman", dále jen "Huyseman", "Houseman", "Bon Murray", "Bono Vox of O'Connell Street", a nakonec pak "Bono".

"Bono Vox" je odvozen od Bonavox, obchodu s pomůckami pro neslyšící. V překladu z latiny to znamená dobrý hlas.

Zájmy

Bono je v kapele hlavně zpěvák a textař, kromě toho ještě hraje na kytaru a harmoniku. Vyjma aktivit spojených s chodem skupiny se věnuje charitativní činnosti, zejména týkající se afrického kontinentu a nejchudších zemí světa. Při svých setkáních s vrcholovými politiky světových velmocí apeluje na oddlužení nejchudších zemí, boj proti nemoci AIDS a jiné. Jeho dalším koníčkem je malování, ilustroval například dětskou knížku Péťa a vlk.

Rodina

Matka Iris Hewson zemřela v roce 1974, když připravovala pohřeb svého otce - Bonovi bylo tenkrát 14 let. Otec Bobby Hewson zemřel na rakovinu v roce 2001. Matka byla protestantka a jeho otec katolík), což bylo v nábožensky zaměřeném a rozčleněném Irsku nevšední spojení. Bono má ještě staršího bratra Normana. V roce 1982 se Bono oženil se svojí školní lásku Alison Stewart, s kterou mají 4 děti : dcery (Jordan, Memphis Eve) a syny (Elijah Bob Patricus Guggi Q, John Abraham)

Zajímavosti

Bono je alergický na salicyláty obsažené např. ve víně, to u něj způsobuje malátnost, rudnutí očí nebo dokonce ztrátu hlasu. Kvůli tomu často nosí brýle různých barev.

Hodně jej zasáhla smrt jeho matky, později o ní vznikly písně "Tomorrow", "I Will Follow", "Mofo", nebo "Out of Control". Poté, co mu zemřel otec, složil píseň "Sometimes You Can't Make It On Your Own".

V roce 2006 byl za svoje zásluhy v hudbě a charitativní činnosti povýšen britskou královnou Alžbětou II. do rytířského stavu. Nemůže však používat titul Sir, neboť není občanem Spojeného království Velké Británie a Severního Irska

   

23.Květen 2008

DĚSIVÁ REALITA...

Povím vám pohádku o jednom zvířátku...Byla to liška...polární liška...krásná bílá polární liška...nikdy neviděla své rodiče...jediné co viděla, byla mříž...mříž a ostatní lišky...dvě...byly s ní v kleci...v tom stísněným prostoru...metr metr metr...se tam tísnily tři...a žádná z nich nikdy neviděly své rodiče...jediné co zažila byla ta mříž...A také bolest...to především...lidé ji bili...jediné co mohla jíst byla kaše s přídavnýma látkama pro růst srsti...a hnusnou vodu...a ten stísněný prostor..a také myslím že se tomu říká extrémní podmínky...strašná zima kdy ji mříž studí do tlapek...zima proto aby zase a jen byla kvalitní srst! O nic víc nešlo...JEN O SRST!Pitomou srst...někde slyšela že tomu kde je se říká kožešinová farma...ano byla na kožešinové farmě...Místo kde každý den obchází SMRT! Tam a zpátky a vybírá si kdo bude další...kdo už nebude v tom stísněným prostoru metr krát metr krát metr...ale bylo to vlastně vysvobození...od bolesti a utrpení zpusobené lidskou nenasytností a pýchou...lidskou chladnou duší...necitelnou!A jednou se zastavila právě u naší klece...Lidé přišli a brutálně mne vytáhli z klece...a ještě ty co se mnou byly a odnesly nás pryč...někam do neznáma...A tam nás zabili...slyšel jsem že zabíjejí lámáním vazu, škrcením, jedem v potravě, elektrickým proudem, nebo plyny...A mě zabili tím zlomením vazu..Jediné o co jim jde je NEPOŠKODIT KOŽEŠINU!Některé neodborně provedené metody usmrcování zvířata jen omráčí, takže zvířata jsou potom stahována zaživa.Ano stahovány zaživa...ale já jsem měla štěstí...

No a pak už je konec jen hrobový ticho...a tady to končí...u smrti...

ČTĚTE DÁL...

  • Pro zvířata znamená ještě věští utrpení být na té farmě, než chycení do pasti.
  • Čím větší mráz, tím lepší kožešina!
  • Aby chovatelé nemuseli zvířatům čistit jídelní misky, tak raději kaši rozmazávají po mřížích klecí. V zimních měsících zvířatům jazýčky při slízávání potravy ke mřížím přimrzají, což jim způsobuje zbytečná zranění.
  • Slabší jedinci jsou buď ušlapáni, ohryzáni nebo ukousáni svými spoluvězni.

KOŽICH JE LUXUS ZA CENU SMRTI

KOŽICHY NOSÍ KRÁSNÁ ZVÍŘATA A ŠEREDNÍ BEZCITNÍ LIDÉ!

Nejvíce celosvětově rozšířená metoda zabíjení norků je udušení: CO nebo CO2 . Lišky jsou nejčastěji zabíjeny elektrickým proudem. Elektrody napojené na baterii jsou zaraženy do tlamy a vsunuty do konečníku zvířete.V roce 1994 bylo na celém světě pro svůj kožich zabito 22.615.000 norků a 3.159.000 lišek.Nedávné vyšetření odhalilo, že v Rusku jsou zabíjeni mroži, tuleni a šedé velryby na krmení pro kožešinové velkofarmy. Vyšetřovatelé nalezli tyto farmy obklopené kostrami nespočetných mořských savců, sklady plné hnijícího masa z velryb, mrožů a tuleňů. V roce 1994 navštívili vyšetřovatelé WSPA velkofarmu v Rusku, která měla kapacitu 20.000 lišek a 120.000 norků. Zvířata byla krmena kusy tuleních mláďat a v lednici jich bylo 2 500.
    KOLIK STOJÍ KOŽICH?           Pro výrobu jednoho kožichu je třeba zabít: 65 norků, nebo 130 činčil, nebo 10 jezevců, nebo 27           tchořů, nebo 60 zajíců, nebo 14 vyder, nebo 11 stříbrných lišek, nebo 50 minků, nebo 100                     veverek, nebo 9 bobrů, nebo 4 leopardy, nebo 18 červených lišek, nebo 15 rysů, nebo 125                     hranostajů, nebo 12 ocelotů.... pro kožichy a různé upomínkové předměty se také zabíjejí psi a kočky!
Provedené metody usmrcování zvířata jen omráčí, takže zvířata jsou potom stahována ZAŽIVA!!!
LOV KOŽEŠINOVÝCH ZVÍŘAT
Lov je nejstarší metodou získávání kožešin. Vynálezem čelisťových pastí se stal jednou z nejkrutějších. Pasti jsou kladeny ve volné přírodě na odlehlých místech na zvířecích stezkách. Většina pastí je konstruována tak, že se po došlápnutí zvířete na terčík v pasti čelisti prudce sklapnou a oběť sevřou. Mnohé typy pastí mají mají čelisti opatřeny ozubením, které zvířatům znemožňuje vyproštění se z pasti. Chyceným zvířatům tak kromě bolestivého sevření způsobují hluboká zranění.Drobní hlodavci, malé šelmy, nebo ptáci bývají často chyceni za krk, nebo uprostřed těla, což pro ně znamená při síle pružiny nepředstavitelné utrpení. Insinkt velí chyceným zvířatům bojovat a snažit se uniknout, což zejména u matek vede k odkousávání si sevřených končetin. Zvířata, kterým se z pasti podaří uniknout však brzy umírají na infekci nebo vykrvácení. Většina obětí se však stává kořistí lovců, kteří je surově dobíjejí, nebo na nich lovec stojí, dokud je neudusí.
V pastech zůstávají hladovějící a trpící bolestí a mrazem i několik dní. Drobná zvířata jsou napadána šelmami bez možnosti útěku. Pasti na vodní zvířata, jako jsou bobři a norci jsou kladeny tak, aby se zvíře utopilo. Veverky, lasičky a kuny jsou chytány do pastí na stromech, kde pak visí desítky hodin jako snadná kořist pro dravé ptáky.
Pasti si své oběti nevybírají, proto až 2/3 ulovených tvorů jsou ptáci, kočky, psi, laně, ježci a jiná zvířata, která však představují pro lovce pouhý odpad. Přestože je používání čelisťových pastí v řadě zemí (včetně ČR) zakázáno, ročně v nich najde smrt přes padesát miliónů zvířat. Nahrážkou čelisťových pastí mají být oka, léčky a železa, která se však čelisťovým pastem v krutostech vyrovnají.
CHOV- KOŽEŠINOVÉ FARMY

Existuje milná domněnka, že pěstování zvířat na kožešinových farmách je humánnější způsob získávání kožešin, než je lov. Slovo "farma" vzbuzuje představu svobodného a otevřeného prostoru. Ve skutečnosti je to způsob pouze snadnější pro člověka, ekonomičtější, ovšem pro zvířata znamená ještě věští utrpení, než chycení do pasti. Bolesti a strádání několika hodin či dnů zvířat lovených, jsou při chovu zvířat nahrazeny celoživotním strádáním a smrtí mnohdy stejně, nebo i více drastickou.

Zvířata jako nutrie, bobři, norci, lišky nebo lasičky jsou druhy, jejichž teritoriální působnost je i několik kilometrů čtverečních. V klecích 40x40x40 cm je jim jakýkoliv pohyb znemožněn a ani náhražky v podobě výběhů nemohou uspokojit jejich přirozené potřeby - běhat, hrabat, plavat či šplhat. Pro druhy, které nejsou domestikované, je život od narození do smrti v kleci každodenním stresem a utrpením!

Chovatelé, jejichž jediným kritériem je kvalita kožešiny a výsledný zisk tak nejenže omezují přirozenost zvířat, ale navíc je záměrně vystavují extrémním podmínkám, aby se produkce "zefektivnila". Čím větší mráz, tím lepší kožešina. Proto jsou zvířata ponechávána ve vlhkých a chladných místnostech, v horších případech vystavována přímému mrazu bez možnosti úkrytu, výstavby pelíšku či hnízda. Nejvíce trpí nutrie, které mají tlapky potaženy tenkou blankou. Musí neustále přešlapovat, protože jim tlapky přimrzují k podlaze klecí. Podlahy klecí jsou z ocelových jemných mříží či pletiva, které se jim zařezává do tlapek a při usilovné snaze se podhrabat si lámou o drátěná oka drápky.

Po celý krátký život jsou zvířata krmena jednotvárnou stravou, kaší, která je bohatá na živiny podporující růst kožešiny. Aby chovatelé nemuseli zvířatům čistit jídelní misky, tak raději kaši rozmazávají po mřížích klecí. V zimních měsících zvířatům jazýčky při slízávání potravy ke mřížím přimrzají, což jim způsobuje zbytečná zranění. Svou přirozenou touhu běhat se zvířata snaží naplnit běháním po kleci dokola a to je silně deprimuje. Jinak samotářská zvířata se chovají v klecích i po šesti, což vyvolává v takto extrémních podmínkách útočnost a kanibalismus. Slabší jedinci jsou buď ušlapáni, ohryzáni nebo ukousáni svými spoluvězni.

USMRCOVÁNÍ KOŽEŠINOVÝCH ZVÍŘAT

Když najde čas a kožich zvířete je "zralý" a vhodný pro zpracování na "kvalitní lidský kožich" dochází k usmrcování chovaných zvířat. Metody zabíjení jsou stejně drastické, jako samotný chov. Při usmrcování platí jediné pravidlo: nepoškodit kožešinu. Zabíjí se lámáním vazu, škrcením, jedem v potravě či injekční stříkačce, elektrickým proudem - zvířeti je vsunuta jedna elektroda do tlamičky a druhá do konečníku, nebo výfukovými a dalšími jedovatými plyny. Jsou to kožešinové popravy, nazývané "kožešinové žně", kdy jsou po tisících masakrovány celé chovy. Některé neodborně

PROSÍM ZAMYSLETE SE NAD TÍM

Zapamatujte si pořadí barev v duze :)

Pořadí barev v duze jde si zapamatovat pomocí věty :)

Červená opice žrala zelený meloun indickému fakírovi.
Tedy pořadí je : Červená, Oranžová, Žlutá, Zelená, Modrá, Indigo (tmavě modrá) a Fialová.

22.Květen 2008

MY WAVE

Kapela My Wave pochází z Kroměříže hrají ve stylu rock :)

Aktuální sestava: Vítězslav- kytara, Petr- basa, Martin-bicí, Daniel- kytara.

MP3 ke stažení zdarma...

Clou - Snowing Wings http://www.mp3-ke-stazeni.cz/clou-snowy-wings-play-9369.html

   

20.Květen 2008

Nejlepší člověk na světě :)

Moc tě mám ráda a nesmírně si vážim toho že sem tě mohla poznat :) :-*

Green Day mp3 ke stažení...

Green Day- Brain Stew http://www.mp3-ke-stazeni.cz/green-day-brain-stew-play-10026.html

LOVE GANGSTERS

Českobudějovická electropoppunková senzace Love Gangsters...

To co hrají oni, to jste ještě fakt neslyšeli, originální pojetí a originální směs retro stylů a nadčasovosti. Všechno se skvělými projekce-mi a feelingem, který si odnesete domů! Muzika, která vás 100% okouzlí a nadchne svou neskutečnou koncertní energií.

Název kapely vznikl podle skladby "Love Gangster" od Bootsy Collinse. Love Gangsters se potkali už v roce 2001 a o své hudbě říkají, že je to "elektro servis".
Na začátku chtěli dělat muziku jen ve dvou – na počítači. Bigbít je už začal štvát a nebylo se kam hnout...
Dnes už jsou ale úplně jinde – Marotha a Junker se nebojí popu. Jejich skladby nepostrádají melodii a šmrnc. Jsou lehkým retrem elektroniky 80. let, ale s výrazným nábojem současných trendů, nechybí melodie a mají chytlavý a výrazný motiv.

Doporučuji písničku Bad Attitude :) úúúúúúžasná :) 

CHERRY

Ahoj tak dnes bych vám chtěla představit jednu kapelu z Českých Budějovic
jmenuje se Cherry a hrají ve stylu indie-rock.
Po poslechu skladeb musim uznat že dělají velmi příjemnou hudbu :)
A úplně sem si zamilovla písničku Ráno :) 
členové: David Hanus - bass guitar
              Pavel Šturma - vocal, kouzelník
              Dalibor Szenci - drums
              Tonda Salva - guitar, noise