janelka´s blog

Don´t worry, be happy...

02.Květen 2007

Jak si získat chlapa?

zdroj: http://www.qark.net/

Už delší dobu si všímám jedné chyby, kterou ženy při komunikaci a ve vztahu s mužem dělají. Nezajímají se totiž dostatečně o jeho záliby. Muž je člověk ješitný a na své koníčky si potrpí. Jsou pro něj důležité, protože jim věnuje svůj čas a baví ho. Je jedno, jestli sbírá známky, fotí, hraje kulečník, či dokáže jako jediný plivnout na osmičku. Pokud o svých zálibách muž vypráví a žena odvede řeč jinam, muže to zamrzí. Bere to, jako že žena o něj nemá dostatečný zájem.

Je až s podivem, kolik žen tuhle chybu dělá i na prvním rande. Milé dámy, chcete-li si muže získat, dejte si na to pozor.

Pravidlo první: nehaňte jeho zájmy
Nejde jen o to, abyste uměly naslouchat, jde i o to, abyste uměly muže naučit o svém koníčku před vámi mluvit. Někteří muži svoje záliby tají, protože mají pocit, že by ženy nezajímaly. Vede je k tomu jejich vlastní zkušenost. Jakmile se totiž zmíní o něčem, co ženy nebaví (fotbal, počítače, auta, … a dalších milion věcí), dočkají se často nějaké zhnusené reakce. Takže muži nakonec docházejí k závěru, že si o svých zájmech můžou skvěle popovídat pouze s kamarády, kdežto s dívkou musí vykládat jen o blbostech (muž totiž ženu na oplátku přestane poslouchat taky). Výsledkem je představa, že ženy jsou hloupé a mluví jen o kravinách a on, chlap, je musí poslouchat, aby s nimi něco bylo. Chce-li rozhovor na úrovni, vytáhne kamaráda na pivo a popovídá si s ním, protože on má společný zájem a poslouchá ho. Nedivte se takovému názoru. Vy, ženy, si za to opravdu v takovém případě můžete samy.

Když se začnete chovat jinak, muže si vyslechnete bez odsuzování a vět typu: „A co tě na tom může jako bavit, taková kravina…“, „To mě by vůbec nebavilo.“, „Ach jo, co pořád všichni na těch počítačích vidíte…“, pokud ho dokážete poslouchat a naznačíte zájem o jeho koníčky, získáte si jej.

Pravidlo druhé: zajímejte se o to, co zajímá jeho
Nechte se vtáhnout do jeho koníčků. Není problém si přece cokoliv o jeho oblíbené činnosti nastudovat třeba na internetu. Stačí jen chtít. A pokud máte o nějakého kluka zájem, či máte rády svého partnera, je chtění opravdu na místě. Uvidíte, že ho potěší, když budete i třeba jen okrajově vědět, o čem mluví. Pokud něčemu neporozumíte, rád a velmi ochotně vám to jistě vysvětlí. Nebojte se proto zeptat. Když muž hovoří o tom, co ho zajímá, nadchne se a srší z něj radost a sebevědomí. Takovýmto způsobem dokážete lehce rozpovídat i zarytého nemluvu.

Pravidlo třetí: dejte mu na jeho koníček prostor
Muži berou svoje hobby jako možnost odreagování, u kterého si můžou popřemýšlet a pobavit se. Uvolní je to, načerpají energii a přijdou na jiné myšlenky. Rozhodně byste jim měly dát prostor na jejich koníčky a nenárokovat si všechen jejich volný čas. Existuje plno mužských koníčku, které mohou muži vykonávat sami a nebo s pár kamarády. Nemusíte být proto vždy a všude s nimi, jako koule na noze.

Zapomeňte také na věty: „Tak ty místo abys byl se mnou, budeš dělat --xxx--?“, „To se na to nemůžeš vykašlat a být aspoň jednou se mnou?“ Jediné čeho tím dosáhnete je, že se chlap stáhne do sebe a začne svůj zájem rozvíjet tajně. Ona ta rovnice totiž není dána tak, že by nějaká jeho záliba byla hodnotnější než vy. Jsou to dvě naprosto různorodé a nepoměřitelné věci.

Pravidlo čtvrté: chvalte ho za jeho úspěchy
I muž potřebuje ocenění. Když se přijde s něčím pochlubit, prohlížejte, chvalte a zajímejte se. On nad svým úspěchem strávil určitě hodně času, je na výsledek hrdý a očekává, že vy budete mít radost s ním.

Potřeba muže cítit, že pro vás jeho práce něco znamená, že je v něčem dobrý a že si ho vážíte, je zhruba stejná jako potřeba vaše, když po příchodu od kadeřníka, chcete slyšet, že vám to sluší a svému příteli se líbíte.

Stačí se zamyslet nad těmito čtyřmi jednoduchými pravidly a zkusit se jimi řídit. A najednou zjistíte, že jste u mužů mnohem oblíbenější. Věřte, že s tímto si prostě lehce získáte každého chlapa.

Autor: janelka.prdelka v 16:35 |Komentáře (0):

« Domů | Přidej komentář