30.Listopad 2008
13 dní staré 28.03.2007 02:19:03 Citacia Report spam zapnuť zasielanie noviniek

187.5 cm vysoký Holanďan vlastným menom Tijs Verwest stvoriteľ sebazvaného štýlu 'Sound of Tiësto'. „Ako som začínal s Djingom? Tamten chlapík.(ukázal na Wilfreda). On ma do toho dostal, je jeden z mojich najlepších priateľov.Niečo som preňho mixoval a tak to začalo“.

Slováci traste sa! Prichádza DJ Tiësto!

V rokoch 1985 az 1993 keď Tiësto začínal ako rezident v rôznych kluboch po Holandsku. V tomto období založil nahrávaciu poločnosť Black Hole Recordings, ktorá vydávala hudbu rôzných žánrov. Jeho track Silence, bol vôbec prvý housový track hraný v rádiu v Severnej Amerike a osem mesiacov sa udržal U.K. top 10 chart.

Po tom čo vyhral takmer každú súťaž spojenú s udeľovaním cien za tanečnú hudbu, získal v rokoch 2002-2004 ocenenie za najlepšieho svetového DJ podľa DJ Magazine's Top 100. Bol taktiež prvým DJ-om sveta, ktorý vypredal štadión a kde hral ako sólo DJ pred 25,000 divákmi, DVD Tiesto In Concert zachytilo atmosféru a bolo príjemnou pamiatkou na nezabudnuteľnú noc.

Ďalší úspech dosiahol, keď ho v roku 2004 oslovili, aby hral na otváracom ceremoniále olympyjských hier. 70 000 ľudí ho počúvalo priamo na štadióne, k tomu ďalšie milióny pred televíziou. Ako sám vyhlásil: „Myslel som, že si zo mňa niekto robí srandu. Ale keď George a Maria prileteli do Holandska a presvedčili ma, že je to skutočne pravda, začal som sa ozaj tešiť. Okamžite mi došlo, že to je historická chvíla pre mňa, tanečnú hudbu a samozrejme i Olympiádu.“

Keď sa vrátil domov, do Holanska čakali ho už davy fanúšikov, odohral set pred 50 000 divákmi. Proti stresu a nervozite bojuje zdravou stravou.

Jeho faninky sú doňho zbláznené, od jednej japonky dostal gramce, iná mu dala obrazy. Na otázku, či má priateľku odpovedal: „Áno mám priateľku. Teda myslím tým, že potrebuješ priateľku. Ak by si bol slobodný bolo by toho príliš veľa. Potom by som smel ísť na afterparty a spoznať každé dievča.“(smiech) Jeho priateľka pracuje ako modelka a pomáha mu s výberom vhodného oblečenia.

Momentálne čaká Tiesta turné po severnej amerike, ale ešte před tým odohrá pár setov v Európe a zastaví sa aj na Slovensku. Na svoje vystúpenia si zoberie asi 100 platní a niekoľko CD. Set si nepripravuje dopredu, ale snaží sa vždy počúvať, čo chce dav. Snaží sa mu to aj dať. Robí to spôsobom aký jemu vyhovuje.
Mezi lety 1985 a 1993 si Tijs Verwest vybudoval velmi silnou pozici na domácí holandské scéně. Jak sám říká, jedním z nejdůležitějších momentů pro jeho následující kariéru bylo, že v městečku Breda odkud pochází bylo tak málo DJs, že nebyl nikým ze svých souputníků ovlivňován a mohl si tak vyvinout pouze svůj unikátní styl. Posléze zakládá label s názvem Black Hole Recordings, který už dnes má kromě holandské i svou britskou pobočku.

Série kompilací In Search of Sunrise a Magik se od té doby prodávají po celém světě. Jejich úspěch následují dva díly mixovaného Space Age a zatím poslední Nyana. Největší trhák Tiestovy dráhy po průlomu na mezinárodní taneční scénu přišel s remixem hitu The Silence od projektu Delerium s vokálem Sarah McLachlan, který plné čtyři týdny cestoval britskou top 10. V roce 2001 vzniká sublabel Black Hole - Magik Muzik. Prvními tracky zde vydanými jsou dnes již klasiky svého žánru Flight 643 nebo debutové album In My Memory.

Od roku 2002 Tiesto vítězí snad v každé anketě orientované na progresivní elektronickou hudbu a připisuje si řadu primátů jako vyprodaný (25.000) fotbalový stadion na sólové DJské vystoupení, a především ojedinělý set v průběhu slavnostního zahájení letošních olympijských her v Athénách. Jako remixér si připsal na konto spolupráci s takovými jmény jako Moby, Dave Matthews Band, Kosheen, Skin nebo Madonna.

Poslední ochutnávkou Tiëstovy vlastní tvorby je pak album Just Be vydané na jaře tohoto roku. DJ Tiesto byl v roce 2004 již podruhé vyhlášen nejlepším Holandským DJem, k jeho dalším cenám se toho roku přidaly také Nejlepší zahraniční DJ 2004 v Belgii a též již druhým rokem Nejlepší tranceový DJ v rámci prestižních Ibiza DJ Awards 2004. DJ Tiësto získal jako první nebritský DJ třikrát v řadě ocenění nejpopulárnější DJ světa v anketě vyhlašované každoročně britským časopisem DJmag, ve které Tiësto zvítězil i nad takovými jmény jako Paul Van Dyk nebo Carl Cox.
Vložil: maruska194cm ¤ Komentářů (0)
Srp2008Filed under: DJ Tiësto

DJ Tiesto Mácháč 2008

Po mega úspěšném vystoupení v Pražské T-Mobile Arene v minulém roce zavítá znovu do Ceske

Republiky nejžádanější hvězda taneční scény a světová DJská superstár DJ – Tiësto.

Jeho vystoupení proběhlo 22.srpna 2008 v rámci osmého ročníku Open air party na Máchově jezeře.

Vložil: maruska194cm ¤ Komentářů (0)
2008Filed under: DJ Tiësto, Diskografie

Album In My Memory Tiesto připravil svojí desku In My Memory takovým způsobem, že se budelíbit jak klubovým příznivcům, tak náctiletým posluchačům, kteří jsouodkojení diskotranceovými tuckami. Možná vám některé skladby (Close ToYou, In My Memory) budou připadat příliš popové, ale i v nich si Tiestodrží zdravý nadhled a nesklouzává k podbízivé a hloupé komerci.

Na albu se dá vypozorovat i Tiestův obdivke klasické hudbě. Úvodní track Magik Journey je protkán klenutýmismyčci a andělskou melodií, ktere postupně přecházejí do

strhujícího tanečního tempa. Nějaké zvuky
si Tiesto vypůjčil, veřte nebo nevěřte i od Prodigy. Pokud máte rádidějové a soundtrackové skladbičky, bude se vám jistě líbit Dallas 4 PM.V této skladbě dokázal Tiesto skvěle spojit tajemnou magickou linku,která se táhne celou stopáží nahrávky, se vzrušujícím a neodolatelnýmbeatem.

Text o albu je převzatý z recenze ...,  zbytek rozsáhlé recenze můžete dočíst v recenzi
DJ Tiesto - In My Memory

Obsah alba In My Memory (2001)

 1. Magik Journey
 2. Close to you
 3. Dallas 4
  pm
 4. In My Memory
 5. Obsession
 6. Battleship Grey
 7. Flight 643
 8. Lethal Industry
 9. Suburban Train
Vložil: maruska194cm ¤ Komentářů (0)
Led2008Filed under: DJ Tiësto, Diskografie

Album Parade of the Athletes  Kdo pozorně sledoval přenos z Olympiády v Athénách , všechny nové skladby z tohoto alba už zná, ale není určitě na skodu

si je pořádně poslechnout bez všeho toho hluku a mluvení komentátora, který stejně Tiësta označil za diskžokeje.

Osm novych skladeb je proloženo čtyřmi staršími, převážně z předchozího alba Just Be. Navíc celé album Parade Of The Athletesse od svých dvou předchůdců liší hlavně v tom, že jsou zde pouzeskladby ryze taneční. Žádné výlety směrem do chill-outu nebo popovězabarvených skladeb.

Hned na úvod CD se rozezní pro Tiësta celkem nezvyklá skladba Heroes, podložená
breakbeatovým rytmem. Nejde o žádný pokus o typickou breakbeatovouskladbu, hodnou veličin typu Freeland nebo Koma & Bones, alecelkově tahle skladba působí hodně dospěle.Text o albu je převzatý z recenze, zbytek recenze můžete dočíst v Tiësto - Parade Of The Atheless

Obsah alba Parade of the Athletes (2004)

 1. Heroes
 2. Breda 8pm
 3. Ancient History
 4. Traffic
 5. Euphoria
 6. Athena
 7. Olympic Flame
 8. Lethal Industry
 9. Coming Home
 10. Adagio for Strings
 11. Victorious
 12. Forever Today
Vložil: maruska194cm ¤ Komentářů (0)
3Led2008Filed under: DJ Tiësto, Diskografie

Album Just be Čekalo se, co z Tiësta vypadne po pomerne úspěšném albu In My Memory. Laťka byla posazená hodně vysokodíky singlům z alba, Flight 643, Lethal Industry nebo Suburban Train aTiësto ji stále sunul výše i pomocí svých vystoupení po světovýchtanečních festivalech, nebo před fotbalovým zápasem při unikátní akci Tiësto in concert. Jako první ochutnávka z chystaného alba vyšlaskladba Traffic a zdálo se, že Tiësto pořádně přitvrdil. Čekalo se dál.Nejvyšších obrátek to čekání nabralo, když do médií vypadla zpráva, ženásledující singl bude ve spolupraci s další ikonou tranceu, Brianem Tranceau. Všechno klaplo tak jak má anový singl z chystaného alba číslo dvě byla hitovka Love Comes Again, kde BT hostoval jako zpěvák. Další velký úspěch, takže nic nebránilotomu pustit album Just Be do světa.

Jako první se na albu rozeznívají tóny předlouhé skladby Forever Today.Uvod patří hlavně klasické muzice. Tiësto rád používá klasickou hudbu vkombinaci s tou taneční a co se mu musí uznat, má vynikající smysl progradaci, kdy vám až veskákají po celém těle pupínky husí kůže.

Text o albu je převzatý z recenze... , zbytek recenze můžete dočíst v Tiësto – Just Be.

Obsah Alba Just Be (2004)

 1. Forever Today
 2. Love Comes Again
 3. Traffic
 4. Sweet Misery
 5. Nyana
 6. UR
 7. Walking on Clouds
 8. A Tear in the Open
 9. Just be
 10. Adagio for Strings
Vložil: maruska194cm ¤ Komentářů (0)

Životopis

Tiesto životopis

Narodil se 17. ledna 1969 v městě Breda v Holandsku. Jeho skutečnéjméno je Tijs Verwest. S gramofony se seznámil velmi záhy - hrát začalve 14ti letech. Ale trvalo mu poměrně dlouho než se výrazněji prosadil.Začátky jeho opravdové kariéry lze vysledovat ve druhé poloviněosmdesátých let. Zajímavé je, že zpočátku sklízel větší úspěchy vzahraničí (konkrétně v Norsku), než doma v Holandsku.

Jeho čas měl teprve přijít. Tiësto se ovšem nespokojil jen s hraním,měl mnohem vyšší ambice a začal také komponovat vlastní hudbu. Nechalsi proto postavit své studio, kde realizoval vlastní hudební nápady akde také vznikaly jeho první nahrávky. Tracky “Made by Tiësto” sezačaly objevovat na různých kompilacích, ale s tím se Tiësto nespokojilse svým nejlepším přítelem založil dnes již známý a renomovaný label“Black Hole Records”, kde také realizoval své první cd

“Magik”. To bylo úspěšné po celé Evropě. Brzy následoval druhý díl této kompilace, který se stal i bez jakékoliv zvláštní reklamy nejprodávanější kompilací v Holandsku a vdalších zemích, např. v Izraeli a Skandinávii. Zatím poslední kompilaces tímto názvem, má pořadové číslo “7″. Fakt, že jsou Tiëstovy cd takžádaná, se přirozeně odrazil v zájmu promotérů. Tiëstova popularitavytrvale rostla a na přelomu loňského a letošního roku se dopracoval ažna samý vrchol DJského Olympu.

Proč je vlastně tak populární? Trance v jeho podání je nesmírněemotivní. Nad svižnými rytmy se klenou melodie, při kterých se vám tajídech. Častými nájezdy umí vygradovat atmosféru tak, jako snad žádnýjiný dj. To všechno ještě umocňuje Tiëstova osobnost, síla a pozitivní energie ,která vyzařuje nejen z muziky kterou hraje, ale i z něho samotného.Posloucháte-li Tiësto, zapomenete na všechno kolem. Tiësto je takévelmi uznávaným remixerem. Jeho remix Delerium’’s Silence znamenalzcela jasný průlom na britských ostrovech, kde se deska držela několiktýdnů v britské TOP 10. Byl to také první taneční track, který hrála vdenních časech rádia v Severní Americe! Tiësto hrál už snad ve všechvýznamných klubech po celém světě. Letos v létě jej můžete napříkladněkolikrát slyšet na Ibize ve slavném klubu Amnesia. Na jeho “djskémapě” je už jen málo bílých míst. Jedním z nich je Česká republika. Aleto se změní 8. srpna na Creamfields, kde bude Tiëstova česká premiéra.

Hrál snad se všemi významnými světovými hvězdami. Jen namátkou: PaulOakenfold, Sasha, Eric Morillo, Danny Tenaglia a Carl Cox. Dosavadnímvyvrcholením kariéry je bezesporu skutečnost, že byl zvolen nejlepšímdj na světě v anketě prestižního časopisu DJ Magazine Top 100 DJ’’s. VeSpojených státech byl vyhlášen za nejlepšího zahraničního dj. Azačátkem května letošního roku uspořádal koncert na fotbalovém stadionuGelredome v holandském Arnhemu pro 25 000 lidí. Ve stejnou dobu muvychází zbrusu nové “dvoucédé” Nyana, na které už jsou také vynikajícíohlasy.

Vložil: maruska194cm ¤ Komentářů (0)
Ať už jsou ohlasy jakékoliv, Tiesto ve staré sportovní hale v Praze byl nesporně zásadní společenská událost podzimní sezóny a možná i celého roku. Bilance akce je jednoduchá. JPA party vzhledem k možnostem až na drobné organizační lapsy zvládla víceméně bez problémů, počet návštěvníků dosáhl  téměř neuvěřitelné hranice dvanácti tisíc návštěvníků a výborná atmosféra bude jen těžko hledat své porovnání.


Brány jinak neuvěřitelně složitě konstruovaného stadionu se otevřely podle plánu něco málo po osmé hodině večer. Již zanedlouho docházelo k silným tlačenicím a četným konfliktům s bezpečnostní službou. Z těch také vychází opěrný bod celé kritiky, kterou naleznete téměř  na všech diskusních forech. Má-li smysl tyto ohlasy považovat za relevantní nevím, nicméně ve většině západních zemích je v podobných případech zvykem vytvářet fronty.

Zřejmě nejpalčivějším problémem byl hned ze začátku nesmyslný nával u šaten. Znovu se potvrdil fakt, že lidé stále ještě nejsou zvyklí vyhledávat informace od pořadatele a tak než se zaplnilo poslední místo improvizovaných úložišť svršků ve vyšších patrech, muselo v přízemí dojít k nepříjemné zácpě v níž se čekání přes hodinu čistého času stalo pravidlem. Na některé se nedostalo vůbec, ale to je při takovém množství lidí naprosto pochopitelné.

Ať byly důvody předraženého piva jakékoliv, účtovat padesát korun za kelímek točeného je prostě svinstvo. Ostatní ceny na barech byly snesitelné a krom toho byly k dispozici také o poznání levnější alternativní lahváče Frisco. Klubeři mohli na chodbách navštívit mnoho tradičních doprovodných stánků včetně stage a stánku XMAGu.

Samotná hudební produkce žádné překvapení nepřinesla Na hlavní stagei se vystřídala česko-slovenská hudební špička. Rozhodně nejinteligentnější hudbu představilo duo Haverlík a Tkáč, kteří dokázali že i trance se dá podat v poslouchatelné podobě a dokonce vás může a v jejich podání i musí bavit. Dokonce nejzarytější fanoušek hlavní hvězdy Tiesta myslím rád uzná, že na našeho Michaela Burina prostě nemá. Michal je bavič tělem i duší a technicky se mu vytknout nic nedá. Navíc jsou jeho sety velmi pestré a žánrově poměrně dost různorodé.

Tiesto. Takovouhle parádní reakci publika tu nepamatuje vůbec nikdo. Ačkoliv byl jeho set nudný a podle očekávání servíroval poslechově nejjednodušší trance jako takový (ani vsuvka oposlouchané hitovky od Prodigy nepomohla), deset tisíc skákajících lidí s rukama nad hlavou hystericky skandující mistrovo jméno se jen tak nevidí. Konečně jsme tak měli příležitost poznat náladu na holandských mega parties.tiesto

Potěšující byla velká stage s velmi kvalitním světelným parkem a především několika výkonnými lasery na obou stranách haly. Zcela nedostatečný byl pro zadní řady zvuk. Již někdy během půle Michaelova setu se zdálo být přebasováno. Potvrzení přišlo o několik minut později, kdy se prostorem neslo odporné práskání některého z reproduktorů. Díky práci zvukařů však postupem času nebylo v porovnání s původním stavem příliš znatelné.

Celé dění doplňovala série různých performací, go-go tanečnice a efektní projekce.
Kdo se cítil Tiestovým hudebním "uměním" vyčerpaný, mohl díky aktivitě Crash klubu a časopisu XMAG tančit na druhé stagei v levém křídle. Poněkud nešťastně postavené pódium před rampou a šatnou nedávalo mnoho prostoru, ale díky DJs jako například Madman, Raju, Texx či Alfonso bylo možno odpočívat se skvělou, převážně houseovou hudbou.


 
Vložil: maruska194cm ¤ Komentářů (0)