Když loď lásky narazí na ledovec, kdo tosnáší lépe - muži, nebo ženy? Naše odpověď zní: ženy. Některé studieukazují mužskou porozchodovou zkušenost jako více depresivní,stresující a úzkostnější.

Muži skrývají bolest

Když od muže odejde žena, jeho prvníreakcí je: „Však já jí ukážu!“ A často to dodrží, vyrazí s kamarády napořádný tah, kde nadávání na ženské prokládá pořádnými frťany. Ale tytoalkoholické vzpoury jsou v menšině, výzkum ukázal, že tak zareaguje asi26% mužů.

Celých 36% má jiné řešení. Chtějí jít zasvou ex, usmát se na ni a poděkovat jí, když to nedokážou, aspoň o tomsní. Obě tyto reakce mají za cíl jedinou věc – zamaskovat jejichskutečné pocity. Nedokáží přiznat sobě ani okolí, že jsou ranění,smutní a rozzlobení. To trvá, dokud si opravdu neuvědomí, že je povšem.

Ženy sice rozchod více prožívají –pláčou, křičí, ale také jsou schopné si po rozchodu vše vyříkat. Protose s tím také dokáží smířit lépe než muži.

Muži mají méně přátel

Jedním z důvodů, proč se ženy přesrozchod lépe přenesou, je, že na rozdíl od mužů, kteří ve vztahuhledají emoční a sociální podporu, jsou ženy mnohem více orientované narodinu. Navíc jsou méně uzavřené a svůj nešťastný příběh vyprávíkaždému na potkání – matce, sestře, sestřenicím, kadeřnici, kamarádkám,kolegyním – a čím víckrát ho řeknou, tím je jejich bolest menší.

Na druhou stranu platí, že muži častocítí počáteční vzrušení z nových možností – hledání nové ženy,sledování NHL bez zbytečných průpovídek... a přesvědčování sebe sama,že jim není tak zle. Tato fáze trvá kolem šesti měsíců, než si mužpřizná, že svou ex zpátky už nedostane.

Muži nenávidí přehánění

Když po rozchodu potká muž novou ženu,je nadšen, že má konečně něco jiného, nového. Jenže po třech, čtyřechnebo i dvou tuctech schůzek si uvědomí, že bude trvat velice dlouho,než se s novou láskou bude cítit stejně dobře a bezpečně jako s ex.

Výzkum na Carnegie Mellon Universitydokázal, že se ženy kromě jiného lépe přizpůsobují rozchodu, protože sijiž v minulosti představovaly, jaké by to bylo bez něho. Kdežto mužijsou na možnost rozchodu naprosto nepřipravení.

Smysl mužů pro emoční bezpečí bývá takédůvodem toho, že chtějí zůstat ve vztahu a proč jim současná přítelkyněvyhovuje. Zatímco ona se již posunuje dál. Ve chvíli, kdy se muž zbavíostražitosti a je připraven jí to říct, už většinou zapíjí s přátelirozchod.

Muži si idealizují randění

Mnoho rozchodů je způsobeno jistouritualizací vztahu, kterou si muž překládá jako stagnaci. Nudí jej tysamé restaurace, ty samé argumenty a opakující se sex. Chce být znovuna lovu, má pocit, že tak opět ožije. Po rozchodu zjistí, že osamělýživot není nic pro něj, že je to práce.

Místo vysněného barového seznamovánízjišťuje, že ztratil intimitu, která jej ve vztahu držela. Studieukazují, že ženy a muži jsou si rovni na sociální, intelektuální asexuální úrovni, jenže ženy jsou schopny rychleji položit intimnízáklady budoucího vztahu i bez sexuálního nadšení.

napsal/a: TinoS 20:12 Link komentáře (0)Páátek:)

21.Září 2007

Asi bude nuda,jelikož zitra jedu dělat do prahy...a prijedu v nedeli,tagze tento vykend bude zabiteeej...ale ja aspon usetriiim,na lepsi casy....netesim se do skoly....protoze se tam netesi nikdoooo...krome myho debilniho-chytrycho spoluzacka ze zakladky...to byl ale debil :))) tak ahoooj:) napsal/a: TinoS 11:34 Link komentáře (0)Kdo?

28.Březen 2007

Gdo pujde ven s kamarádem? napsal/a: TinoS 09:46 Link komentáře (0)Mládí v hajzlu :)

02.Leden 2007

jak se říká,co se v mládí naučíš,ve stáří jako když utne :) tak tohle se mi ted asi moc poslední dobou v hlavě nehonilo,jelikož byt spokojenej to je pro me težkej ukol...škola ta šla jako první mimo mě,a na základě její duležitosti-chtíc nechtíc-jsem u ní definitivně podlehl všemi svými smysly:) naneštěstí,tento poznatek,který nebude v nadchazejícím roce 2007 pro nikoho sladkým zjištěním,zabránil mým nekalým bludně se po mozku pohybujícím myšlenkám tropit další životní hlouposti,a pokud ano,nastavit filtr a rozdělovat je na Správné-povolené,a Špatné-zakázané:) tedy...pokud se nestane nic neočekávaného...čímž myslím to co nebudu očekávat já:)) tak...by ze mě mohl být do roku 2017 spořádáný občan české republiky,štastně a spokojeně žijící v jihomoravské metropoli brno,po 15ti letech nacházející ženu svých snů která je ochotná ho bezmezně milovat a nevěšet mu bulíky na nos:)) a o dalších příjemnostech,keteré me doposud nepotkaly,ani nemluvě...

tímto se prohlašuji od 23:12, 2.1.2007 slušným člověkem,žijícím v klidu a míru:)a když se vám to nelíbí tak me polibte záda:)

P.S. : .... Všechno...berte s humorem:))) napsal/a: TinoS 23:13 Link komentáře (0)1

09.Prosinec 2006

[] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] [] napsal/a: TinoS 23:26 Link komentáře (0)18-té narozeniny

26.Září 2006

těším se jak pes:)

MILÉ dámy a pánové,termín 29.9.2006 se blíží a pokud Vás dosud nikdo neinformoval,tímto jste zváni na oslavu mých narozenin se skvělým číslem 18.

ŘÁDIT se bude v prostorách klubu Ha-Noi,komu je tento klub neznámý,nechť se mrkne na www.hanoi.wz.cz,kde je dokonalý návod jak ho najít:)

HRÁT se bude všechno možné,přesto že je nemožné vyhovět každému

NEZAPOMEŇTE,že od času zahájení, 20:00hod je do 4-5hod ráno docela dlouhá doba...proto...šetřte síly!

TO už je takřka vše...ocenil bych,kdyby jste mi svou účast předem potvrdili díky! Tinos napsal/a: TinoS 10:09 Link komentáře (0)prázdniny v prdeli

01.Září 2006

věru chtel bych zažít lepší...tyhle se daly prosedet vsechny doma nebo pblíž jelikož a protože se roztrhl pytel s nemocma s brigádama a vubec vsechny dovolený a tyhlety veselovinky odvedly tolik pozornosti od obvyklého prázdninového dění,až sem se tu z toho málem zahnil..dalo se rict ze s určitýma skupinkama jsem se pozasmál jako už dlouho ne,až me břicho bolelo,ale jiinak se o techto prázdninách nedá říct,že bych si je vychutnal...to nejhorsi prislo zhruba v pulce kdy sem s jednou osobou ktera naslibovala hory doly travil milionte času,dokud mi to neoplatila tím,že se na mě vysrala...a to potesi pul prazdnin nemyslet nanic jinýho...heh..tagle sem si to vazne nepredstavoval...priste ji poslu do prdele:)) napsal/a: TinoS 14:26 Link komentáře (0)stoji to ze hovnooooo

22.Červenec 2006

at delam co delam a nedelam ze sebe luzu aji co nemuzu porad hledam a nenachazim a zamindrakovanej sem a hotovo,,,nevim vazne nevim jestli to se mnou de ...z kopce... napsal/a: TinoS 19:54 Link komentáře (0)lol

14.Březen 2006

http://www.albinoblacksheep.com/flash/noises.php napsal/a: TinoS 19:14 Link komentáře (0)
--M4JL0NX--HoOl!G4NZz--BR4v4*GR4M3Zz*SQu4DR*F0R3V3RZz-- napsal/a: TinoS 13:58 Link komentáře (0)


Starší články >